Фінансові новини
- |
- 19.01.26
- |
- 10:19
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Єдиний спосіб робити свою роботу добре — це любити її. Якщо ти ще не знайшов свою улюблену справу, продовжуй шукати" Стів Джобс |
ЄС близький до погодження плану використання російських активів для відновлення України, - CNBC
18:52 13.06.2023 |

Європейський Союз наближається до погодження детального плану щодо використання заморожених російських активів для реконструкції України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNBC.
ЄС підтвердив, що понад 200 млрд євро і окремо 20 млрд євро активів у всьому блоці належать російському центральному банку та російським приватним особам відповідно. Ці активи були заморожені європейською владою після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, щоб накласти санкції на Кремль за його агресію.
"У нас були досить тривалі дискусії (як використати ці активи для оплати реконструкції України - ред.), - сказав керівник спеціальної групи ЄС щодо конфіскації російських активів Андерс Анлід.
Він сподівається, що незабаром будуть висунуті ідеї щодо того, як використати принаймні доходи від цих знерухомлених активів.
Зазначається, що питання є суто технічним, юридично та політично складним.
Євросоюз категоричний у тому, що Росія має заплатити за шкоду та біль, які вона завдає Україні. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн ще у листопаді повідомляла, що ідея полягає в тому, аби створити структуру для управління замороженими коштами, інвестувати їх, а потім передавати виручені кошти Україні.
Тоді вона зазначила, що ці кошти також мають бути спрямовані на відновлення, коли війна закінчиться, а санкції щодо заморожених активів будуть зняті.
Наразі чиновники зосереджені на першому кроці - використанні надходжень від активів російського центрального банку. На їхню думку, це буде найпростіший спосіб уникнути юридичних проблем. При цьому незрозуміло, скільки це дасть Україні грошей і як швидко їх отримає Київ.
Економісти сходяться на думці, що є ймовірність того, що ЄС вдасться використати доходи від активів російського центрального банку законним шляхом, але існують ширші занепокоєння щодо того, наскільки це насправді сприятиме Україні.
Джейкоб Кіркегор, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона вважає, що механізм може спрацювати, проте не змінить ситуацію у фінансовому плані.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У Європейському парламенті кажуть, що затвердження торговельної угоди із
США наразі неможливе через тарифні погрози президента Дональда Трампа.
Делегації України і Сполучених Штатів, які беруть участь у переговорах
щодо завершення війни Росії проти України, зустрінуться для наступних
консультацій у Давосі.
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
У
своїй соцмережі Truth Social президент США написав, що з таких країн,
як Данія, Норвегія, Швеція, Франція, Німеччина, Велика Британія,
Нідерланди та Фінляндія, стягуватиметься 10-відсоткове мито на експорт
до США.
Команди України та США у суботу, 17 січня, у Маямі проведуть черговий
раунд переговорів щодо доопрацювання документів, що готуються до
підписання на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, повідомила
посол України в США Ольга Стефанішина.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.