Фінансові новини
- |
- 20.06.26
- |
- 09:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Путіну бракує грошей на війну: З іноземних компаній в Росії зберуть більше податків
15:45 18.05.2023 |

Російський президент Путін підпише указ про призупинення дії угод про уникнення подвійного оподаткування з країнами, які Росія сама вважає "недружніми".
Указ про призупинення угод із "недружніми" країнами орієнтовно буде опубліковано у червні, пише російська редакція Forbes із посиланням на два джерела, знайомих з процесом його підготовки.
До санкцій щодо Росії приєдналися 38 країн з 84, з якими Росія має чинні податкові угоди. Одномоментне призупинення такої великої кількості міжнародних договорів для Росії безпрецедентне.
Співрозмовники видання запевняють, що розрив податкових угод - крок насамперед політичний і має стати відповіддю на внесення Росії до чорного списку юрисдикцій, які не співпрацюють із ЄС з податкових питань.
Водночас цей крок змусить іноземні компанії, які все ще працюють у Росії, сплачувати більше податків до російського бюджету, який стикається з безпрецедентним дефіцитом коштів через видатки на війну в Україні.
Угоди про уникнення подвійного оподаткування дозволяють закордонним компаніям, які отримують пасивний дохід із Росії, суттєво знизити податковий тягар. Зокрема, податок на дивіденди можна сплачувати за ставкою 5-10% (залежно від юрисдикції) замість 15%, а на відсотки за позиками та роялті - за нульовою ставкою замість 20%.
Крім того, підвищення податкового навантаження торкнеться і російських компаній, які структурують свої холдингові структури через іноземні юрисдикції, а також емігрантів, які отримують прибутки з Росії.
За словами співрозмовників Forbes, в рамках призупинення угод про уникнення подвійного оподаткування, Росія планує залишити кілька винятків. Наприклад, зберегти пільгові ставки податку на виплату відсотків за кредитами та єврооблігаціями.
Призупинення угод стане ударом для закордонних компаній, які досі продовжують працювати в Росії, зазначає партнерка російської консалтингової компанії Б1 Марина Бєлякова.
Як повідомлялося, країни Євросоюзу в 11 пакеті санкцій проти Росії планують пом'якшити низку обмежень, щоб допомогти своїм компаніям піти з Росії через побоювання, що їм доведеться сплачувати запроваджені російським урядом податки для фінансування війни.
За даними Єльського університету, станом на 16 травня Росію залишили понад 1 тис. іноземних компаній, однак десятки великих європейських корпорацій досі працюють у Росії. До них належать деякі з найбільших банків Європи (Deutsche Bank, ING Bank, Raiffeisen Bank International, UniCredit) та енергетичні компанії (Engie, OMV і Total), а також відомі модні бренди, такі як Armani, Benetton, Diesel, Lacoste та інші.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Учасники 35-го засідання Контактної групи з питань оборони України у
форматі "Рамштайн" оголосили про виділення близько $4 млрд нової
військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони Михайло Федоров.
Велика Британція виділяє 752 мільйони фунтів стерлінгів, аби закупити
150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет та радарів протиповітряної
оборони для України. Про це йдеться на сайті британського уряду.
Уряд Нідерландів у середу зобов'язався придбати для України безпілотники
та засоби протиповітряної оборони на загальну суму 500 мільйонів євро;
половина цих коштів виділятиметься через програму PURL.
Если Не отображаются комментарии в TikTok, это не всегда означает бан или поломку аккаунта.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Країни-члени ЄС закликають Європейську комісію вжити жорстких
економічних заходів проти Китаю у відповідь на дисбаланси у торгівлі з
блоком.
Міністр оборони України Михайло Федоров і федеральний міністр оборони
Німеччини Борис Пісторіус підписали в Брюсселі домовленість про спільне
виробництво наземних роботизованих комплексів "Терміт" у ФРН, повідомляє пресслужба президента України.
Уперше від початку російської агресії лідери ЄС погодилися із
пропозицією продовжити санкції проти Росії на 12 місяців, а не на 6, як
було досі.
Американська компанія Lockheed Martin модернізувала систему HIMARS, подвоївши її потужність та додавши функцію ППО.
Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив про сумніви з його боку та
від інших держав щодо можливості термінового відкриття решти кластерів з
Україною.
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.
Компанія Google нарешті зрозуміла, що сучасні меню налаштувань
телевізорів нагадують лабіринт Мінотавра, тільки без нитки Аріадни. Нове
оновлення для Google TV
інтегрує ШІ-помічника Gemini безпосередньо в систему керування залізом.
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.