Фінансові новини
- |
- 07.02.26
- |
- 09:29
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Чехія скасувала рішення про безкоштовну землю дипломатам РФ
09:12 18.05.2023 |

Уряд Чехії в середу, 17 травня, скасував укази радянських часів, які надавали російському посольству в Празі та дипломатичним представництвам в інших містах право на безкоштовне користування землею, повідомляє агентство Reuters.
Своєю чергою чеське інформаційне агентство CTK пише, що рішення стосується 59 земельних ділянок і об'єктів нерухомості, включаючи багатоквартирні будинки поблизу посольства Росії в Празі, але не самого посольства. Крім Праги, рішення стосується нерухомості в Брно та курортних Карлових Варах.
У 1970-1980-х роках на той час Чехословаччина передала Радянському Союзу землю та майно для використання в дипломатичних цілях безкоштовно. Росія успадкувала право безкоштовного користування після розпаду СРСР в 1991 році. Тим часом Чехія наполягає, що РФ використовує землю та майно не лише в дипломатичних цілях, але й у комерційних, пише AFP.
Солідарність з Україною
"Ми скасували урядові рішення, ухвалені під дулами російських танків після окупації нашої країни", - заявив міністр європейських справ Чехії Мартін Дворак.
Тепер Росія буде змушена платити за оренду землі. "Не можна допустити, щоби несанкціоновані прибутки від використання цих земельних ділянок підтримували нинішню окупацію України", - пояснив міністр.
Це рішення стало черговим кроком у більш ніж дворічній дипломатичній суперечці Праги з Москвою, яка загострилася через війну Росії проти України.
У 2021 році Чехія звинуватила російських розвідників у причетності до вибухів на чеському складі зброї в 2014 році, в результаті якого загинули двоє місцевих працівників. У результаті обидві країни вислали десятки дипломатів. Зараз Росія має шістьох дипломатів у Празі, тоді як на початку 2021 року їх було близько 150. Це була одна з найбільших російських дипломатичних місій у центральній Європі.
У листопаді 2022 року чеський парламент визнав "нинішній російський режим терористичним".
У квітні цього року уряд Чехії вніс главу Російської православної церкви (РПЦ) патріарха Кирила до національного списку санкцій через його підтримку війни РФ проти України.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Росія в обхід американських санкцій таємно відправила Ірану готівку на суму близько $2,5 млрд для підтримки режиму в Тегерані.
Норвегія підписала новий внесок у розмірі 86,4 млн євро до Фонду
підтримки енергетики України, довівши загальний обсяг своєї допомоги до
163,6 млн євро, повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр
Варшава у контексті переговорів в Абу-Дабі не підтримає жодного рішення, що суперечитиме інтересам України.
Німецький антимонопольний регулятор ужив заходів проти Amazon через
незаконні цінові обмеження для продавців на платформі. Компанія
блокувала товари конкурентів, якщо їхня ціна перевищувала встановлений
поріг.
Канада переглядає рішення про купівлю винищувачів F-35 у Сполучених Штатів через загрозу торгової війни.
Польща готова передати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські дрони.
Водночас, Варшава враховуватиме пріоритети України: для Києва зараз
важливішими є ракети до систем ППО.
Фінляндія надасть Україні 32-й пакет військової допомоги на суму близько 43 мільйони євро.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.