Фінансові новини
- |
- 19.01.26
- |
- 18:07
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Влада ПАР радить Путіну не їхати на саміт БРІКС
23:46 01.05.2023 |

Влада Південно-Африканської Республіки пропонує російському президенту Володимиру Путіну відмовитися від особистої присутності на майбутньому саміті БРІКС. Про це у неділю, 30 квітня, повідомила південноафриканська The Sunday Times. За даними джерел видання, влада ПАР намагається умовити Москву, щоб Путін брав участь у саміті тільки у режимі відеозв'язку.
Якщо президент РФ особисто приїде в ПАР, то владі країни доведеться виконувати ордер на арешт Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом (МКС). "У нас немає варіанта не заарештовувати Путіна. Якщо він приїде, нам доведеться його заарештувати", - заявило високопоставлене джерело видання.
Наприкінці квітня, пише The Sunday Times, президент ПАР Сиріл Рамафоса створив спеціальний урядовий комітет, який має вивчити варіанти дій влади країни у разі, якщо Путін таки прибуде до країни.
ПАР передумала щодо МКС
25 квітня Рамафоса заявив, що його країна має намір вийти з-під юрисдикції Міжнародного кримінального суду через "несправедливе ставлення МКС до деяких країн". Однак через два дні на сайті президента ПАР з'явилося повідомлення, що заява глави держави про МКС є "помилковим коментарем", і що ПАР не виходитиме з-під юрисдикції суду. У заяві йшлося, що країна залишається стороною, яка підписала Римський статут, і продовжуватиме виступати за рівне та послідовне застосування міжнародного права.
Саміт Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР має відбутися в Йоганнесбурзі в серпні. Наприкінці березня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що рішення про поїздку Володимира Путіна на саміт БРІКС ще не ухвалювали. Через місяць він сказав, що Росія "братиме участь у роботі саміту в ПАР", але перед цим проведе двосторонні контакти, у тому числі для уточнення позиції південноафриканської влади щодо Міжнародного кримінального суду.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У 2025 році статки світових мільярдерів зросли до 18,3 трлн американських доларів - найвищого показника на сьогодні.
Кільський інститут світової економіки вважає, що митна політика Дональда Трампа на практиці б'є по американській економіці.
Позачергове засідання Європейської ради, яке скликає президент Євроради
Антоніу Кошта через напруження ситуації навколо Гренландії пройде 22
січня.
Спотова ціна на газ із поставкою "на день наперед" на еталонному
європейському хабі TTF у п'ятницю закрилася на рівні $460 за тисячу
кубометрів, додавши лише за один торговий день 15%.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив у неділю, що запровадження
тарифів проти восьми європейських держав потрібне для уникнення
національної надзвичайної ситуації.
У Євросоюзі розглядають можливість запровадження тарифів на суму 93
мільярди євро проти США або обмеження доступу американських компаній до
ринку блоку у відповідь на погрози Дональда Трампа союзникам НАТО, які
виступають проти його кампанії щодо захоплення Гренландії
У Європейському парламенті кажуть, що затвердження торговельної угоди із
США наразі неможливе через тарифні погрози президента Дональда Трампа.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності