Фінансові новини
- |
- 23.02.26
- |
- 09:10
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Казахстан збільшив експорт нафти в обхід росії – Reuters
23:09 21.04.2023 |

Казахстан збільшив експорт нафти в обхід росії у першому кварталі 2023 року у зв'язку з бажанням скоротити залежність від рф.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Попри те, що експорт казахстанської нафти через Каспійське море та Кавказ відносно невеликий, він різко зріс після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Президент країни Касим-Жомарт Токаєв відмовився визнавати анексовані росією регіони України та намагався зменшити залежність Казахстану від росії, включно з величезною мережею нафтопроводів та портів.
Поставки нафти цього року з каспійського порту Актау до азербайджанського Баку - головного маршруту в обхід росії - підскочили до 163 436 тонн у січні-березні ц.р. з 28 875 тонн за той самий період 2022 року.
За даними державної транспортної компанії Казахстану «Казмортрансфлот», у період із січня до березня додатково було відправлено 104 000 тонн нафти у нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан.
Також Казахстан постачає 80 тисяч тонн нафти на місяць у Китай.
«Торік експорт нафти з Казахстану не через росію досяг 1,8 мільйона тонн (36 000 барелів на день), що на 638 000 тонн більше, ніж у 2021 році», - йдеться у повідомленні.
Водночас основним і найприбутковішим маршрутом для експорту нафти з Казахстану залишається Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), який постачає продукт на світовий ринок через російський чорноморський термінал.
Як повідомляв Укрінформ, західні санкції проти росії продемонстрували свій вплив - хоча експорт нафти в березні був найвищим з часів пандемії, дохід рф знизився вдвічі порівняно з минулим роком.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент США Дональд Трамп заявив про підвищення тимчасової митної
ставки на імпорт з усіх країн з 10 до 15 відсотків, яку він запровадив у
відповідь на рішення Верховного суду про незаконність тарифів,
уведених ним за механізмом закону про міжнародні надзвичайні економічні
повноваження (IEEPA).
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Франція запускає новий фонд на 71 млн євро для французьких компаній, зацікавлених працювати в Україні.
Південна Корея розглядає можливість приєднатись
до програми НАТО PURL щодо фінансування закупівлі американської зброї
для України.
Європейська комісія підтримує ідею відновлення роботи нафтопроводу
"Дружба", але рішення про ремонт та запуск інфраструктури має ухвалювати
лише Україна.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що активна фаза війни може завершитися у 2026 році.
Російська армія втрачає шанси на перемогу в Україні, а дипломатичні переговори не забезпечують Кремлю виходу з кризи.
Google оголосила про запуск нової музичної моделі Lyria 3,
інтегрованої в Gemini. Відтепер користувачі можуть створювати
30-секундні треки на основі текстового запиту або реміксувати вже
існуючі композиції.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.