Фінансові новини
- |
- 23.12.25
- |
- 05:53
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Банк Англії очікувано підвищив ставку на 25 б.п., до 4,25%
15:42 23.03.2023 |

Банк Англії за підсумками березневого засідання ухвалив рішення підвищити базову процентну ставку на 25 базисних пунктів - до 4,25% з 4% річних, як і очікувала більшість аналітиків.
Таким чином, ставку було піднято за підсумками 11-го засідання поспіль і оновило максимум з 2008 року, зазначає MarketWatch.
За підвищення ставки проголосували семеро з дев'яти членів Комітету з грошово-кредитної політики (Monetary Policy Committee, MPC), тоді як двоє членів MPC (Сваті Дінгра та Сільвана Тенрейро) проголосували за збереження ставки на рівні 4% річних.
Керівництво Банку Англії відзначило волатильність на світових фінансових ринках після закриття американського Silicon Valley Bank та поглинання швейцарського Credit Suisse конкурентом UBS. При цьому, на думку Комітету фінансової політики (Financial Policy Committee, FPC) Банку Англії, ситуація в британській банківській системі характеризується хорошими показниками ліквідності та капіталу, а система в цілому залишається стійкою.
Центробанк вважає, що заходи податково-бюджетного стимулювання, анонсовані раніше урядом, збільшать ВВП Великобританії приблизно на 0,3% у найближчі роки.
У другому кварталі поточного року, згідно з новою оцінкою ЦП, економіка країни трохи зросте, тоді як раніше очікувалося скорочення на 0,4%. Прогноз на перший квартал, як і раніше, передбачає скорочення ВВП на 0,1%.
Керівництво Банку Англії відзначило несподіване прискорення інфляції минулого місяця, проте, як і раніше, очікує різкого уповільнення темпів зростання цін у місяці 2023 року, що залишилися.
Споживчі ціни у Великій Британії у лютому підвищилися на 10,4% у річному вираженні після підйому на 10,1% у січні. При цьому аналітики очікували уповільнення зростання цін до 9,9%. Прискорення відзначалося вперше за чотири місяці.
Ціни без урахування продуктів харчування, алкоголю, тютюну та енергоносіїв (базова інфляція, CPI Core) минулого місяця зросли на 6,2% після підвищення на 5,8% у січні.
"MPC продовжить уважно відслідковувати сигнали про інфляційний тиск, включаючи ситуацію на ринку праці та зростання робочих місць, а також інфляцію в секторі послуг. Якщо з'являться ознаки більш стійкого тиску, буде потрібне подальше посилення грошово-кредитної політики", - наголошується в протоколі засідання.
Після оголошення рішення Банку Англії курс фунта до долара зріс на 0,5%, до $1,2336 за фунт проти $1,2270 на закриття торгів напередодні. Фондовий індекс FTSE 100 на 15:06 мск втратив 0,9%.
Підсумки наступного засідання Банку Англії буде підбито 11 травня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен очікує поваги від Сполучених Штатів, а
до данського МЗС викличуть посла США після того, як президент Дональд
Трамп оголосив про призначення свого спеціального посланця у Гренландії.
Китай повідомив про введення нових регуляцій, які стосуються практик
ціноутворення торгових інтернет-платформ. Документ про це оприлюднила
Державна адміністрація кіберпростору КНР.
Рада ЄС ще на шість місяців, до 31 липня 2026 року, продовжила для Росії
обмежувальні заходи Європейського Союзу в сфері економіки з огляду на
продовження дій, що дестабілізують ситуацію в Україні.
Китайська компанія ByteDance, яка володіє популярною соцмережею TikTok,
підписала угоду про відчуження свого американського підрозділу на
користь спільного підприємства, яке перебуватиме під контролем
інвесторів зі США.
Рада Європейського Союзу узгодила переговорну позицію щодо запуску цифрового євро. Про це вона повідомила у п'ятницю на своєму сайті.
Новопризначений очільник Міністерства оборони Чехії Яромір Зуна на
пресконференції у пʼятницю сказав, що очікує на продовження роботи
ініціативи з постачання Україні артилерійських снарядів.
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.