Фінансові новини
- |
- 30.03.26
- |
- 18:39
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Наступний бюджет Пентагону передбачатиме рекордні витрати на закупівлю озброєнь - ЗМІ
11:51 08.03.2023 |

Бюджет Пентагону на наступний фінансовий рік передбачає значне збільшення витрат на закупівлю зброї і науково-дослідні роботи.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Bloomberg з посиланням на чиновників.
План витрат, який президент США Джо Байден запропонує в четвер, включає те, що офіційні особи називають одним з найбільших оборонних бюджетів країни в мирний час: 170 мільярдів доларів на закупівлю озброєнь і 145 мільярдів доларів на дослідження і розробки, що є рекордними показниками за останній час.
За словами одного з чиновників, "верхня межа" бюджету Міністерства оборони на рік, що починається 1 жовтня, перевищить 835 мільярдів доларів у порівнянні з 816 мільярдами доларів, які Конгрес асигнував на поточний фінансовий рік.
Хоча зброя, відправлена в Україну, виснажила запаси Пентагону, витрати на ці цілі фінансуються за рахунок окремих додаткових асигнувань. Регулярний бюджет Міністерства оборони формується значною мірою через ескалацію напруженості у відносинах з Китаєм, який розглядається Пентагоном як головний потенційний претендент на військове лідерство.
Майбутній запит Пентагону на модернізацію озброєнь "відображає бюджет, який все ще зосереджений в першу чергу на розробці озброєнь для майбутніх війн, а не на закупівлі озброєнь для найближчих війн", сказав Марк Кансіан, колишній аналітик з питань оборони в Адміністративно-бюджетному управлінні, який зараз працює в Центрі міжнародних і стратегічних досліджень.
Серед основних систем, які виграють від запропонованого нового бюджету, є F-35 корпорації Lockheed Martin, найдорожча система озброєнь США. На закупівлю, подальший розвиток і модернізацію винищувачів у бюджеті передбачено 13,5 мільярдів доларів.
Пентагон запросить 83 літаки F-35 для ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти, що відповідає цілям цих служб. Це включає заплановані 48 літаків для ВПС і 35 для ВМС і морської піхоти.
Це більше, ніж 61 літак, які адміністрація просила минулого року. Конгрес додав 19 літаків до остаточного законопроекту про видатки цього року, загалом 80 літаків.
Запит на закупівлі у розмірі 170 мільярдів доларів на 8 мільярдів більше, ніж Конгрес асигнував на цей фінансовий рік. Запит на дослідження і розробки приблизно на 5 мільярдів доларів більше, ніж було затверджено Конгресом.
За словами одного з урядовців, бюджет також передбачає значне фінансування боєприпасів для ВПС і ВМС, які можуть бути використані в потенційному майбутньому конфлікті з Китаєм.
За словами Канціана, запит на дослідження і розробки буде найвищим за всю історію, а закупівлі дорівнюватимуть найвищим рівням з часів розпалу воєн в Іраку і Афганістані.
Один з високопосадовців адміністрації сказав, що цей запит буде найбільшим у "номінальних" доларах, не скоригованих на інфляцію. Проте деякі бюджети Пентагону в середині 2000-х років були вищими, якщо їх перерахувати в долари 2022 фінансового року, сказав чиновник.
Для порівняння, протягом 2008-2011 фінансових років, коли адміністрація президента Джорджа Буша-молодшого збільшила кількість американських військ і техніки в Іраку, загальні витрати Пентагону становили від 832 до 858 мільярдів доларів у перерахунку на долари 2022 року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Європейська правозахисна організація Liberties заявила, що уряди п'яти країн ЄС послідовно та навмисно підривають верховенство права. Йдеться про Болгарію, Хорватію, Італію, Словаччину та Угорщину.
Міністерка оборони Іспанії Маргарита
Роблес заявила, що країна закрила свій повітряний простір для
американських літаків, які беруть участь в ударах по Ірану.
Віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністр
розвитку громад та територій Олексій Кулеба і міністр транспорту та
зв'язку Республіки Болгарія Корман Ісмаїлов обговорили питання запуску
залізничного пасажирського сполучення між країнами.
Європейська комісія затвердила робочу програму обсягом 1,5 млрд євро в
межах Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Ініціатива
спрямована на модернізацію сектору безпеки ЄС
Польща планує звести електронний бар'єр на кордоні з Україною - підземні
кабелі, камери та сейсмічні датчики, які реагуватимуть на будь-який рух
поблизу лінії розмежування.
Катар та Україна підписали в суботу, 28 березня, угоду про оборонну
співпрацю, яка включає роботу над протидією ракетам та безпілотникам.
Президент України Володимир Зеленський у неділю, 29 березня, відвідав Йорданію, де зустрівся із королем Абдаллою II.
Компанія Blue Origin, заснована Джеффом Безосом, подала до Федеральної
комісії зі зв'язку США (FCC) заявку на реалізацію масштабного проєкту
під назвою Project Sunrise, який передбачає запуск до 51 600 супутників
для формування орбітальної мережі дата-центрів.
Генеральний директор Cloudflare Меттью Прінс заявив під час виступу на
конференції SXSW, що до 2027 року обсяг трафіку від ботів перевищить
людський.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.