Фінансові новини
- |
- 11.03.26
- |
- 18:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Накращий момент, щоб посадити дерево, був двадцять років тому. Наступний – сьогодні" Китайське прислів'я |
Колишній найбільший покупець російського газу у Німеччині подав позов проти «Газпрому»
17:46 30.11.2022 |

Німецька енергетична компанія Uniper, яка раніше була одним з найбільших імпортерів російського газу, подала позов проти компанії "Газпром експорт" до міжнародного арбітражного суду у Стокгольмі.
Про це оголосив генеральний директор Uniper Клаус-Дітер Маубах, повідомляється на сайті компанії.
Uniper вимагатиме від дочірньої компанії "Газпрому" відшкодувати збитки, яких зазнала німецька компанія внаслідок невиконання російською стороною умов контракту і зменшення постачання газу з червня.
Через це Uniper довелося купувати додаткові обсяги газу у інших постачальників за вищою ціною, щоб виконати зобов'язання перед клієнтами, що спричинило до збитків на суму щонайменше 11,6 млрд євро. Ці витрати продовжать зростати до 2024 року, стверджує німецька компанія.
"Ми вимагаємо відшкодування наших значних фінансових збитків у цьому провадженні. Йдеться про обсяги газу, які були узгоджені з "Газпромом" за контрактом, але не були поставлені, і для яких ми повинні були закупити заміну за надзвичайно високими ринковими цінами. Ми понесли ці витрати, але вони не є нашою відповідальністю", - заявив гендиректор Uniper Клаус-Дітер Маубах.
Uniper також оголосила про намір максимально дистанціюватися, як юридично, так і кадрово, від свого російського підрозділу Unipro. Німецька компанія нагадала, що з літа 2021 року виставила російський підрозділ на продаж і навіть домовилася у вересні з потенційним покупцем у Росії, але поки що не отримала політичного схвалення угоди.
Раніше повідомлялося, що уряд Німеччини придбає 30% частку в Uniper SE і надасть додаткову фінансову допомогу енергокомпанії, яка серйозно постраждала внаслідок скорочення постачання російського газу до Німеччини.
Нагадаємо, у червні найбільші кієнти "Газпрому" у ЄС - OMV з Австрії, Eni з Італії, Uniper з Німеччини та Engie - підтвердили, що російський монополіст обмежив постачання газу за чинними контрактами.
Росія з початку літа поступово знижувала, а у вересні повністю припинила постачання газу до Німеччини газопроводом "Північний потік" нібитао через технічний стан газопроводу. Наприкінці вересня обидві гілки трубопроводу та одна гілка "Північного потоку-2", не введеного в експлуатацію, були пошкоджені внаслідок диверсії.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Європейська комісія закликала Сполучені Штати дотримуватися обмеження
цін на російську нафту, встановленого G7, та не знімати санкції.
Міністри фінансів держав G7 за підсумками онлайн-переговорів у понеділок
висловили готовність вжити різних заходів для стабілізації ситуації на
енергетичних ринках, включно з вивільненням нафти зі стратегічних
резервів.
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Швеція збільшила внесок до Фонду підтримки енергетики України,
спрямувавши додатково 600 млн шведських крон (приблизно 56,38 млн євро),
що дозволяє зміцнити фінансування нагальних потреб української
енергетики.
Міжнародне енергетичне агентство запропонувало найбільший у своїй
історії випуск нафтових запасів, щоб знизити ціни на сиру нафту, які
різко зросли під час війни США та Ізраїлю з Іраном, повідомили Wall
Street Journal чиновники, знайомі з цим питанням.
Польща створює систему протидії безпілотникам, яку у Варшаві називають однією з найсучасніших у Європі. Рішення
про її розробку ухвалили після інциденту у вересні минулого року, коли
близько 20 російських дронів порушили повітряний простір країни.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.