Фінансові новини
- |
- 20.12.25
- |
- 12:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Коли зачинились одні двері, відкриваються інші, але ми цього часто не помічаємо, втупившись у зачинені двері" Гелен Келлер |
Європейські міста готуються передати Україні генератори
22:38 24.11.2022 |

Європейська мережа міст Eurocities та Європарламент дали старт кампанії "Генератори надії", що має на меті підтримати роботу української критичної інфраструктури, котра серйозно постраждала внаслідок російських ракетних обстрілів. Про це заявили голова Європарламенту Роберта Мецола та президент Eurocities, мер міста Флоренція Даріо Нарделла.
"Ми готові розпочати цю кампанію і протягом кількох днів передати значну кількість електричних генераторів Україні, щоб вона могла забезпечувати безперебійне енергопостачання", - сказав Даріо Нарделла. За його словами, наразі йдеться про "декілька сотень генераторів, навіть промислових розмірів". Нарделла повідомив, що наступного тижня у Відні відбудеться зустріч мерів міст, котрі входять до мережі Eurocities, на якій обговорюватимуться конкретніші деталі ініціативи "Генератори надії".
Високовольтні трансформатори, реле, акумулятори
З початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні понад 4 тисячі різних типів ракет, половина інфраструктури країни пошкоджена, а швидкість руйнувань перевищує швидкість ремонтних робіт, повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак, який взяв участь у пресконференції відеозв'язком.
За його словами, кампанія "Генератори надії" "допоможе пройти найскладнішу зиму в нашій історії" і консолідує зусилля для того, щоб повернути електрику, воду й тепло в домівки мільйонів українців, а також в лікарні та школи. Голова ОПУ наголосив, що головним пріоритетом для української влади є відновлення роботи енергетичної мережі. "Нам потрібні високовольтні трансформатори, реле, акумулятори, нам необхідно забезпечити як генерацію, так і передачу електроенергії", - розповів Єрмак.
Генератори є і чекають доставки в Україну
Для того, щоб забезпечити швидку доставку генераторів в Україну у рамках кампанії "Генератори надії", буде задіяний Механізм цивільного захисту ЄС, розповіла Роберта Мецола. За її словами, у рамках дії цього механізму щодо України "уже було виділено 500 генераторів". "Але Україна потребує тисячі", - наголосила очільниця Європарламенту. Вона зазначила, що кампанія "Генератори надії" дає змогу активізувати новий вимір допомоги Україні, до якої буде задіяна місцева влада. І саме така форма допомоги може бути ефективною за умови, коли "спостерігається дефіцит генераторів на ринку, проте вони наявні" на балансі міст.
Європейська сторона вже отримала від України список генераторів, необхідних для забезпечення функціонування різних типів будівель, зазначила голова ЄП. І мери багатьох європейський міст повідомили про готовність передати потрібні Україні генератори, але попросили про допомогу в доставці до місця призначення. Мецола ще раз наголосила, що генератори є, вони готові до використання і "можуть бути відправлені доволі швидко завдяки Механізму цивільного захисту ЄС, який вже діє".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Акція проти договору ЄС-Меркосур у Брюсселі в четвер закінчилася сутичками з поліцією
Рада Європейського Союзу та перемовники від Європейського парламенту
досягли угоди щодо створення першого в історії блоку «списку безпечних
країн походження». Він покликаний прискорити процедуру надання притулку
та повернення додому тих, хто не потребує захисту.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Новий інструмент залучення інвестицій в Україну почне повноцінно працювати на початку 2026 року
Сполучені Штати Америки виключили зі списку обмежень низку компаній, які
продавали Росії підсанкційне обладнання. Про це йдеться на сайті
Мінфіну США.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.