Фінансові новини
- |
- 17.03.26
- |
- 15:27
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Найбільший світовий перевізник контейнерів Maersk продав останній актив у Росії
09:54 14.09.2022 |

Данська транспортно-логістична компанія A.P. Moeller-Maersk AS закрила угоду про продаж російській групі "Дело" місцевого підприємця Сергія Шишкарьова останнього свого значного активу в Росії - 30,75% акцій компанії Global Ports Investments.
Як повідомила російська компанія-покупець, угода закрита після отримання відповідних дозволів російської влади, пише місцева редакція Forbes.
У прес-релізі наголошується, що угода передбачає можливість для Moeller-Maersk повернутися в майбутньому до спільного бізнесу з групою.
Після завершення угоди група "Дело" стала власником 61,5% акцій Global Ports. По 9% мають Ilibrinio Establishment Ltd та Polozio Enterprises Ltd (колишні власники Національної контейнерної компанії), free float складає 20,5%.
На початку березня Лондонська біржа зупинила торги акціями Global Ports, на той час капіталізація Global Ports становила $121,3 млн. Виходячи з цієї оцінки, 30,75% компанії коштували близько $37,3 млн.
Global Ports управляє п'ятьма контейнерними терміналами в Росії ("Петролеспорт", Перший контейнерний термінал, Усть-Лузький контейнерний термінал та "Мобі Дік" на Балтиці, а також Східна стивідорна компанія на Далекому Сході) та двома контейнерними терміналами у Фінляндії ("Мулті-Лінк" " у Гельсінкі та Котці). Їй також належить внутрішній контейнерний термінал Логістичний парк Яніно під Санкт-Петербургом.
Як повідомлялося, данська AP. Moeller-Maersk A/S, яка одразу ж після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну заявила про припинення роботи в Росії, вже 21 березня повідомила російським клієнтам про початок згортання бізнес-активності в РФ.
A.P. Moeller-Maersk A/S є світовим лідером у сфері контейнерних перевезень та управлінні портами. Групі належить понад 70 контейнерних терміналів у всьому світі, флот складається з 786 суден. Офіси Maersk в Росії знаходилися в Санкт-Петербурзі, Новоросійську, Калінінграді та Владивостоку.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


На єдиному порталі державних послуг «Дія»
з'явився бета-тест, у якому люди можуть написати заяву до міжнародного
Реєстру збитків. Він стосується випадків втрати роботи через війну.
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Угорщина планує до другої половини наступного року побудувати новий
нафтопродуктопровід, щоб з'єднати належні угорській компанії MOL
нафтопереробні заводи в Братиславі (Словаччина) та Сазхаломбатті
(Угорщина
Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти юридичних та фізичних
осіб, які відповідальні за кібератаки, спрямовані проти держав-членів
ЄС та партнерів Євросоюзу.
16 березня 2026 року Урядовий офіс координації європейської та
євроатлантичної інтеграції опублікував звіт про виконання Угоди про
асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2025 рік.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), яке
минулого тижня ухвалило рішення про рекордне вивільнення запасів нафти
на випадок надзвичайних ситуацій, заявило, що у разі потреби може надати
ще більше запасів.
Ефективний удар по заводу мікроелектроніки «Кремній Ел» у Брянську
доводить, що Сили оборони України вдало інтегрували ракети Storm Shadow у
свої ударні спроможності.
Вісім держав Європейського Союзу
закликали керівництво ЄС запровадити заборону на в'їзд до Шенгенської
зони для осіб, які служили або служать у російській армії.
Міністр фінансів США Скотт Бессент запевнив, що режим Путіна не отримає
значного прибутку від тимчасового послаблення американських санкцій
проти російської нафти.
Компанія Iveco розпочала випробування технології бездротової зарядки
електромобілів на автомагістралі Autostrada A35 Brebemi в Італії. У
тестах бере участь електричний фургон Iveco eDaily
Google запускає нову функцію в магазині Google Play, яка дозволить
користувачам спочатку пограти в частину платної гри безкоштовно, а вже
потім вирішити, чи варто її купувати.
Бюджетні смартфони зазнають найбільшого удару від зростання цін на компоненти. Як йдеться в аналізі Counterpoint Research, подорожчання пам'яті призведе до 25% підвищення вартості компонентів пристроїв початкового рівня.
Австралійські дослідники створили крихітний чип з ШІ для обчислень зі швидкістю світла та використання для цього енергії світла.
Світовий ринок ноутбуків матиме дві головних проблеми у 2026 році -
зменшення попиту від покупців та зростання вартості компонентів, включно
з процесорами.
Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) схвалило вісім
пілотних програм, які дозволять компаніям почати масштабні випробування
електричних літальних апаратів вертикального зльоту та посадки (eVTOL).
Минулого тижня Anthropic відмовилася від співпраці з Пентагоном, яка
передбачала використання ШІ компанії для масового спостереження та
розробки озброєння.