Фінансові новини
- |
- 17.07.26
- |
- 17:58
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Німецька преса: «Путін відверто знущається зі світової спільноти»
17:53 25.07.2022 |

Підписана у п'ятницю, 22 липня у Стамбулі угода за посередництва ООН і Туреччини, зокрема, передбачає гарантії безпеки портів. "Сторони не здійснюють нападів на торговельні судна, а також інші цивільні кораблі й портову інфраструктуру, яка є частиною цієї угоди", - цитує документ газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, вказуючи на негайне порушення угоди Росією, яка завдала удару по порту Одеси вже 23 липня. "Це достатньою мірою характеризує, наскільки можна довіряти режиму Володимира Путіна і його прихильність підписаним угодам", - пише оглядач видання і веде далі: "Москва і надалі робитиме все, щоби перешкоджати експорту українського зерна. Ймовірно, Кремль при цьому використовуватиме пропагандистські димові шашки і закидатиме Україні недотримання угоди. Захід не має потрапити у пастку й виваженими формулюваннями закликати обидві сторони до співпраці. Перспектива зарадити з розв'язанням проблеми продовольчої кризи за рахунок українського зерна існує лише в тому разі, якщо кожне порушення угоди з боку Росії і кожна її провокація знаходитимуть гучну публічну реакцію", - закликає оглядач FAZ.
Мюнхенське видання Süddeutsche Zeitung продовжує:
"Обстріл Одеси був зроблений з розрахунком і доводить, що Володимир Путін відверто знущається зі світової спільноти й маніпулює громадською думкою. Москва розуміє, що Україні нагально потрібна ця угода. Але кількох ракет по Одесі, які Кремль спершу заперечував, а згодом визнав, достатньо, аби посіяти серед українців максимальну невпевненість, аби обурити Захід, зганьбити ООН, тримати на дистанції Ердогана і, можливо, шантажем домагатися подальшого скасування санкцій", - зазначає Süddeutsche Zeitung.
"Зухвала демонстрація сили"
Газета Tageszeitung з Берліна також констатує пряме і зухвале порушення Москвою підписаної у Стамбулі "зернової" угоди і називає удар по порту Одеси "демонстрацією сили", за рахунок чого Кремль хоче показати, що підписи під документами не зв'язують йому руки. "Досі є люди, які вважають за можливе досягнути миру з Росією завдяки перемовинам. Ракети по Одесі вкотре засвідчують, що це - хибний шлях. Жодна домовленість з нинішнім режимом у Москві не є надійною. Цинічна гра Москви відома ще з Сирії та війни на Донбасі 2014/15 років. Одразу слідом за дипломатичними гарантіями Москви слідує наочна воєнна демонстрація прямо протилежного від того, про що було домовлено, чудово розуміючи, що за це нічого не буде - адже протилежна сторона прагне миру".
Оглядач берлінського видання констатує, що в української сторони як у заручниці ситуації немає іншого вибору, ніж сподіватися на цю угоду, хоча Росія нею і нехтує. "ООН припускається в Україні тієї самої помилки, що і в Сирії: організація домагається шляхом переговорів гуманітарних домовленостей, але у питанні їхньої реалізації покладається на добру волю Росії. А якщо Росія такої доброї волі не демонструє, вони не реагують. Так і у випадку Одеси представники ООН белькочуть щось непевне. Не варто і сумніватися, що невдовзі ми почуємо чергове випрошування на адресу Путіна, чи не був би він такий ласкавий, керуючись добротою свого серця, утриматися від того чи іншого воєнного злочину", - утрирує оглядач Tageszeitung.
"Україна не буде у безпеці, поки не зупинять Путіна"
Газета Leipziger Volkszeitung також застерігає від ілюзій:
"Від цього розпалювача війни можна очікувати чого завгодно. Ракетний удар по Одесі наступного дня після підписання угоди це вкотре доводить. Документ передбачає, що Росія надає коридор суднам і утримується від ударів по портах. Натомість Росія перш за все одразу вдарила по порту Одеси. Мовляв, ціллю удару була західна зброя. Путін знущається зі світової спільноти. Україна ніколи не буде у безпеці, поки в Кремлі нинішній його господар. Якщо його не зупинити", - застерігає Leipziger Volkszeitung.
Далі оглядач у своєму коментарі підсумовує: "Він (Путін - Ред.) буде і надалі ставити всіх перед фактом за допомогою бомб. Саме тому Україні для самозахисту потрібні додаткові поставки зброї. Те, що Німеччина не спромоглася досі поставити Польщі танки в рамках погодженого "кругового постачання" як компенсацію польських поставок Україні, ганебно. У країни, на яку напала Росія, просто немає часу на такий водевіль. Федеральний уряд має якнайшвидше виконати свої зобов'язання перед Польщею, а також якнайшвидше підготувати й відправити до України кожен танк Бундесверу, який наразі непотрібний німецькій армії", - закликає видання з Лейпцига.
"Годі нейтралітету"
Газета Der Tagesspiegel з Берліна у контексті порушення Москвою "зернових" зобов'язань розмірковує над тим, як ще можна посилити тиск на Москву. Оглядач видання вбачає важливий досі невикористаний належним чином важіль у тому, аби більш активно впливати на країни, які досі робили вигляд, що вони у питанні російської агресії зберігають нейтралітет і утримуються від її засудження. "Німецька і європейська зовнішня політика досі надто сильно керувалася принципом, що країни з табору "ні вашим, ні нашим" краще заманювати на свій бік різними "пряниками", аби вони не відвернулися остаточно і не стали на бік опонента. Така політика боїться тиску на тих, хто лавірує. У Росії або Китаю менше вигід, які вони можуть запропонувати, ніж у Берліна або Брюсселя. Натомість вони погрожують країнам, які відкрито опонують їм, негативними наслідками. Чому б не відповідати на цей тиск?", - запитує оглядач берлінського видання. Як приклад країни, яка досі лавірує, аби не втратити вигідної співпраці з Росією Der Tagesspiegel наводить передовсім Індію. Однак і з європейськими країнами варто ставити питання жорсткіше, читаємо на шпальтах столичної газети. "Таким кандидатам на вступ до ЄС як Сербія треба казати: хто на боці Путіна, з тими ми не ведемо перемовин про вступ", - наголошує Der Tagesspiegel.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
АТ «Укрпошта» адаптувало сервіси під нові
правила митного оформлення міжнародних відправлень у США, які почнуть
діяти з 24 липня 2026 року.
Україна та Європейський Союз під час Форуму оборонної промисловості
Україна - ЄС у Києві підписали два документи, які відкривають
українським компаніям доступ до європейських програм, грантового
фінансування і спільних проєктів.
Країни ЄС погодили продовження тимчасового
захисту для українців, які тікають від війни, до 4 березня 2028 року.
Однак його надаватимуть не всім.
Чисельність працездатного населення Європейського Союзу
скорочуватиметься в середньому на 1,2 млн людей щороку в період з 2025
до 2050 року.
Данія надала Україні 10 мобільних сховищ для зберігання авіаційного обладнання, яке чутливе до кліматичних умов. Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Нові захисні заходи Європейського Союзу щодо імпорту сталі можуть
суттєво обмежити можливості українських виробників на європейському
ринку та призвести до значних втрат.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.