Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости

Топ-новости

Финансовые новости

Финансы

Фондовый рынок

Банки и банковские технологии

Страхование

Ипотека и недвижимость

Новости экономики

Экономика

Топливно-энергетический комплекс

Нефть и бензин

Агропромышленный комплекс

Сырьевые рынки

Приватизация

Право

Статистика

Зарубежные новости

Мир

Ближнее зарубежье

Региональные новости

Украина

Киев

Политика

Полезно знать

Это интересно

Информационные технологии

Криминал

Транспорт

Управление бизнесом

Маркетинг и реклама

Менеджмент и карьера

Аналитика

Финансовый рынок

Фондовый рынок

Страхование

Ипотека и недвижимость

Экономика

ТЭК (газ и электроэнергия)

Нефть и бензин

Сырьевые рынки

Агропромышленный рынок

Приватизация

Менеджмент и карьера

Политика

Международная аналитика

Страны ближнего зарубежья

Полезно знать

Информационные технологии

Пресс-релизы

Новости компаний

Котировки

Курс НБУ

Курс валют

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Межбанк

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанке

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

Дорожная карта Трампа: как экс-президент США планирует вернуться к власти

23:23 02.03.2021 |

Мир

 Світлана Ковальчук / Європейська правда

Яке політичне майбутнє запланував собі Дональд Трамп?

Відповідь на це питання, яке турбує багатьох у США, і не лише там, мала дати традиційна Конференція консерваторів щодо політичних дій (CPAC), яка проходила з 25 по 28 лютого в Орландо (Флорида).

Дискусія про цінності, програмні пункти та майбутнє Республіканської партії за назвою "Америку не можна скасувати" тривала чотири дні, проте основним програмним пунктом конференції став перший публічний виступ Дональда Трампа у ролі колишнього президента.

Що пообіцяв експрезидент? І як тепер виглядають його шанси повернутися у велику політику?

"Трамп нікуди не зникне"

Конференція консерваторів щодо політичних дій - це щорічне політичне зібрання консерваторів-активістів та консерваторів-обранців зі Сполучених Штатів та за їхніми межами.

Проте увага до нинішньої конференції виявилася ледь не найбільшою в історії. І це не дивно, адже цього року вона з традиційних "посиденьок" республіканців-лібертаріанців, соціальних консерваторів та яструбів зовнішньої політики перетворилася на місце обговорення майбутнього Дональда Трампа.

Тим більше, що у конференції взяли участь багато відомих консерваторів, таких як Тед Круз, Том Коттон, Джош Хоулі, Стів Скалізе, Метт Гетц.

Проте - і це також показово - такі впливові республіканці, як колишній віцепрезидент США Майк Пенс, лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл і конгресвумен Ліз Чейні (які вже встигли зіпсувати відносини з експрезидентом), не були присутні на заході.

Що пропонує "фан-клуб" Трампа серед Республіканської партії?

Лейтмотивом виступів консервативно налаштованих республіканців стала теза, що Дональд Трамп і надалі відіграватиме значну політичну роль у Республіканській партії. Зокрема, сенатор Тед Круз зазначив, що "Дональд Трамп нікуди не зникне", а конгресмен Метт Гетц припустив, що, ймовірно, Трамп балотуватиметься на пост президента у 2024 році, незважаючи на події, пов'язані із захопленням будівлі Конгресу в січні цього року.

Багато виступали за те, щоби Трамп балотувався знову. Але навіть ті, хто віддав перевагу іншим кандидатам, заявили, що хочуть продовжувати просувати його програму "Америка понад усе".

Традиційно під час конференції було проведено опитування щодо кандидата від республіканців на президентських виборах 2024 року.

Дональд Трамп з 55% голосів підтримки став переможцем проведеного опитування, другим став губернатор від Флориди Рональд Діон "Рон" ДеСантіс з підтримкою у 21% голосів. Одночасно Рон ДеСантіс став переможцем другого опитування, яке не включало кандидатуру Дональда Трампа, отримавши 43% голосів на свою підтримку і випередивши губернатора Крісті Ноем з Південної Дакоти (11%).

Проте головне, що 95% учасників конференції заявили: вони хочуть, щоб Республіканська партія і надалі дотримувалася політики Трампа.

Хоча багато консерваторів у своїх виступах зазначили про свої сумніви щодо майбутнього партії разом із Дональдом Трампом, адже власне Трамп змінив доктрину республіканців.

Зокрема, Рік Скотт, сенатор-республіканець, якого розглядають як одного з можливих кандидатів на пост президента, зазначив, що республіканцям час змінюватися: "Перед нами лежать як великі виклики, так і великі можливості, і я збираюся зосередитися на можливостях". Варто зазначити, що Рік Скотт виконує роль неофіційного медіатора між двома крилами партії, хоча сам він цю роль заперечує.

Водночас існує чітке розуміння, що якщо навіть буде інший кандидат, то він може виграти, лише маючи підтримку Дональда Трампа.

Курс на "новий націоналізм"

Що означає продовження політики Трампа, до якого закликають американські консерватори?

Якщо раніше Республіканська партія чітко декларувала захист вільного ринку, то зараз значна частина її представників вважає, що великі технологічні компанії мають занадто велику владу, і уряд повинен встановити більше обмежень. Побоювання щодо інтервенціонізму за кордоном замінили яструбину доктрину як рушійну зовнішньополітичну силу.

Джош Хоулі, молодий сенатор з Міссурі, у своєму виступі говорив про так званий "новий націоналізм", який включає розпад технологічних компаній, протистояння Китаю та посилення кордонів. "Олігархи" та "корпоративні ЗМІ", за його словами, прагнуть розділити американців, "використовуючи такий фейк, як системний расизм".

Мало хто підтримував ідею повернення до консервативних принципів минулого, висловлюючи підтримку такій політиці, як занепокоєння соціалізмом та бажання менше втручатися у справи за кордоном.

Промова Рона ДеСантіса у п'ятницю стала, власне, вираженням настроїв більшості серед республіканців. Рон ДеСантіс зазначив: "Ми можемо сидіти і проводити наукові академічні дебати щодо консервативної політики або ми можемо просто її втілювати. Але питання полягає в тому, чи будемо ми сильними чи провалимося?".

Говорячи про майбутнє консерватизму, ДеСантіс заявив, що

в основі нового консерватизму мають бути: антиавантюризм за кордоном, протидія великим технологічним компаніям, антиімміграція, анти-Китай та антилокдаун.

"Ми не можемо і не будемо повертатися до невдалих рішень республіканців минулих років", - сказав він, проголосивши Флориду "оазою свободи" в країні, яка страждає від "ярма гнітючих локдаунів".

До речі, велика підтримка губернатора Флорида, продемонстрована під час конференції, дає йому шанс стати провідним республіканцем у посттрампівську епоху. Рон ДеСантіс став популярною фігурою серед республіканців-скептиків за свій опір впровадженню обмежень, пов'язаних з коронавірусом.

Втім, не варто забувати, що попередні "переможці CPAC" досі не добилися лідерства.

Найближчим до цього був сенатор Мітт Ромні, який виграв чотири опитування (у 2007, 2008, 2009 та 2012 роках), а згодом став кандидатом від республіканців на президентських виборах 2012 року.

Натомість сенатор Ренд Пол з Кентуккі, який ставав переможцем трьох поспіль опитувань напередодні виборчого сезону 2016 року, змушений був зійти з виборчих перегонів, поступившись Трампу.

"Неймовірна подорож ще далеко не закінчена"

Проте головною "родзинкою" конференції мав стати виступ експрезидента.

Дональд Трамп запізнився більш ніж на годину, проте прийшов на захід зі своїми прихильниками, які впродовж його промови висловлювали свою беззаперечну підтримку.

Під час півторагодинної промови Дональд Трамп чітко заявив, що він і надалі продовжуватиме свою активну політичну кар'єру в рамках Республіканської партії, виключивши будь-яку риторику про створення іншої партії.

"Сьогодні я стою перед вами, щоб заявити, що неймовірна подорож, яку ми розпочали разом чотири роки тому, ще далеко не завершена. Ми зібралися сьогодні, щоби поговорити про майбутнє - майбутнє нашого руху, майбутнє нашої партії та майбутнє нашої улюбленої країни, - сказав Трамп. - У нас є Республіканська партія. Вона об'єднається і стане сильнішою, ніж будь-коли раніше".

Іншим пунктом промови стали результати минулих виборів та вибори майбутні.

Дональд Трамп вкотре повторив, що він програв вибори лише через їхню фальсифікацію та нездатність Верховного суду скасувати результати, повторюючи, що Джо Байден переміг лише завдяки бюлетеням, які надходили поштою.

Не даючи чіткої відповіді щодо балотування на виборах у 2024 році, Дональд Трамп зазначив: "Насправді ви знаєте, що вони щойно втратили Білий дім. Але хто знає, хто знає. Я, можливо, навіть вирішу втретє позмагатися з ними, гаразд?"

Не обійшлося і без жорсткої критики на адресу адміністрації Байдена. "Ми всі знали, що адміністрація Байдена буде поганою, але ніхто з нас навіть не уявляв, наскільки поганими вони будуть і наскільки далеко вони підуть", - сказав Трамп, маючи на увазі зміну жорсткої позиції щодо імміграції, безпеки кордонів та позицію США в іранському питанні.

"Забанений" у Twitter Трамп сказав, що компанії, які займаються великими технологіями, "треба карати серйозними санкціями щоразу, коли вони замовчують консервативні голоси".

"Лише за один короткий місяць ми перейшли від "Америки понад усе" до "Америки в останню чергу", - сказав Трамп.

На відміну від своєї попередньої риторики, Дональд Трамп прямо закликав вакцинуватися проти коронавірусу, проте продовжив критикувати трансгендерів, які беруть участь у жіночих видах спорту.

Під час свого виступу експрезидент звернувся до кожного республіканця Конгресу, який проголосував за його імпічмент.

"Так звані "республіканці лише на ім'я", якими ми оточені, знищать Республіканську партію та американського працівника і знищать саму нашу країну", - сказав він, додавши, що "буде активно працювати над обранням сильних, жорстких та розумних республіканських лідерів".

Колишній президент викликав бурхливі оплески за обіцянку очистити партію від антагоністів, ілюструючи дилему, в якій опинилися республіканці.

Перша поява Дональда Трампа підтвердила, що прихильники за ним сумують, адже його вихід супроводжувався скандуванням: "Ми любимо вас! Ми любимо вас!" Підійшовши до мікрофона, Трамп спитав аудиторію: "Ви вже сумуєте за мною?" - і почув у відповідь гучне: "США! США!"

Конференція консерваторів показала значну ймовірність повернення Трампа у велику політику.

Але навіть якщо цього не станеться, "трампізм" залишиться впливовою течією серед республіканців, що змушуватиме багатьох впливових партійців шукати із ним союзів.

 

ПО РУБРИКАМ

22.04 Гривня резко укрепилась после новости об отводе российских войск от границ Украины

22.04 Цена ВВП-варрантов и еврооблигаций Украины подскочила на новости об отводе войск РФ

22.04 PwC: Багамы и Камбоджа опередили Китай в разработке CBDC

22.04 Средний размер больничного в первом квартале вырос на 15,9%, – Фонд соцстрахования

22.04 Дело на 72 миллиона: завершилось следствие в отношении экс-главы правления банка «Аркада»

22.04 Депозитные ставки для физлиц 22.04.21

22.04 Евро 22 апреля дорожает к доллару США и иене на итогах заседания ЕЦБ

22.04 Банки положительно оценивают перспективы кредитования в следующие 12 месяцев – опрос НБУ

22.04 Справочный курс гривны 22 апреля понижен на 4,93 коп до 28,0683 грн/$1

22.04 НБУ применил меры воздействия к 11 страховым компаниям за нарушение нормативов

22.04 Биржи Азии 22 апреля закрылись в основном ростом вслед за США

22.04 Операции НБУ по мобилизации средств банков путем размещения депозитных сертификатов 21.04.21

22.04 Аренда жилья в Киеве опять дорожает

22.04 ОВГЗ в обращении по сумме основного долга на 22.04.21

22.04 Остаток средств на корсчетах банков 22.04.21

22.04 Выплавка стали в мире в марте-2021 выросла на 15,2% к марту-2020 - Worldsteel

22.04 Промпроизводство в Украине в марте-2021 выросло на 2,1% – Госстат

22.04 Минфин предлагает освободить от уплаты НДС только первичную продажу доступного жилья с госфинансированием

22.04 Минфин предлагает расширить круг облагаемых транспортным налогом автомобилей

22.04 Банки положительно оценивают перспективы кредитования в следующие 12 месяцев – опрос НБУ

22.04 Минфин предлагает исключить ФЛП-производителей мяса птицы из числа плательщиков единого налога

22.04 Украина в ответ на дискриминацию введет 35%-ю спецпошлину на импорт автобусов и грузовиков из Беларуси

22.04 Цены на нефть продолжают снижаться 22 апреля на рисках спроса

22.04 Аренда жилья в Киеве опять дорожает

22.04 Розничные сети, работающие в эконом-сегменте, 22 апреля повысили стоимость бензина и ДТ на 10-35 коп./л

22.04 Палата представителей поддержала создание 51-го штата США

22.04 Месть президента: почему ПАСЕ наращивает давление на украинских депутатов

22.04 Выплавка стали в мире в марте-2021 выросла на 15,2% к марту-2020 - Worldsteel

22.04 PwC: Багамы и Камбоджа опередили Китай в разработке CBDC

22.04 Чехия вышлет еще около 70 сотрудников посольства РФ

22.04 Что сулит Украине решение Байдена признать геноцид армян

22.04 Первый саммит НАТО с участием Байдена рассмотрит угрозы со стороны РФ и КНР

22.04 Посол Грузии в Украине вернулся в Киев - МИД

22.04 Потребители по всему миру накопили дополнительно $5,4 трлн за время пандемии - Moody's

22.04 Израиль нанес ответные удары по Сирии после запуска ракеты с ее территории

22.04 Сенат Чехии призвал правительство расторгнуть договор о дружбе с РФ

22.04 В Украину за последние дни прибыло еще не менее трех военно-транспортных самолетов НАТО

22.04 Финляндия не исключает возможности вступления в НАТО - президент

22.04 Два натовских разведывательных самолета и дрон в среду провели длительные полеты вблизи Крыма

21.04 Послание Путина. Российские социологи победили российских военных

22.04 В Киевской области продлено действие ужесточенного карантина до 30 апреля - ОГА

22.04 Аренда жилья в Киеве опять дорожает

21.04 Украина стал полноправным членом Международной организации метрологии

21.04 Кабмин Украины продлил карантин до 30 июня - премьер

20.04 Украина опустилась на одну позицию в Индексе свободы прессы и заняла 97 место - СМИ

20.04 В начале мая у украинцев будет два длинных уикенда

14.04 Комиссия ТЭБ и ЧС продлила карантин в Киеве до 30 апреля - Кличко

14.04 Фальшивые справки: как в Украине подделывают тесты на коронавирус

12.04 Коронавирусный шантаж: Как Кличко и центральная власть борются за рейтинги

12.04 Горнолыжный курорт «Буковель» возобновил работу

12.04 В Китае признали низкую эффективность закупленных для украинцев вакцин

09.04 Украина легализовала медицинский каннабис. Что можно

09.04 Жесткий карантин поддерживают 65% украинцев, – опрос

09.04 В Киеве выдали 500 тысяч спецпропусков на транспорт

08.04 Если ситуация с коронавирусом в Киеве не улучшится, локдаун могут продлить до 10 мая - Кличко

22.04 Месть президента: почему ПАСЕ наращивает давление на украинских депутатов

22.04 Перед битвой за Харьков. Сумеет ли Зеленский посадить Добкина

22.04 НАБУ объявило в розыск сына Гладковского

22.04 Посол Грузии в Украине вернулся в Киев - МИД

22.04 В Украину за последние дни прибыло еще не менее трех военно-транспортных самолетов НАТО

22.04 Два натовских разведывательных самолета и дрон в среду провели длительные полеты вблизи Крыма

22.04 Зеленский указом утвердил решение СНБО о персональных санкциях против 13 граждан, а также 95 компаний

21.04 Новый глава НКЦБФР решил лишить должности экс-министра Данилюка

21.04 Окоп так окоп: Зачем Зеленский позвал Путина на Донбасс

21.04 Все равны, но некоторые более равны: Почему Шевченко и Тищенко не исключат из фракции «слуг»

21.04 Стратегия развития ОПК: вперед в НАТО или назад в СССР?

21.04 Боррель назвал конкретные меры поддержки Украины

21.04 Лишив троих контрабандистов гражданства, Зеленский дал им возможность избежать наказания, - Данилюк

21.04 Зеленский прекратил гражданство Альперина, Еримичука и Амирханяна, - УНН

20.04 О «шулере» и «козявке». Когда начнется война Саакашвили с Зеленским

22.04 Объявлен победитель конкурса «Всемирный автомобиль года»

22.04 Cadillac представил серийную версию электрического кроссовера Lyriq

22.04 299 л.с. и три ряда сидений: представлен самый большой кроссовер Volkswagen

22.04 Toyota представила электрический полноприводный кроссовер

21.04 В Fortnite, Warframe, Apex Legends и Call of Duty: Warzone на Xbox теперь можно играть полностью бесплатно

21.04 BlaBlaCar купил украинскую компанию для организации автобусных перевозок

21.04 Google вошел в топ-25 крупнейших налогоплательщиков в Украине

21.04 Apple запустила службу платных подписок в своём приложении подкастов

21.04 Седан Genesis G80 стал электромобилем

21.04 Apple представила совершенно новые iMac — фирменный процессор M1, 24-дюймовый 4,5K-дисплей и свежий яркий дизайн

21.04 Самый продаваемый китайский электрокар лишился крыши

20.04 Apple представила iPad Pro на компьютерном процессоре M1. Старший получил дисплей Liquid Retina XDR и цену от $1099

20.04 NASA опубликовало видео первого полёта марсианского вертолёта

20.04 Audi показала, каким будет A6 следующего поколения

20.04 Maserati представила первый гибридный кроссовер в истории марки

13.04 В суде выяснилось, что Google годами получала несправедливое преимущество на рынке рекламы

05.03 Слежка в интернете по-новому. Зачем Google устроил переворот в рекламе

05.03 Объем интернет-рекламы в Украине за год вырос на 7%, – исследование

26.01 Apple вернула звание самого дорогого бренда - Brand Finance

11.01 Илон Маск стал самым богатым человеком в мире. Вот шесть принципов его успеха

17.12 Власти США подали иск против Google за монополизацию рынка рекламы

03.12 Впервые в истории интернет завоевал более половины рекламного рынка США

23.11 Теперь YouTube будет показывать рекламу в роликах небольших каналов и не будет платить за это их авторам

18.11 На YouTube появится аудиореклама. Её получат ролики, которые больше слушают, чем смотрят

24.09 Богатейшим человеком Китая стал владелец Nongfu Spring Джонг Шаншан

23.06 Как пережить кризис: 5 рекомендаций для SEO-агентств и фрилансеров

24.04 Amazon использовала данные независимых продавцов для создания собственных бестселлеров

26.03 Рекламный рынок во время пандемии. Что происходит в украинской рекламе и чего ждать завтра

24.03 Как достучаться до тех, кто не любит Facebook

10.02 Специалисты прогнозируют рост рынка коммерческого PR в этом году на 5-12%

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно