Фінансові новини
- |
- 20.12.25
- |
- 05:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В Гонконге тысячи демонстрантов протестовали против параллельной торговли с Китаем
09:22 15.07.2019 |

Тысячи протестующих вышли в субботу, 13 июля, на акцию протеста в Шеунг-Шуй, расположенном в специальном административном районе Новые территории, по сути дела являющемся буферной зоной между Гонконгом и материковым Китаем.
Организаторы говорят о 30 тысячах митингующих, в то время как полицейские назвали цифру в четыре тысячи, передала местная телерадиовещательная корпорация Radio Television Hong Kong.
Как ведется параллельная торговля?
Митингующие выступают против практики параллельной торговли с Китаем. Жители Гонконга обвиняют спекулянтов с материка в использовании законодательных лазеек для личного обогащения.
Торговцы под видом туристов приезжают в Гонконг, где приобретают - якобы в личных целях - большое количество не облагаемых НДС товаров в аптеках, а также в магазинах бытовой химии и косметики. Затем беспошлинную продукцию переправляют в Китай, где перепродают по более высоким ценам.
Параллельная торговля оказывает негативное влияние на рынок, подстегивает инфляцию, ведет к разорению малого бизнеса, росту цен на недвижимость и арендной платы. Демонстранты выступают за то, чтобы власти Гонконга ужесточили регуляцию в данной сфере.
Митингующие закидали полицейских зонтами, защитными шлемами и другими подручными предметами. Правоохранительные органы в ответ применили перцовый газ и пустили в ход дубинки. Большинство магазинов во время демонстрации не работали, однако митингующие вынудили закрыться даже те торговые точки, которые на момент начала столкновений были открыты.
Протесты не утихают
Протесты против политики Китая не утихают в Гонконге уже несколько недель. Сотни тысяч жителей Гонконга 9 июня вышли на демонстрацию против принятия закона о выдаче правонарушителей по запросу китайских властей. По данным организаторов, в акции участвовали более одного миллиона человек. Это была крупнейшая демонстрация протеста в Гонконге со времени передачи этой бывшей британской колонии Китаю в 1997 году.
На фоне массовых протестов глава местного правительства Кэрри Лам объявила, что рассмотрение законопроекта об экстрадиции в КНР приостановлено на неопределенный срок, поскольку общественность выражает сомнения по поводу этого документа и в городе нужно восстановить спокойствие. Позднее Лам заявила о "кончине" законопроекта об экстрадиции, который прежде решительно поддерживала.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Акція проти договору ЄС-Меркосур у Брюсселі в четвер закінчилася сутичками з поліцією
Рада Європейського Союзу та перемовники від Європейського парламенту
досягли угоди щодо створення першого в історії блоку «списку безпечних
країн походження». Він покликаний прискорити процедуру надання притулку
та повернення додому тих, хто не потребує захисту.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Новий інструмент залучення інвестицій в Україну почне повноцінно працювати на початку 2026 року
Сполучені Штати Америки виключили зі списку обмежень низку компаній, які
продавали Росії підсанкційне обладнання. Про це йдеться на сайті
Мінфіну США.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.