Фінансові новини
- |
- 07.07.26
- |
- 21:15
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рост розничного кредитования может стать источником риска для банков СНГ - Fitch
15:32 16.04.2019 |

Перегрев в розничном кредитовании представляет риск для банковского сектора Казахстана и стран СНГ, считают аналитики международного рейтингового агентства Fitch Ratings.
"Перегрев в сегменте розничного кредитования представляет собой еще один существенный риск (для банковского сектора стран СНГ - ИФ), который уже проявлялся в России в 2014-2015 годах, когда кредитные потери по высокомаржинальным потребительским кредитам достигали 25% в сравнении с 5-8% ранее", - говорится в отчете Fitch Ratings "Основные реализовавшиеся риски в банковских системах СНГ".
"Рост розничного кредитования в Казахстане также является достаточно высоким и превышает рост номинальных доходов, что может стать источником растущих рисков, в то время как местный регулятор пока не предпринял решительных шагов по ограничению такого роста", - уточняют аналитики.
С 2017 года российские банки вновь активизировали выдачу потребительских кредитов, что может опять привести к перегреву в течение двух-трех лет. Центральный банк России стремился, с ограниченным успехом, сдерживать рост за счет более высоких риск-коэффициентов, но может вскоре применить более радикальные меры (в частности, лимиты на отношения платежей к доходам и долговой нагрузки к доходам).
В целом Fitch Ratings наблюдает некоторое ужесточение надзора на рынках СНГ, что является позитивным моментом. Однако, с учетом существенных проблем в некоторых странах, некоторые риски, такие как долларизация балансов, будет сложно уменьшить или сгладить.
За последние 12 лет банковские системы СНГ испытали серьезные стрессы из-за плохого управления валютными рисками: валютное кредитование заемщиков с низким уровнем валютных доходов, увлечение внешними валютными заимствованиями и высокая долларизация пассивов.
"После резкого падения курсов многих национальных валют в регионе в 2014-2015 годах банки на Украине, в Казахстане и Азербайджане столкнулись с существенным увеличением потерь по таким кредитам, в результате чего некоторые финансовые учреждения потерпели крах. Этот риск по-прежнему существует: доля валютного кредитования является особенно высокой в Азербайджане (40%), на Украине (48%), в Белоруссии (49%), Узбекистане (55%), Грузии (56%) и Армении (58%)", - отмечают в агентстве.
Дополнительным источником проблем для СНГ является слабое качество корпоративного управления в сочетании с недостаточно строгим надзором, что потребовало значительных госсредств для спасения испытавших финансовые трудности банков в России и Казахстане, где расчистка банковского сектора еще продолжается. В России, по оценкам аналитиков агентства, общие расходы на расчистку составили на сегодня около $80 млрд, возможно Центральный банк РФ может потратить еще около $10 млрд в следующие два-три года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Канада анонсувала виділення пакета військової допомоги Україні на суму 900 мільйонів доларів. До нього входять засоби ППО.
Позафракційний народний депутат VIII скликання та блогер Борислав
Береза прокоментував накладення на нього санкцій Ради національної
безпеки та оборони (РНБО).
Президент Володимир Зеленський увів у дію нові
пакети санкцій Ради національної безпеки й оборони України. Серед
підсанкційних осіб опинився громадянин України Борислав Береза.
Печерський районний суд Києва заборонив «Центру
протидії корупції» та «Слідству.Інфо» публікувати розслідування про
об'єкти нерухомості брата директора Державного бюро розслідувань Олексія
Сухачова.
1 липня 2026 року Державна служба експортного контролю України (ДСЕК)
видала перший в історії країни дозвіл на експорт готових бойових
безпілотних систем.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Високий суд Лондона відмовив оператору Північного потоку - компанії Nord
Stream AG - у стягненні 580 млн євро компенсації зі страховиків через
їхню відмову покрити збитки від вибухів на газопроводі.
Сполучені Штати ведуть переговори з Німеччиною та ще кількома
європейськими країнами щодо можливого спільного виробництва ракет
AIM-120 AMRAAM та технічного обслуговування ракет PAC-3 до систем
Patriot у Європі.
У другому кварталі 2026 року компанія Samsung Electronics отримала
операційний прибуток у розмірі 89,4 трлн вон ($58,4 млрд), йдеться у
попередньому звіті компанії.
Партнери України перед самітом НАТО в
Анкарі представили новий механізм для оборонних витрат. Він допоможе у
наданні військової підтримки.
Віце-прем'єр-міністр очільник Міністерства оборони Польщі Владислав
Косиняк-Камиш заявив, що питання про передачу Україні літаків МІГ-29
залишається актуальним - українська сторона представили свої пропозиції
щодо передачі безпілотників Польщі
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Компанія Microsoft оголосила про
прискорення ініціативи Quantum Safe Program (QSP) та заявила про намір
перевести свої продукти й сервіси на постквантову криптографію (PQC) до
2029 року.
Samsung Foundry відновила розробку 1,4-нм технологічного процесу після
паузи, однак масове виробництво таких чипів тепер заплановане лише на
2029 рік.
Потужний приплив інвестицій у штучний інтелект (ШІ), який розігнав
світові біржі до рекордів, може завершитися фінансовим крахом.
Опубліковано червневий рейтинг найпотужніших суперкомп'ютерів планети
TOP500. Головна сенсація - американська система El Capitan, що
лідирувала до цього, зміщена з п'єдесталу.
Volkswagen планує припинити партнерство з Bosch у напрямку
автоматизованого водіння, повідомляє німецьке видання Bild із посиланням
на кілька джерел.
Група компаній "Епіцентр" запустила цифрову платформу "Епіцентр Бізнес",
яка об'єднує низку сервісів для підприємців, зокрема, бізнес-закупівлі і
можливість кредитування, повідомила пресслужба групи.