Фінансові новини
- |
- 31.03.26
- |
- 23:20
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Венесуэле после выборов в Конституционную ассамблею грозит изоляция
08:34 31.07.2017 |

Евросоюз, США и большинство стран Латинской Америки по меньшей мере критикуют выборы в Национальную конституционную ассамблею (учредительное собрание) Венесуэлы, а многие уже объявили, что не собираются их признавать. Об этом в ночь на понедельник, 31 июля, передает агентство dpa.
"Бутафорские выборы Мадуро - еще один шаг по направлению к диктатуре", - написала в своем Twitter постоянный представитель США при ООН Никки Хейли, добавив, что США не собирается признавать "незаконное правительство". Уже в понедельник Вашингтон может объявить о санкциях против Венесуэлы, в том числе и затрагивающие ее нефтяную промышленность.
За выборы только Боливия
"Эти выборы не уважают волеизъявление тех семи миллионов человек, которые протестовали против них", - заявил МИД Аргентины. Аргентина, равно как Перу, Колумбия, Мексика, Панама и Коста-Рика не собираются признавать результаты выборов органа, который должен заняться разработкой изменений в конституцию Венесуэлы. 13 стран Организации американских государств, в том числе Мексика и США, неоднократно призывали президента Николаса Мадуро отказаться от проведения выборов.
Евросоюз неоднократно осуждал "жестокие репрессии" венесуэльских сил безопасности и критиковал проведение голосования. Поддерживает Мадуро и инициированные им выборы в Конституционную ассамблею только Боливия, отмечает агентство dpa.
Венесуэльская оппозиция заявляет, что в ходе беспорядков, которыми сопровождались выборы, погибло не менее 15 человек. Стычки с правоохранительными органами и демонстрации продолжаются несмотря на то, что 28 июля и до 1 августа в стране запрещены любые уличные манифестации и шествия. Нарушившим этот запрет грозит от пяти до десяти лет тюремного заключения. Тем не менее оппозиция призвала своих сторонников выйти на акции протеста в понедельник, 31 июля.
"Исторический день"
Между тем президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что его страна переживает "исторический день" и готова вступить в "спокойное будущее". Перед голосованием оппозиция призвала своих сторонников бойкотировать его, опасаясь, что конституционная реформа приведет к усилению власти президента и установлению его диктатуры. На фоне глубокого экономического кризиса в стране на протяжении четырех месяцев продолжаются массовые волнения. За это время погибли более 120 человек.
Участники акций протеста требуют также проведения досрочных президентских выборов, полного восстановления прав парламента и начала процесса оздоровления экономики страны. Николаса Мадуро обвиняют в игнорировании законов, судебном преследовании политических противников, развале экономики Венесуэлы.
Зачем Мадуро понадобилась Конституционная ассамблея?
Находясь под ежедневным давлением беспрерывных протестов и не желая уступать оппозиции и созывать досрочные выборы, Мадуро решил объявить о создании нового выборного органа, заявив, что оппозиция пытается нелегально свергнуть его законно избранное правительство.
Выборы в Конституционную ассамблею не всеобщие: часть членов нового органа избирается на местных выборах, а часть - голосованиями в общественных организациях, лояльных президенту Мадуро.
В новом выборном органе, по замыслу кабинета Мадуро, будет 545 граждан со всех уголков страны, принадлежащих в основном к тем социальным слоям, где нынешний президент по-прежнему популярен.
Это означает, что оппозиционные голоса будут либо сильно разбавлены, либо вовсе из него исключены.
Согласно опросу, проведенному социологами Datanalisis, около 70% венесуэльцев не поддерживают план создания нового органа, тогда как 80% не хотят видеть Мадуро на посту президента.
По материалам: Би-Би-си, Deutsche Welle
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський та виконувач обов'язків
прем'єр-міністра Болгарії Андрей Гюров у понеділок, 30 березня,
підписали у Києві двосторонню безпекову угоду строком на десять років.
Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У ситуації, коли Україна терміново потребує зовнішнього фінансування,
однак угорський прем'єр Віктор Орбан зберігає вето щодо основного пакета
фінансової допомоги, Брюссель запропонував Києву альтернативний шлях
отримати бюджетну допомогу
Уряди Європейського Союзу повинні готуватися до тривалих перебоїв на
енергетичних ринках у зв'язку з війною США та Ізраїлю проти Ірану.
Попри війну зі США та Ізраїлем, Іран не лише зберіг експорт нафти, а й
різко збільшив на ньому заробітки - продає нафту майже вдвічі дорожче,
ніж до війни.
Президент США Дональд Трамп заявив, що США більше не допомагатимуть
країнам, які не можуть отримати паливо через блокаду Ормузької протоки.
Уряд Болгарії оголосив про наміри приєднатися до програми PURL із закупівлі американської зброї для України.
Міністри фінансів країн "Великої сімки" заявили про готовності вжити
"всіх необхідних заходів" для зменшення економічних наслідків,
спричиненою війною на Близькому Сході.
Вчені Кембриджу завершили перше дослідження стійкості біткоїна до збоїв
мережевої інфраструктури, зосередившись на інцидентах із підводними
кабелями. Результат виявився трохи неочікуваним - але здебільшого у
гарному сенсі.
Щонайменше 12 світових автовиробників скорочують свої плани щодо
виробництва електромобілів через стійкий попит на двигуни внутрішнього
згоряння та скасування політики підтримки - як у США, так і в Європі.
Компанія Blue Origin, заснована Джеффом Безосом, подала до Федеральної
комісії зі зв'язку США (FCC) заявку на реалізацію масштабного проєкту
під назвою Project Sunrise, який передбачає запуск до 51 600 супутників
для формування орбітальної мережі дата-центрів.
Генеральний директор Cloudflare Меттью Прінс заявив під час виступу на
конференції SXSW, що до 2027 року обсяг трафіку від ботів перевищить
людський.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.