Фінансові новини
- |
- 11.03.26
- |
- 22:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Белоруссия в 2016 году снизила импорт нефти из России на 21%
21:41 28.02.2017 |

Белоруссия в 2016 году импортировала из России 18,1 млн тонн нефти, что на 20,7% меньше, чем в 2015 году, говорится в материалах Национального статистического комитета республики. Среднеконтрактная цена импорта нефти составила $2,195 тыс. за 1 тонну (снижение на 11,6%). В прошлом году Белоруссия экспортировала 1 млн 616,6 тыс. тонн нефти собственной добычи (рост на 0,1%). Средняя цена упала на 18,7% - до $292 за 1 тонну.
Экспорт нефтепродуктов из страны сократился на 22,7% - до 13 млн тонн. При этом в страны СНГ (в основном в Россию и в Украину) было поставлено 4,7 млн тонн нефтепродуктов (рост на 8,4%), в страны дальнего зарубежья - 8,3 млн тонн (снижение на 33,5%). Среднеконтрактная цена экспорта нефтепродуктов была равна $311 за 1 тонну (снижение на 22,8%), в том числе в страны СНГ - $402 за 1 тонну (снижение на 20%), дальнего зарубежья - $260 за 1 тонну (снижение на 29,5%).
В 2016 году Белоруссия ввезла 1 млн 718,7 тыс. тонн нефтепродуктов (рост на 4%) по средней цене $329 за 1 тонну (рост на 6,3%). Почти весь объем импорта пришелся на страны СНГ. Импорт российского природного газа уменьшился на 0,8% - до 18,6 млрд кубометров, цена снизилась на 5,4% - до $137 за 1 тыс. кубометров.
Экспорт энергетических товаров из Белоруссии за 2016 год в денежном выражении сократился на 38,7% - до $4 млрд 611,5 млн, импорт - на 20% до $7 млрд 296,7 млн. Таким образом, в торговле энергоносителями в прошедшем году сложился дефицит в размере $2 млрд 685,2 млн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Європейська комісія закликала Сполучені Штати дотримуватися обмеження
цін на російську нафту, встановленого G7, та не знімати санкції.
Міністри фінансів держав G7 за підсумками онлайн-переговорів у понеділок
висловили готовність вжити різних заходів для стабілізації ситуації на
енергетичних ринках, включно з вивільненням нафти зі стратегічних
резервів.
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Швеція збільшила внесок до Фонду підтримки енергетики України,
спрямувавши додатково 600 млн шведських крон (приблизно 56,38 млн євро),
що дозволяє зміцнити фінансування нагальних потреб української
енергетики.
Міжнародне енергетичне агентство запропонувало найбільший у своїй
історії випуск нафтових запасів, щоб знизити ціни на сиру нафту, які
різко зросли під час війни США та Ізраїлю з Іраном, повідомили Wall
Street Journal чиновники, знайомі з цим питанням.
Польща створює систему протидії безпілотникам, яку у Варшаві називають однією з найсучасніших у Європі. Рішення
про її розробку ухвалили після інциденту у вересні минулого року, коли
близько 20 російських дронів порушили повітряний простір країни.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.