Фінансові новини
- |
- 16.03.26
- |
- 20:03
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Швейцарский ЦБ не намерен менять политику, отмечает позитивные последствия отрицательной ставки
13:32 10.08.2015 |
Швейцарский Центробанк не видит причин для изменения кредитно-денежной политики, и текущий отрицательный уровень ключевой процентной ставки помогает добиться желаемого ослабления франка, который остается "существенно переоцененным", заявил вице-председатель ЦБ Фриц Зурбругг в интервью газете Finanz und Wirtschaft.
В январе этого года швейцарский ЦБ отказался от введенного в 2011 году "потолка" курса нацвалюты к евро, составлявшего 1,2 швейцарского франка за евро, а также понизил процентную ставку по бессрочным депозитам до минус 0,75% с минус 0,25% годовых, стремясь ослабить спрос инвесторов на франк, считающийся валютой "тихой гавани".
По словам Ф.Зурбругга, ситуация на валютном рынке остается "серьезной проблемой" после отказа ЦБ от "потолка" курса, однако ослабление франка в последние недели говорит "об изменении ситуации в правильном направлении".
Курс франка на прошлой неделе упал ниже 1,07 за евро, что является самым низким уровнем с марта, на фоне стабилизации ситуации в Греции и сигналах улучшения экономической ситуации в еврозоне, являющейся крупнейшим экспортным рынком для швейцарских компаний.
На долю еврозоны приходится почти половина швейцарского экспорта, и сильный франк делает более дорогими выпускаемые в Швейцарии товары в Европе.
Тот факт, что ключевая процентная ставка в Швейцарии является отрицательной, оказывает влияние на уровень спроса на франк, отмечает Ф.Зурбругг.
"Низкие процентные ставки в настоящее время - это общее явлением по всему миру, и, если в большинстве стран их цель - стимулирование экономического роста, то в Швейцарии - снижение спроса на франк", - цитирует текст интервью MarketWatch.
"Мы сохраним отрицательный уровень ставки настолько долго, насколько это необходимо, однако рано или поздно нам потребуется нормализация ставок", - заявил он.
Очередное заседание швейцарского ЦБ, на котором будет обсуждаться кредитно-денежная политика, пройдет 17 сентября.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Ударний FPV-дрон F10 виробництва компанії
F-Drones став другим українським фіналістом першого етапу програми
американського Пентагону Drone Dominance
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Ефективний удар по заводу мікроелектроніки «Кремній Ел» у Брянську
доводить, що Сили оборони України вдало інтегрували ракети Storm Shadow у
свої ударні спроможності.
Вісім держав Європейського Союзу
закликали керівництво ЄС запровадити заборону на в'їзд до Шенгенської
зони для осіб, які служили або служать у російській армії.
Міністр фінансів США Скотт Бессент запевнив, що режим Путіна не отримає
значного прибутку від тимчасового послаблення американських санкцій
проти російської нафти.
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
Усупереч блокуванню Угорщиною пільгового європейського кредиту для
України, глава Національного банку Андрій Пишний очікує надходження
коштів на початку другого кварталу 2026-го.
Європейська комісія запропонувала Україні направити свою місію зі
встановлення фактів стосовно нафтопроводу "Дружба", інформації щодо
угорської делегації в Брюсселі немає.
Через високі ціни на нафту Німеччина розблокує частину своїх нафтових резервів і запровадить обмеження для автозаправок. Так у Берліні хочуть мінімізувати шкоду від високих цін для економіки країни.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.