Фінансові новини
- |
- 23.01.26
- |
- 19:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Гроші не можуть купити кохання, але значно поліпшать твої позиції під час переговорів" Джильберт Честертон |
Экономику Бразилии ждет сокращение
12:29 12.05.2015 |
В Бразилии сейчас наблюдается засуха, экономика находится не в лучшем состоянии, коррупционный скандал вокруг самой важной для Бразилии компании продолжается, поэтому бизнес в крупнейшей экономике Латинской Америки не имеет оснований для оптимизма, сообщает Wall Street Journal.
Прибыль малого бизнеса в 2013-2014 годы снизилась из-за высоких налогов и высоких процентных ставок, и многие бразильские производители стали открывать заводы в Китае. Одним из таких бизнесменов является Карлос Тилкиан, исполнительный директор крупнейшего в Бразилии производителя игрушек, Manufatura de Brinquedos Estrela. Высокие издержки в Бразилии заставили его отдать производство на аутсорсинг в Китай, и 35% его продаж сейчас находятся за пределами Бразилии, в том числе в Турции и в России.
Ухудшающееся состояние экономики, слабое потребление и политическая поляризация в стране создают неопределенность. Тилкиан опасается того, что может сложиться политическая ситуация, при которой возникнут более серьезные проблемы, а потребители станут более настороженными. Неопределенность уже заметна. В последние недели жители Бразилии устраивали уличные протесты против повсеместной коррупции и некомпетентного управления экономикой президента Дилмы Русеф.
По словам Акселя Кристенсена, управляющего директора и главного инвестиционного стратега BlackRock по Латинской Америке, который недавно посетил Бразилию, в Бразилии сейчас можно встретить лишь две группы инвесторов: пессимистично и очень пессимистично настроенных. Правда, слабый реал может стать возможностью для некоторых бразильских компаний, включая те, которые сосредоточены на экспорте. Кристенсен считает, что сырьевого суперцикла, который наблюдался в предыдущие годы, сейчас не будет, однако в Бразилии есть компании и отрасли, которые генерируют больше добавленной стоимости в плане экспорта.
Впрочем, многие компании позитивно смотрят на перспективы развития бразильской экономики. Например, Coca-Cola FEMSA, упаковывающая воду в бутылки для компании Coca-Cola в Латинской Америке, объявила в мае об увеличении своих инвестиций в Бразилию на 50%, до $852 млн., а также о планах по открытию трех новых разливочных заводов в данной стране, несмотря на ее экономические проблемы.
В марте 2015 года объем промышленного производства Бразилии сократился сильнее, чем ожидали эксперты, передает Reuters. Сокращение по сравнению с февралем составило 0,8%. Опрошенные Reuters аналитики ожидали, что производство сократится на 0,7%.
Объем производства упал в 14 из 24 промышленных сегментов. По сравнению с мартом 2014 года промышленное производство сократилось на 3,5%. Производство товаров длительного потребления снизилось на 3,1% по сравнению с февралем 2015 года и на 6,6% - по сравнению с мартом 2014 года, из-за возросшей долговой нагрузки на домохозяйства и из-за повышения процентных ставок.
Большинство экономистов убеждены, что постепенная эрозия бразильской промышленности в последние три года не прекратится в краткосрочном периоде. Снижение цен на сырье и фискальное сжатие оказывают давление на экономику страны, которая, по мнению специалистов, в этом году может оказаться в рецессии. Местные производители считают, что основными препятствиями для дальнейшего роста являются такие сложные проблемы, как низкая производительность труда, плохое состояние инфраструктуры, высокие налоги и высокие расходы на рабочую силу.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Україна в 2026 році отримає $6 млрд від уряду Японії для гуманітарної і
технічної підтримки, повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена
Кондратюк.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
В ОАЕ 23 і 24 січня відбудуться перемовини
України, США та Росії. Кремль вимагає, щоб потенційна мирна угода з
Києвом була заснована на так званій "формулі Анкориджа", про яку
президент США Дональд Трамп та диктатор Путін нібито домовилися ще під
час саміту на Алясці.
Представлена президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн
дорожня карта передбачає прискорений вступ України до Європейського
Союзу, стверджує прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
Індійські нафтові компанії нарощують закупівлі нафти з Анголи, Бразилії
та ОАЕ, щоб замінити російську нафту й досягти зниження митних тарифів
США.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати вже
забезпечують неявний захист Гренландії, а тому повинні брати участь у
розподілі її ресурсів через стратегічне значення острова.
Виробництво нафти в Росії за підсумками 2025 року скоротилося на 512
млн тонн. Нафтовидобуток падає третій рік поспіль: 2024 року він
становив 516 млн тонн, 2023 року - 530 млн тонн, а 2022 року - 535 млн
тонн
Адміністрація президента США Дональда Трампа готова дозволити Китаю
купувати венесуельську нафту, але не за заниженою вартістю часів
президентства Ніколаса Мадуро, а за справедливими ринковими цінами.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.