Фінансові новини
- |
- 17.02.26
- |
- 01:54
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Госдолг еврозоны достиг новых высот в 2013г - 90,9% ВВП, дефицит бюджета снизился до 2,9% ВВП
15:02 21.10.2014 |
Долговая нагрузка в еврозоне и в Европейском союзе в целом продолжила расти в 2013 году, обновив исторический максимум, при этом экономисты полагают, что пик госдолга еще не пройден.
Согласно обнародованным во вторник пересмотренным данным Статистического управления Европейского союза (Eurostat), госдолг стран еврозоны увеличился в прошлом году до 90,9% ВВП с 89% ВВП годом ранее. Для 28 стран ЕС этот показатель поднялся с 83,5% до 85,4%. В 16 из 28 стран ЕС госдолг был выше максимально допустимых 60% ВВП.
Обнародованные в апреле предварительные данные свидетельствовали о росте госдолга до 92,6% ВВП в еврозоне и 87,1% ВВП в ЕС. Большинство октябрьских показателей в отношении к объему экономики ниже апрельских (иногда существенно), что связано с пересмотром методики расчета ВВП.
Еврозона в прошлом году впервые с начала кризиса вышла на уровень бюджетного дефицита менее 3% ВВП, соответствующий требованиям общеевропейского законодательства: показатель снизился до 2,9% ВВП с 3,6% ВВП в 2012 году. В ЕС в целом отрицательное сальдо составило 3,2% от объема экономики против 4,2% годом ранее.
Греция по-прежнему фиксирует самую высокую долговую нагрузку в Европе - 174,9% ВВП в 2013 году против 156,9% ВВП годом ранее. Договоренности Афин с международными кредиторами предусматривают сокращение госдолга до уровня, который будет "существенно ниже 110% ВВП" в 2022 году. Дефицит греческого бюджета увеличился с 8,6% до 12,2% ВВП с учетом единовременных затрат на рекапитализацию банков страны.
По относительному уровню госдолга за Грецией следуют Португалия (128%), Италия (127,9%) и Ирландия (123,3%), однако в этих странах темпы роста задолженности существенно ниже греческих.
Уровень госзадолженности Германии снизился с 79% до 76,9% ВВП в 2013 году. Во Франции наблюдался рост с 89,2% до 92,2% ВВП, в Великобритании - с 85,8% до 87,2% ВВП.
Самой низкой долговой нагрузкой среди стран ЕС в прошлом году могли похвастаться Эстония (10,1% ВВП), Болгария (18,3% ВВП), Люксембург (23,6% ВВП).
При этом Люксембург и Германия в 2013 году зафиксировали положительное сальдо госбюжета на уровне 0,6% и 0,1% ВВП соответственно. В 10 государствах ЕС уровень дефицита был выше допустимых 3% ВВП, в том числе в Греции (12,2%), Испании (6,8%), Великобритании (5,8%), Франции (4,1%), на Кипре и в Португалии (по 4,9%).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Пенсійна комісія, призначена урядом Німеччини, має намір обговорити підвищення пенсійного віку до 70 років.
Європейський центральний банк оголосив про розширення механізму
репо-операцій для центральних банків (EUREP), яке набуде чинності у
третьому кварталі 2026 року
Україна залучила грант від Японії та Канади у розмірі 690 млн доларів США в межах механізму ERA країн G7.
Американські війська провели перевірку, морську блокаду та абордаж
нафтового танкера Veronica III, повідомляє Воєнний департамент США.
Китай вирішив надати Україні додатковий пакет гуманітарної енергетичної допомоги.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та державний секретар США Марко
Рубіо домовилися про співпрацю двох країн в енергетиці, зокрема у
будівництві атомної електростанції за участі американської компанії.
Вперше в історії китайський автовиробник BYD обігнав американську корпорацію Ford за кількістю проданих автомобілів у світі
Google представив оновлення кількох своїх
інструментів, серед яких «Результати з інформацією про вас» та
можливість видалити небажані зображення з пошукової системи.
Розпродаж технологічних паперів на тлі стрімкого розвитку штучного
інтелекту починає перекидатися на кредитний ринок. Аналітики Morgan
Stanley попереджають про зростання ризиків для сегмента програмного
забезпечення, який займає помітну частку корпоративного фінансування
Ілон Маск повідомив, що SpaceX змінила пріоритети та спершу
зосередиться на створенні бази на Місяці. Колонізація Марса залишиться в
планах, але реалізовуватиметься на наступному етапі.
Китайський стартап Energy Singularity заявив, що його
високотемпературний надпровідний токамак HH70 утримував плазму 1337
секунд або іншими словами 22 хвилини. Це світовий рекорд для комерційно
створених термоядерних установок.
В оновленні Windows 11 від 15 січня 2026 року Microsoft видалила
офіційну підтримку драйверів V3 і V4, необхідних для роботи старих
принтерів, повідомляє Tom's Hardware.
Samsung ще не представила лінійку Galaxy S26, а в мережі вже
з'явилася цікава інформація про флагман наступного покоління - Galaxy
S27 Ultra.