Фінансові новини
- |
- 14.01.26
- |
- 05:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
МВФ отмечает ухудшение делового доверия к экономике РФ, усугубляемое геополитической напряженностью
19:46 24.07.2014 |
Понижение Международным валютным фондом (МВФ) прогнозов для российской экономики по сравнению с апрельскими оценками обусловлено ухудшением делового доверия, заявил главный экономист МВФ Оливье Бланшар в ходе пресс-конференции в Мехико.
Как сообщалось, в четверг МВФ сохранил прогноз роста экономики России в 2014 году на уровне 0,2%, в 2015 году - 1%.
Ранее в апрельском обзоре мировой экономики (World Economic Outlook Update, WEO) фонд оценивал рост ВВП РФ в 2014 году на 1,3%, в 2015 году - на 2,3%. Однако уже в конце апреля МВФ по итогам работы миссии фонда в России понизил прогноз роста российской экономики до 0,2% и 1% соответственно.
Ухудшение прогнозов для России "отражает, главным образом, ухудшение делового доверия, усугубленное геополитической напряженностью". "В результате мы наблюдаем крупный отток капитала и практическую заморозку принятия инвестиционных решений", - отметил О.Бланшар.
По его словам, мировая экономика продолжает восстанавливаться, однако темпы ее подъема остаются слабыми.
"МВФ понизил прогноз роста мирового ВВП на 2014 год до 3,4% с ожидавшихся в апреле 3,6%, что в значительной мере отражает уже произошедшие события, в частности, резкое сокращение ВВП США в первом квартале этого года. Тем не менее, понижение прогноза обусловлено и ухудшением ожиданий как для развитых, так и для развивающихся экономик", - отметил О.Бланшар.
"Развитые страны по-прежнему сталкиваются с высокими уровнями долгов как в государственном, так и в частном секторе, что сдерживает экономический подъем. В то же время темпы подъема в emerging markets замедляются по сравнению с докризисными уровнями. Этим странам приходится решать базовые структурные проблемы и проводить структурные реформы. Кроме того, им приходится справляться с последствиями нормализации кредитно-денежной политики в США", - заявил О.Бланшар.
По его словам, основным вопросом для США является адекватная скорость нормализации кредитно-денежной политики.
"Текущий план, предполагающий завершение программы количественного смягчения позднее в этом году, а также повышение базовой ставки с середины следующего года, является адекватным. Однако временные рамки подъема ставки, возможно, необходимо будет скорректировать в зависимости от ситуации с инфляцией и безработицей", - сказал О.Бланшар.
Он отметил, что МВФ не видит системной угрозы для финансовой стабильности в настоящее время, несмотря на то, что рыночные котировки некоторых финансовых активов кажутся чересчур оптимистичными.
По словам О.Бланшара, восстановление экономики еврозоны остается слабым, инфляция в регионе - слишком низкой. МВФ понизил прогноз роста для экономики еврозоны на этот год на 0,1 процентного пункта (п.п.) - до 1,1%, однако этот показатель маскирует разницу в прогнозах для различных стран еврозоны.
Так, фонд повысил прогнозы роста ВВП Германии и Испании, однако ухудшил прогнозы для Франции и Италии.
Прогноз роста ВВП государств emerging markets на 2014 год фонд ухудшил до 4,6% с 4,9%, на 2015 год он был снижен на 0,1 п.п. - до 5,2% с 5,3%.
МВФ понизил оценку роста китайской экономики на текущий год до 7,4% с 7,5% и до 7,1% с 7,3% в 2015 году. Прогноз по индийской экономике остался неизменным - 5,4% и 6,4% соответственно.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Фінляндія та Швеція закликали Євросоюз запровадити митні збори на всі товари й послуги з Росії, а також посилити експортні та енергетичні обмеження.
Європейський авіабудівний концерн Airbus у 2025 році поставив 793 цивільних літаки 91 клієнту по всьому світу.
Лідери Італії, Німеччини, Франції, Канади та Великої Британії разом
із президенткою Єврокомісії планують зустрітися з президентом США Дональдом Трампом на Всесвітньому економічному форумі у Давосі наступного тижня.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Станом на кінець листопада 2025 р. загалом 4,33 мільйона українців мали
статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу, порівняно з
кінцем жовтня того ж року, загальна кількість українських біженців
збільшилася на 30 615 (+0,7%), повідомляє Євростат.
Державний секретаріат Швейцарської Конфедерації з економічних питань
(SECO) оголосив другий конкурс проєктів (Call for Proposals) для
реалізації ініціатив з відбудови України за участю швейцарського
приватного сектору.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.