Фінансові новини
- |
- 30.12.25
- |
- 01:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Германия показала самое резкое падение ВВП за 3 года в IV квартале, хуже прогноза - 0,6%
10:13 14.02.2013 |
ВВП Германии сократился в четвертом квартале 2012 года на 0,6% по сравнению с предыдущим кварталом, свидетельствуют предварительные данные Федерального статистического агентства ФРГ (Destatis).
Динамика была худшей с III квартала 2009 года, когда было зафиксировано падение ВВП на 4,1% относительно предыдущего квартала.
Экономика страны в октябре-декабре увеличилась на 0,4% относительно того же квартала 2011 года с поправкой на число рабочих дней.
Консенсус-прогноз аналитиков, опрошенных агентством Bloomberg, предусматривал снижение на 0,5% относительно III квартала и рост на 0,5% в годовом выражении.
Между тем в июле-сентябре ВВП Германии вырос на 0,2% относительно предыдущего квартала и на 0,9% в годовом исчислении.
В декабре Бундесбанк ухудшил прогноз экономического роста на 2013 год до 0,4%, в январе за ним последовало правительство страны. Однако Германия уже демонстрирует признаки восстановления после временного спада в IV квартале: рост делового доверия в январе превысило ожидания, а безработица неожиданно снизилась, приблизившись к минимуму за более чем 20 лет.
"Спад в IV квартале преимущественно связан с высокой неопределенностью в отношении долгового кризиса, и даже тот факт, что результат оказался хуже ожиданий, не стоит драматизировать, - заявила экономист Commerzbank AG во Франкфурте Ульрике Рондорф. - Неопределенность исчезает из памяти руководства компаний быстрее, чем ожидалось. Первый квартал может преподнести позитивный сюрприз".
Франция в четверг объявила о сокращении экономики в минувшем квартале на 0,3%, тогда как эксперты ожидали снижения всего на 0,2%. Оказавшиеся хуже прогнозов данные о двух крупнейших экономиках еврозоны усиливают опасения углубления рецессии в блоке в целом.
Предварительные данные о ВВП еврозоны будут опубликованы в 14:00 мск в четверг. Согласно прогнозам экономистов, опрошенных агентством Bloomberg, сокращение экономики еврозоны в октябре-декабре составило 0,4% и было худшим за почти четыре года - с I квартала 2009 года, когда ВВП региона упал на 2,8% вслед за банкротством Lehman Brothers и финансовым кризисом.
Германии все сложнее сопротивляться влиянию долгового кризиса в еврозоне, поскольку страны валютного блока являются ее важнейшими торговыми партнерами. В то же время, очевидно, что на фоне других стран Европы Германия выглядит не так уж плохо: экспортоориентированные компании держатся за счет спроса из развивающихся стран за пределами региона и помогают оставаться на плаву всей экономике.
Как отмечает Destatis, основным фактором сокращения германской экономики в минувшем квартале оказалось падение экспорта. Вместе с тем потребительские и государственные расходы немного повысились. Подробная разбивка факторов ВВП будет обнародована 22 февраля вместе с итоговыми данными об общей динамике.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримає від Канади додаткову економічну допомогу на суму 2,5 мільярда доларів.
Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Уже з 1 січня 2026 року Болгарія стане 21-ю країною Єврозони. Поки економісти вираховують можливі переваги цього кроку для економіки балканської країни, самі болгари ставляться до цього без ейфорії.
Axis International вимагає від уряду Гвінеї компенсації у щонайменше
$28,9 млрд у зв'язку з відкликанням ліцензії на експлуатацію бокситової
копальні в цій країні, повідомляє Reuters із посиланням на заяву
компанії.
Про це він сказав в онлайн-спілкуванні зі ЗМІ під час повернення до Європи
Авторка "Лондонського Ока" спроєктувала 22-кілометрову дамбу з підводними турбінами
Українська сторона зацікавлена в отриманні репарацій з боку РФ, але
американська сторона прагне називати повоєнне фінансування відновлення
України російським коштом компенсацією, повідомив президент України
Володимир Зеленський за підсумками перемовин з президентом США Дональдом
Трампом у неділю
В Китаї значно пришвидшилися темпи падіння прибутків промислових
компаній, що показало хиткість відновлення китайської економіки. Слабкий
внутрішній попит в країні перекрив експортні надходження.
BYD ще ближче підійшла до того, щоб заряджання електромобіля за
швидкістю не відрізнялося від заправки бензинового авто. Нове відео
демонструє, як її електрокар за п'ять хвилин отримує близько 400 км
запасу ходу.
NVIDIA підписала ліцензійну угоду зі стартапом Groq, який займається
розробкою чипів зі штучним інтелектом, отримавши право інтегрувати
технології Groq у свої майбутні продукти
Адміністрація американського президента Дональда Трампа у вівторок, 23
грудня, заявила, що з червня 2027 року введе мита на імпорт китайських
напівпровідників.
Покупців нових смартфонів у Південній Кореї зобов'язали проходити
обов'язкову процедуру розпізнавання обличчя. Згідно з місцевими ЗМІ,
вимога набула чинності 23 грудня.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.