Фінансові новини
- |
- 20.08.26
- |
- 01:29
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Еврокомиссия ухудшила оценку роста ВВП еврозоны на 2013г с 1% до 0,1%
15:17 07.11.2012 |
Еврокомиссия в среду ухудшила прогнозы изменения ВВП 17 стран еврозоны на 2012 и 2013 годы. Предполагается, что ВВП региона сократится на 0,4% в этом году после повышения на 1,4% в 2011 году.
В 2013 году ожидается рост экономики еврозоны всего на 0,1%, говорится в докладе Еврокомиссии. В мае предполагалось снижение ВВП на 0,3% в этом году и рост на 1% в следующем.
В 27 странах Европейского союза ВВП, вероятно, упадет на 0,3% в 2012 году, тогда как весной ожидался нулевой рост и подъем на 0,4% в следующем (ранее - 1,3%).
В 2014 году рост в еврозоне усилится до 1,4%, в Евросоюзе в целом - до 1,6%.
"Экономика Европы по-прежнему вынуждена справляться со сложной посткризисной коррекцией. Бедственное положение наиболее уязвимых стран-участниц все сильнее сказывается на остальных государствах союза", - написал в докладе глава экономического департамента Еврокомиссии Марко Бути.
По оценкам ЕС, ВВП еврозоны не изменился в III квартале, но снизится в IV квартале на 0,2% относительно предыдущих трех месяцев. Таким образом, еврозона технически избежит рецессии, которая определяется как снижение ВВП в течение двух кварталов подряд, однако это не отменяет прогноза сокращения экономики по итогам 2012 года в целом.
В следующем году рецессия захлестнет Грецию, Испанию, Италию, Кипр, Португалию и Словению. При этом страны Северной Европы смогут избежать экономического спада, что, вероятно, усилит напряженность в отношениях по оси Север-Юг.
Прогноз роста Германии, крупнейшей экономики Европы, на следующий год ухудшен вдвое - с 1,7% до 0,8%. Однако в этом году подъем будет на 0,1 процентного пункта (п.п.) сильнее, чем предполагалось в мае - 0,8%. В 2014 году рост ускорится до 2%.
Важным изменением стал и пересмотр динамики британской экономики в этом году с положительной (+0,5%) на отрицательную (-0,3%). Тем не менее, в 2013 году восстановление в Великобритании будет идти активнее, чем прогнозировалось: рост составит 0,9%, что на 0,4 п.п. лучше майской оценки. В 2014 году подъем усилится до стабильных 2%.
Наиболее глубокая рецессия будет наблюдаться в Греции - ВВП страны сократится в 2012 году пятый год подряд, потеряв 6%, тогда как в мае ожидалось снижение на 4,7%. В 2013 году спад продолжится - 4,2% (ранее предполагалось нулевое изменение), в 2014 году Греция наконец-то вернется к росту, прибавив 0,6%.
В Испании и Италии также ожидается заметное падение в этом и следующем году. При этом прогноз для Испании на 2012 год лучше майского на 0,4 п.п. (-1,4%), для Италии - хуже на 0,9 п.п. (2,3%). В 2013 году испанский ВВП сократится на 1,4%, итальянский - на 0,5%, а в 2014 году экономики обеих стран вырастут на 0,8%.
Португальский ВВП упадет на 3% в этом году, что лучше ожидавшихся весной 3,3%.
Рецессия на Кипре продлится три года, начиная с текущего, тогда как ранее прогнозировалось лишь небольшое проседание в 2012 году при возобновлении роста в 2013 году. В этом году экономика Кипра потеряет 2,3%, в следующие 12 месяцев - 1,7%.
Французская экономика прибавит в этом году всего 0,2%, в следующем подъем усилится до 0,4%, в 2014 году - до 1,2%.
Самый сильный рост среди стран ЕС в 2012 году продемонстрирует Латвия - 4,3%, она же сохранит лидерство в 2013 году, однако в 2014 году ее обгонит Эстония.
Еврокомиссия ожидает ускорения роста ВВП США с 1,8% в 2011 году до 2,1% в текущем году, 2,3% в следующем (ранее - 2% и 2,1% соответственно) и 2,6% в 2014 году. В Европе также прогнозируют увеличение ВВП Японии на 2% в этом году после сокращения на 0,8% годом ранее.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Депутати Верховної Ради підтримали призначення Євгенія Хмари міністром оборони України.
Верховна Рада у середу, 19 серпня, підтримала в першому читанні проєкт
нового Митного кодексу, який повинен набрати чинності з 2027 року; за
нього проголосував 261 народний депутат.
Програма діяльності нового Кабінету міністрів України передбачає, як і у
деяких попередників, створення Фонду добробуту для управління частиною
портфеля державних підприємств в рамках підвищення ефективності
управління стратегічними активами.
Кабінет міністрів України у Плані дій уряду зобов'язав Міністерство
економіки та довкілля у 2026-2027 роках забезпечити надання у
користування ділянок надр стратегічного значення щодо літію та урану на
умовах угод про розподіл продукції (УРП)
Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Венесуела підписала контракти, пов'язані з нафтою, з двома
американськими сервісними компаніями, оскільки уряд
південноамериканської країни прагне залучити інвестиції й збільшити
видобуток сирої нафти
Рубіо заявив минулого місяця, що адміністрація посилить зусилля з
підриву авторитету МКС, зокрема переконуючи інші країни вийти зі складу
цієї організації.
Уряд Тайваню спрямує 7,4 млрд дол. у запропонованому бюджеті на
2027 рік для фінансування виплати у 10 тис. тайванських доларів
Війни та зміна клімату призвели до різкого зростання вартості морських перевезень на ключових судноплавних маршрутах світу.
Пов'язана з родиною президента США Дональда Трампа криптокомпанія World
Liberty Financial співпрацює з гонконзьким сервісом WorldClaw, який
продає доступ до моделей китайських ШІ-компаній, щодо яких Вашингтон
запровадив обмеження або висловлював безпекові застереження.
Виробники нафти на Близькому Сході продовжують транспортувати великі обсяги сировини із Перської затоки, попри атаки на судна.
Білий дім звинуватив понад 40 країн, серед яких Канада, Мексика та
Японія, а також Євросоюз у тому, що через їхні території китайські
товари перенаправляють до США для обходу вищих мит.
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.
Темпи зростання доходів OpenAI прискорилися в останні місяці і з огляду
на поточні показники, виручка компанії в перерахунку на рік перевищує
позначку в $40 млрд, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на
поінформовані джерела.
Наприкінці 2025 року невідомі хакери атакували малу теплоелектроцентраль
у Польщі, використавши для цього раніше не відомий метод проникнення
через приватну мережу APN, повідомляється у звіті CERT Polska.
Постачання смартфонів впали на 7% у другому кварталі 2026 року у
порівнянні з тим самим періодом торік, а також на 3% у порівнянні з
першим кварталом.
Spotify оголосила про нову політику щодо музики, створеної за допомогою штучного інтелекту, пише
TechCrunch. Починаючи з вересня, компанія запровадить спеціальні
позначки "AI Persona" для артистів, які є штучно згенерованими.
Британський виробник люксових спорткарів Aston Martin знову опинився в
епіцентрі фінансової драми. Цього разу компанія вирішила піти на
радикальний крок, щоб латати дірки в бюджеті: вона фактично продала
контроль над власним ім'ям у всьому, що не стосується безпосередньо
автомобілів.