Фінансові новини
- |
- 21.12.25
- |
- 18:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Китай готовит агрессивную монетарную политику
12:02 11.06.2012 |
Если кто-то и рассчитывал на то, что Народный банк Китая решил провести единовременную акцию стимулирования деловой активности, снизив процентную ставку, то от подобных иллюзий следует отказаться.
Ряд экспертов полагают, что еще и год не успеет подойти к концу, а Центробанк Поднебесной уже дважды снизит процентную ставку. Таким образом, власти страны встали на путь агрессивной монетарной монетарной политики и не намерены останавливаться на разовом сокращении ключевого показателя. В частности, к сторонникам такой теории относится экономист финансовой корпорации Citigroup Inc. Дин Шуан, По мнению эксперта, много лет проработавшего в ЦБ Китая, Пекин пойдет на многое для того, чтобы не допустить замедления экономического роста в стране.
"Экономика Китая все еще находится в стадии замедления. Мы до сих пор не видим определенной точки разворота, так что политика, направленная на поддержку, сейчас очень нужна для стабилизации роста", - отмечает Шуан. Аналитики на исключают, что по итогам второго квартала темпы роста ВВП Китая могут оказаться еще более медленными, нежели динамика за первый квартал. По мнению Шуана, в апреле-июне 2012 г. крупнейшая развивающаяся экономика мира приросла всего на 7%, максимум, - на 7,5% в годовом исчислении. Для сравнения, в первом квартала ВВП рос на 8,1%.
Между тем, рост может оказаться и более сильным. В пользу этого говорят данные по внешней торговле, вышедшие сегодня. Китайская статистика рапортовала о том, что экспорт КНР вырос на 15,3% по итогам мая по сравнению с аналогичным показателем годовой давности. Это оказалось приятной неожиданностью для абсолютного большинства экспертов, ждавших куда более умеренного прироста.
В то же время, сдерживающим фактором по-прежнему выступают темпы промышленного производства. В минувшие выходные стало известно о том, что объемы промпроизводства в Китая выросли менее чем на 10%. В результате, наблюдается замедление роста промышленности уже второй месяц подряд. Также не радуют и данные с потребительского рынка, где розничные продажи выросли на минимальное значение за последние 6 лет.
На прошлой неделе, 7 июня, Народный банк Китая принял решение снизить размер процентной ставки на 0,25 п.п. до 6,31% и депозитную ставку на 0,25 п.п. до 3,25%. ЦБ Китая, начиная с ноября 2011 г., трижды снижал нормы резервирования для крупных финансовых кредитов, доведя их до 20%,однако ставка все это время оставалась без изменения. Последний раз ЦБ снижал ставку в конце 2008 г. одновременно с правительственной программой поддержания экономики, размер которой составил 4 трлн юаней.
Премьер Госсовета КНР Вэнь Цзябао в мае выступал с заявлениями о том, что правительство приложит существенные усилия для стабилизации темпов роста ВВП на уровне 7,5-8%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Акція проти договору ЄС-Меркосур у Брюсселі в четвер закінчилася сутичками з поліцією
Рада Європейського Союзу та перемовники від Європейського парламенту
досягли угоди щодо створення першого в історії блоку «списку безпечних
країн походження». Він покликаний прискорити процедуру надання притулку
та повернення додому тих, хто не потребує захисту.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Новий інструмент залучення інвестицій в Україну почне повноцінно працювати на початку 2026 року
Сполучені Штати Америки виключили зі списку обмежень низку компаній, які
продавали Росії підсанкційне обладнання. Про це йдеться на сайті
Мінфіну США.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.