Фінансові новини
- |
- 14.07.26
- |
- 04:19
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ВТО прогнозирует замедление темпов роста мировой торговли в 2012 году до 3,7%
15:22 12.04.2012 |
Объем мировой торговли в 2011 году вырос на 5%, подсчитали во Всемирной торговой организации. По прогнозам ВТО, в 2012 году можно ожидать увеличения показателя на 3,7%, а в 2013 году - на 5,6%. «С торгового коллапса 2008-2009 годов проишло более трех лет, однако мировая экономика и торговля остаются уязвимыми. Ожидаемое в 2012 году замедление темпов роста торговли показывает, что нисходящие риски остаются высокими. Мы еще не выбрались из темного леса», - заявил гендиректор организации Паскаль Лами.
Согласно подсчетам ВТО, объем торговли товарами в 2011 году увеличился в долларовом выражении на 19% до 18,217 трлн долларов, услугами - до 4,149 трлн долларов, из которых 855 млрд приходится на транспорт и 1,063 трлн - на туризм. Рост объема торговли товарами в ВТО объясняют высокими ценами на полезные ископаемые. Вместе с тем денежные потоки с начала года снижались из месяца в месяц.
На снижение темпов роста мировой торговли, отмечают в ВТО, влияет ослабление доллара, а также снижение мирового ВВП. Согласно прогнозам экспертов организации, в 2012 году стоит ожидать роста мирового ВВП на 2,1%, тогда как в 2011 году этот показатель составил 2,4%. ВТО подчеркивает, что на макроэкономические показатели особенно влияет спад в Европе, долговой кризис в еврозоне, резкий рост цен на нефть и геополитические риски. «Последние данные о промпроизводстве показывают, что Европейский союз, возможно, уже находится в рецессии, а динамично развивающаяся экономика Китая, кажется, в 2012 году растет медленее», - говорится в обзоре торговой организации. ВТО отмечает, что прогнозы по развитию экономик США и Японии, наоборот, более оптимистичные.
По подсчетам ВТО, развитые экономики в прошлом году увеличили объемы экспорта на 4,7% (больше прогнозов), тогда как развивающиеся (в том числе государства СНГ) - на 5,4% (меньше прогнозов). В то же время доля развивающихся стран в объеме экспорта выросла до 47%, а импорта - до 42%. Это самые высокие показатели с 1948 года, отмечает ВТО.
На мировую торговлю в 2011 году большое влияние оказал перерыв в поставках нефти Ливией, нарушившие производственные цепочки наводнения в Таиланде и землетрясение и цунами в Японии, а также сильные колебания курсов валют. Последний фактор даже заставил ряд стран, например, Бразилию и Швейцарию, проводить валютные интервенции. В номинальном выражении в 2011 году курс доллара к корзине остальных валют Федеральной резервной системы снизился на 4,6%, а в реальном выражении - на 4,9% (расчеты МВФ).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


До Державного бюджету України надійшли 3,35
млрд доларів у межах Першої програми політики розвитку робочих місць та
зростання приватного сектору, що реалізується спільно зі Світовим
банком.
Виробництво ракет-перехоплювачів до систем
Patriot для України відбуватиметься в Німеччині або іншій європейській
країні. Його перенесуть до України вже після завершення війни.
Президент України Володимир Зеленський заявив про підготовку оновлення Кабінету Міністрів і запропонував прем'єр-міністерці Юлії Свириденко очолити новий напрямок у відносинах із ключовим партнером.
Посол України в США Ольга Стефанішина попросила про завершення дипломатичної служби за особистих обставин.
Віцепремʼєр-міністр України з питань євроінтеграції Тарас Качка заявив,
що постійні представники держав-членів при ЄС схвалили відкриття шостого
кластера переговорів про вступ України до ЄС під назвою "Зовнішні
відносини".
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Американський президент Дональд Трамп заявив про відновлення блокади
морських портів Ірану, а також про бажання стягувати мито за прохід
вантажних суден Ормузькою протокою.
Берлін оплатить масштабну партію українських ударних дронів Shrike із американським штучним інтелектом від Auterion. Сам контракт оцінюють у 90 мільйонів євро, пише Reuters.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш розповів про прогрес в
реалізації угоди, згідно з якою Україна має отримати польські
винищувачі МІГ-29, а Україна в обмін на це має передати надати доступ до
технологій у сфері безпілотних систем.
Угода про виробництво чипів між Apple та Intel могла бути підписана під
тиском, оскільки адміністрація Білого дому планувала запровадити
100-відсоткові мита на кремній, який використовується в iPhone та Mac.
Розробники компонентів для БПЛА зможуть отримати гранти до 33 тис. євро
у межах третього етапу програми EU4UA Defence Tech, який оголосили
Brave1 та Офіс ефективного регулювання BRDO. Про це повідомили у Brave1.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.