Фінансові новини
- |
- 27.01.26
- |
- 12:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Япония, вероятно, зафиксировала в 2011г дефицит торгового баланса впервые с 1963г - JPMorgan
12:01 06.01.2012 |
Япония, вероятно, зафиксировала по итогам 2011 года дефицит торгового баланса впервые с 1963 года, прогнозируют аналитики JPMorgan Chase & Co.
К 2015 году страна, являющаяся крупнейшим в мире нетто-кредитором, возможно, будет вынуждена полагаться на приток иностранного капитала, отмечают эксперты.
"Если иностранцы не поверят, что финансовое положение Японии улучшится, страна превратится во что-то типа Греции, - отмечает главный экономист JPMorgan в Токио Масааки Канно. - Мы становимся все беднее, тогда как торговый дефицит увеличивается".
Способность Японии привлекать денежные средства на рынках под очень низкий процент обусловлена позицией страны как чистого держателя внешних активов. Между тем сбережения государства сокращаются, а высокий курс иены негативно сказывается на прибылях экспортеров, что может привести к дефициту сальдо платежного баланса страны и повысить стоимость заимствований.
Если Япония зафиксировала дефицит торгового баланса, правительству необходимо убедить инвесторов в кредитоспособности страны, или оно столкнется с ростом доходностей гособлигаций, отмечает М.Канно.
В 2010 году Япония 20-й год подряд сохранила за собой место крупнейшего чистого держателя внешних активов, объем которых составил 251,5 трлн иен ($3,3 трлн), свидетельствуют данные министерства финансов страны. Данные за 2011 год будут опубликованы в мае.
Доходность десятилетних облигаций Японии в пятницу составила 0,985%, она является самой низкой после швейцарских бумаг.
Отрицательное сальдо платежного баланса страны в октябре составило 562,4 млрд иен, дефицит торгового баланса - 273,8 млрд евро. Показатели двух последних месяцев года пока неизвестны.
Курс иены к доллару США вырос в 2011 году на 8,5%, достиг 31 октября 2011 года рекордно высокого уровня со времен Второй мировой войны - 75,35 иены за доллар.
В пятницу пара доллар/иена торгуется на уровне 77,16 иены.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський заявив, що двосторонній документ про гарантії безпеки від США готовий на 100 відсотків. Про це він повідомив у неділю, 25 січня, під час у Вільнюсі з президентами Литви та Польщі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Світові ринки перебувають у стані шоку після масштабного розпродажу
японських облігацій минулого тижня. У коментарях дедалі частіше лунає
думка, що епоха японської стабільності залишилася в минулому, пише
Bloomberg.
Частиною плану щодо завершення війни в Україні є прискорений вступ держави до ЄС, який має відбутись вже 1 січня 2027 року.
Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш остаточно відкинув можливість продажу Україні чеських літаків L-159.
У Данії набирає обертів споживчий бойкот американських брендів - данці
дедалі частіше користуються мобільними застосунками, які дозволяють
сканувати товари та бачити, чи пов'язані вони зі США, і підказують
альтернативи.
В Китаї спалахнув гучний скандал у
військовому керівництві. Йдеться про можливу передачу секретних даних
щодо ядерної програми та масштабну корупцію у вищих ешелонах армії.
Переговори між делегаціями України та РФ в Абу-Дабі переважно були сконцентровані на економічних питаннях.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.