Фінансові новини
- |
- 28.01.26
- |
- 00:36
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
МВФ считает достаточным увеличение размера EFSF до 440 млрд евро
12:08 07.10.2011 |
Международный валютный фонд (МВФ) полагает достаточным происходящее в настоящее время увеличение размера Европейского фонда финансовой стабильности (European financial stability fund, EFSF), заявил директор Европейского управления МВФ Антонио Борхес, выступая на пресс-конференции в центральном офисе "Интерфакса" в пятницу.
"Сейчас как раз происходит значительное увеличение объема средства Фонда финансовой стабильности. Мы считаем, что это целесообразно, и мы не думаем, что, по крайней мере, в ближайшей перспективе есть возможности дальнейшего значительного его увеличения", - сказал А.Борхес, отвечая на вопрос, видит ли МВФ необходимость в увеличении размера EFSF.
"Вопрос в том, как наиболее эффективно использовать эти ресурсы, поскольку если они будут использоваться целенаправленно и адресно и если это приведет к возвращению инвесторов на рынки облигаций, то проблема будет, по сути, решена для Испании и Италии, которые, с нашей точки зрения, в нормальных рыночных условиях являются платежеспособными", - отметил директор Европейского управления МФВ.
Кроме того, А.Борхес сообщил, что МВФ не ведет переговоров с российскими властями или властями других стран за пределами ЕС о покупке ими облигаций EFSF.
"Насколько мне известно, не проводится переговоров с российским правительством или каким-то другим правительством стран, не входящих в Европейский союз об инвестициях в Европейский фонд финансовой стабильности. EFSF привлекает средства с рынка, выпуская облигации, на которые, как правило, имеется весьма высокий спрос. Если российские власти или даже частный сектор заходят приобрести эти облигации, это можно будет только приветствовать. Но это рыночные каналы, и прямых дискуссий на эту тему не ведется", - сказал А.Борхес.
Как сообщалось ранее, президент Франции Николя Саркози проведет 9 октября встречу с канцлером Германии Ангелой Меркель, чтобы обсудить возможности ускорения интеграции еврозоны. Финансовые рынки ожидают, что европейские лидеры предпримут более активные действия по борьбе с долговым кризисом, который угрожает столкнуть всю мировую экономику в новую рецессию.
В частности, речь может идти и дальнейшем расширении полномочий EFSF. Этот фонд, если все страны ратифицируют июльские решения саммита ЕС, получит возможность предоставлять экстренные кредиты странам на сумму до 440 млрд евро (вместо 250 млрд сейчас), давать гарантии на сумму до 780 млрд евро, покупать гособлигации и капитализировать банки. Однако аналитики опасаются, что такое увеличение объемов фонда уже не решит насущные проблемы еврозоны.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський заявив, що двосторонній документ про гарантії безпеки від США готовий на 100 відсотків. Про це він повідомив у неділю, 25 січня, під час у Вільнюсі з президентами Литви та Польщі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Світові ринки перебувають у стані шоку після масштабного розпродажу
японських облігацій минулого тижня. У коментарях дедалі частіше лунає
думка, що епоха японської стабільності залишилася в минулому, пише
Bloomberg.
Частиною плану щодо завершення війни в Україні є прискорений вступ держави до ЄС, який має відбутись вже 1 січня 2027 року.
Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш остаточно відкинув можливість продажу Україні чеських літаків L-159.
У Данії набирає обертів споживчий бойкот американських брендів - данці
дедалі частіше користуються мобільними застосунками, які дозволяють
сканувати товари та бачити, чи пов'язані вони зі США, і підказують
альтернативи.
В Китаї спалахнув гучний скандал у
військовому керівництві. Йдеться про можливу передачу секретних даних
щодо ядерної програми та масштабну корупцію у вищих ешелонах армії.
Переговори між делегаціями України та РФ в Абу-Дабі переважно були сконцентровані на економічних питаннях.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.