Фінансові новини
- |
- 16.03.26
- |
- 11:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кипр может рухнуть вслед за Грецией
21:38 27.07.2011 |
Международное рейтинговое агентство Moody's в среду понизило суверенный рейтинг Кипра до Baa1 с A2, прогноз - «негативный», говорится в сообщении агентства. Краткосрочный рейтинг государства также понижен до P-2 с P-1. Как отмечает FT, в скором времени Кипр может стать четвертой страной еврозоны, которой потребуется финансовая помощь от международных кредиторов. 16 мая текущего года рейтинги Кипра были помещены в список на пересмотр с возможным понижением - агентство указывало на потенциально опасные взаимосвязи раздутого банковского сектора страны с экономикой Греции и вероятную потребность в спасении ключевых банков в случае дефолта Греции.
В среду управляющий центробанком Кипра Атанасиос Орфанидес заявил, что экономика страны находится в «аварийной ситуации» после серии взрывов 11 июля на базе национальной гвардии Кипра недалеко от Лимасола, приведших к гибели 13 человек и разрушивших главную электростанцию острова Василикос, на которую приходится 60% установленной мощности страны. «Чтобы избежать худшего, включая обращение за внешней финансовой помощью, нужны срочные экстренные меры», - говорится в письме Орфанидеса руководству страны, указывает The Wall Street Journal (WSJ. Прогноз роста ВВП Кипра в текущем году будет пересмотрен с 1,5% до нулевого.
В сопроводительном письме Moody's оправдало снижение рейтинга влиянием взрывов 11 июля на экономику страны и сложившийся после них «все более неспокойный политический климат», который уже привел к нескольким отставкам в правительстве. Важный фактор снижения - большая доля греческих долгов в портфелях кипрских банков, учитывая неминуемый технический дефолт по греческим облигациям, отмечает Financial Times. «Кипрские банки по-прежнему глубоко беззащитны перед макроэкономическими стрессами и дефолтом по греческим государственным облигациям, - говорится в сообщении Moody's. - Период длительных экономических трудностей повысит вероятность, что эти факторы проявят себя в ухудшении самочувствия финансовой системы страны». В ходе последних европейских стресс-тестов выяснилось, что кипрские банки - одни из крупнейших кредиторов Греции в еврозоне. В портфеле Банка Кипра - греческих облигаций на 2,4 млрд евро, Marfin Popular Bank владеет греческими бумагами на 3,4 млрд евро. FT отмечает, что аналогичная ситуация с ростом стоимости заимствований складывалась и в Ирландии, что в итоге заставило Дублин согласиться на финансовую помощь от ЕС и МВФ в ноябре прошлого года.
Энергетический кризис на Кипре с постоянными отключениями электричества пришелся на самый пик курортного сезона. Только прямые затраты на восстановление энергосистемы оцениваются в 1 млрд евро, или 5,6% ВВП. WSJ отмечает, что финансы Кипра в гораздо лучшем состоянии, чем Греции, Ирландии или Португалии, - дефицит составляет 5,1%, однако инвесторы продолжают опасаться тесных связей экономики страны с Грецией.
Сергей Смирнов
Александр Леонов
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Ударний FPV-дрон F10 виробництва компанії
F-Drones став другим українським фіналістом першого етапу програми
американського Пентагону Drone Dominance
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Ефективний удар по заводу мікроелектроніки «Кремній Ел» у Брянську
доводить, що Сили оборони України вдало інтегрували ракети Storm Shadow у
свої ударні спроможності.
Вісім держав Європейського Союзу
закликали керівництво ЄС запровадити заборону на в'їзд до Шенгенської
зони для осіб, які служили або служать у російській армії.
Міністр фінансів США Скотт Бессент запевнив, що режим Путіна не отримає
значного прибутку від тимчасового послаблення американських санкцій
проти російської нафти.
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
Усупереч блокуванню Угорщиною пільгового європейського кредиту для
України, глава Національного банку Андрій Пишний очікує надходження
коштів на початку другого кварталу 2026-го.
Європейська комісія запропонувала Україні направити свою місію зі
встановлення фактів стосовно нафтопроводу "Дружба", інформації щодо
угорської делегації в Брюсселі немає.
Через високі ціни на нафту Німеччина розблокує частину своїх нафтових резервів і запровадить обмеження для автозаправок. Так у Берліні хочуть мінімізувати шкоду від високих цін для економіки країни.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.