Фінансові новини
- |
- 12.07.26
- |
- 19:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рейтинговые агентства готовятся объявить дефолт по гособлигациям Греции
10:37 22.07.2011 |
Основные рейтинговые агентства вскоре могут объявить дефолт по гособлигациям Греции, поскольку одобренные накануне лидерами Евросоюза меры по выводу региона из долгового кризиса предусматривают участие частных держателей греческих гособлигаций, пишет газета Financial Times.
Хотя официальных комментариев от агентств пока не поступало, экономисты практически полностью убеждены, что в самое ближайшее время эксперты Standard & Poor's объявят по греческим гособлигациям "выборочный дефолт", а специалисты Fitch - "ограниченный дефолт", что по сути одно и то же.
Аналитики Moody's, скорее всего, также объявят, что Греция допустила дефолт по своим долговым обязательствам, хотя у агентства и нет специального дефолтного рейтинга.
Термины "выборочный" и "ограниченный" означают, что хотя Греция и допустила дефолт, рейтинги будут снижены только по некоторым выпускам гособлигаций. Выпуски греческих госбумаг, не затронутые планами оказания финпомощи стране, не подпадут под объявление дефолта агентствами.
Объявление дефолта по облигациям Греции автоматически означает, что эти бумаги не могут быть использованы в качестве залога по кредитам Европейского центрального банка (ЕЦБ). Такой исход событий парализует всю греческую банковскую систему, которая чуть менее чем полностью полагается на кредиты от ЕЦБ для удовлетворения потребностей в капитале. Крах финансовой системы Греции угрожает серьезными последствиями для всего региона.
Именно поэтому глава ЕЦБ Жан-Клод Трише в течение нескольких недель, предшествовавших решению саммита в четверг, категорически отвергал идею о том, что Европа может пойти на допущение дефолта Греции - первого случая неисполнения долговых обязательств развитой экономикой за последние 60 лет.
Схема поддержки Греции будет функционировать следующим образом. Европейский фонд финансовой стабильности (EFSF) и Международный валютный фонд предоставят Афинам около 109 млрд евро в течение следующих трех лет всего под 3,5% годовых.
Частные кредиторы добровольно обменяют облигации на новые, с более длительными сроками погашения - 15-30 лет. При этом облигации будут различных типов - с несколькими видами купонов и гарантий, некоторые будут гарантированы активами, имеющими рейтинг на уровне ААА. Однако по некоторым кредиторы примут снижение номинала долга на 20%, сообщает The Wall Street Journal.
Общая сумма участия частного сектора составит 37 млрд евро до 2014 года, 106 млрд до 2019, свидетельствуют расчеты. В то же время не все детали этой схемы пока ясны.
По данным зарубежных СМИ, эту схему уже поддержали HSBC, Deutsche Bank, Munich Re - в общей сложности 30 финансовых институтов.
ЕЦБ в свою очередь продолжит принимать греческие облигации в качестве залога по кредитам.
Большинство экономистов отмечают, что объявление дефолта по гособлигациям Греции не окажет существенного влияния на рынки, так как такое рейтинговое действие будет ограничено по времени, после чего и S&P и Fitch вернут рейтинги страны на уровень "ССС" (низкая ступень спекулятивной категории), как только станут известны подробности участия частного сектора в спасении страны.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Віцепремʼєр-міністр України з питань євроінтеграції Тарас Качка заявив,
що постійні представники держав-членів при ЄС схвалили відкриття шостого
кластера переговорів про вступ України до ЄС під назвою "Зовнішні
відносини".
Національний банк України (НБУ) з 4 вересня 2026 року введе в готівковий
обіг нову банкноту номіналом 2000 гривень, оголосив голова НБУ Андрій
Пишний під час пресбрифінгу в Києві в п'ятницю.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив
п'ятому президенту, лідеру партії "Європейська солідарність" Петру
Порошенку у скасуванні рішення щодо запровадження санкцій проти нього.
Польща співпрацюватиме з Україною у сфері виробництва та сервісного обслуговування ракет PAC-3 до систем Patriot.
Європейський парламент висловив занепокоєння повільними темпами
реалізації 10-пунктного плану пріоритетних реформ, відомого як "план
Качка-Кос", та закликав Україну якнайшвидше перейти від обговорень до
практичних результатів.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Енді Бернем, якого почали називати майбутнім прем’єр-міністром Великої
Британії після того, як Кір Стармер подав у відставку, пообіцяв зберегти
підтримку України.
Євросоюз збирається укласти угоду, що дозволить оборонним компаніям Британії продавати Україні зброю за кошти Ukraine Support Loan
Німецькі компанії DEUTZ і ARX Robotics запускають в Ульмі промислове
серійне виробництво безпілотних наземних систем Gereon, перші з яких
планують поставити Україні вже наприкінці літа.
Президент Польщі Кароль Навроцький повідомив, що розмовляв з
українським колегою Володимиром Зеленським під час вечері лідерів
напередодні саміту НАТО.
Народний банк Китаю у червні продовжив нарощувати золоті резерви,
незважаючи на суттєве зниження світових цін на дорогоцінний метал.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.
За шість місяців 2026 року в Україні продали
близько 33 тис. нових легкових автомобілів, що на 0,5% більше, ніж за
аналогічний період минулого року.
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Компанія Microsoft оголосила про
прискорення ініціативи Quantum Safe Program (QSP) та заявила про намір
перевести свої продукти й сервіси на постквантову криптографію (PQC) до
2029 року.