Фінансові новини
- |
- 05.12.25
- |
- 08:49
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
МТСБУ у травні збільшила кількість виплат із ФЗП у 3,2 раза, суму - у 2,5 раза
15:45 23.06.2025 |

Кількість регламентних виплат із Фонду захисту потерпілих (ФЗП) Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) у травні 2025 року зросла майже у 3,2 раза порівняно з аналогічним періодом 2024 року - до 2,561 тис., повідомляється на сайті Бюро.
При цьому загальна сума виплат за травень склала 125,9 млн грн, у 2,5 раза первищивши показник аналогічного періоду рік тому.
Найбільшу частку регламентних виплат МТСБУ у травні-2025 становили виплати зі страхових компаній, які втратили членство у Бюро. Загалом у цей звітний місяць проведено 1,991 тис. виплат на загальну суму 76,39 млн грн, або 60,6% від усіх виплат Фонду захисту потерпілих.
Наступною вагомою категорією є виплати потерпілим у ДТП з вини незастрахованого транспортного засобу. З таких випадків у травні 2025 року МТСБУ провело 468 регламентних виплат на загальну суму 42,05 млн грн. Порівняно з травнем-2024 кількість таких виплат зменшилася на 4,7%, а їхня загальна сума зросла на 29%.
Виплати за незастраховані транспортні засоби у травні 2025 року становили 33,4% із загальної суми виплат ФЗП (у 2024 році - 65,1%).
Крім того, МТСБУ виплатило 5,56 млн грн постраждалим у ДТП з вини водіїв пільгової категорії. За травень 2025 року Бюро провело 81 таку виплату, що на 45,64% менше за кількістю та на 43,6% за сумою порівняно з аналогічним періодом торік.
Знизилася також з 8 до 7 кількість відшкодувань за ДТП з вини невстановлених транспортних засобів, загальна сума яких сягнула 0,53 млн грн.
В пресрелізі зазначається також, що МТСБУ у травні повернуло 1,28 млн грн гарантійних внесків страховим компаніям - членам Бюро.
МТСБУ є єдиним в Україні об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам. Членами Бюро є 27 страхових компаній.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :



Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Верховна Рада ухвалила закон про
державний бюджет на 2026 рік. Документ у другому читанні та в цілому
підтримали 257 народних депутатів.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар США стабільний до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, дешевшає в парі з єною.
Майнери біткоїна увійшли в найслабший період прибутковості за весь
час існування активу
Завдяки фінансовій допомозі Заходу Україна зайшла в грудень з найвищим показником золотовалютних резервів за всю історію незалежності
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 грудня 2025 року.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings поліпшило прогноз
зростання світового ВВП на 2025 рік до 2,5% з очікуваних у вересні 2,4%,
йдеться в грудневому огляді Global Economic Outlook (GEO).
урс долара США слабко зростає в парах з євро і фунтом стерлінгів вранці в четвер, а також незначно змінюється до єни.
1 січня 2026 року в Україні запрацює новий механізм страхування майна
від воєнних ризиків, який передбачає пряме відшкодування збитків для
підприємств у прифронтових регіонах та часткову компенсацію страхових
платежів для бізнесу по всій території країни.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.
ове дослідження принесло обнадійливі новини для всіх, хто
коли-небудь замислювався про можливу шкоду для здоров'я від тривалого перебування прямо над величезною батареєю.
Платформа AnTuTu опублікувала листопадовий топ найпродуктивніших
флагманських смартфонів, з яких можна дізнатися не тільки про лідерів,
але й про те, що чипи MediaTek посунули гаджети на Snapdragon.
Наступного року Рахункова палата планує завершити 52 контрольних заходи
та розпочати 14 аудитів, завершення яких заплановано вже на 2027 рік.
Переважно вони стосуються сфери оборони, відновлення, соцзахисту та
держуправління.
У проєкті бюджету на 2026 рік на компенсацію воєнних ризиків для бізнесу передбачено 1 млрд грн.