Фінансові новини
- |
- 24.08.26
- |
- 19:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Страховщики должны прекратить сотрудничество с лицами из санкционного списка СНБО - Нацкомфинуслуг
14:35 08.02.2016 |
Страховщики должны будут отказаться от установления деловых контактов с физическими и юридическими лицами, указанными в решении Совета национальной безопасности и обороны Украины (СНБО) от 2 сентября 2015 года "О применении персональных специальных экономических и других ограничительных мер (санкций)".
Как сообщает Нацкомфинуслуг на своем сайте, соответствующее обязательство предусмотрено распоряжением №3378 от 22 декабря 2015 года "Об обеспечении реализации персональных специальных экономических и других ограничительных мер (санкций)", которое зарегистрировано в Министерстве юстиции 14 января текущего года. Оно вступает в силу в ближайшее время.
Данный документ обязывает финучреждения остановить осуществление финансовых операций и выполнение финансовых обязательств в пользу лиц из санкционного списка СНБО.
Согласно распоряжению, финансовые учреждения и страховые посредники в месячный срок со дня его вступления в силу должны подать в Нацкомфинуслуг информацию о наличии их конечных бенефициаров среди физических и юридических лиц, указанных в санкционном списке.
Также в месячный срок необходимо предоставить регулятору сведения о наличии деловых контактов с физическими и юридическими лицами из санкционного списка.
Кроме того, согласно распоряжению, финучреждения каждый месяц до 10 числа месяца, следующего за отчетным, должны подавать в Нацкомфинуслуг сведения о попытках проведения финансовых операций физическими и юридическими лицами, указанными в санкционном списке.
Регулятор обращает внимание участников рынков финансовых услуг на необходимость приведения своей деятельности в соответствие с этим распоряжением.
Нацкомфинуслуг разработала распоряжение в соответствии с указом президента №549 от 16 сентября 2015 года, которым введено в действие решение СНБО о применении санкций, для обеспечения применения в полном объеме персональных специальных экономических ограничительных санкций.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Президент Володимир Зеленський призначив суддів до Вищого антикорупційного суду, що є важливим кроком для отримання фінансової підтримки від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
Український розробник безпілотних
систем Airlogix домовився з фінською компанією Innokas про співпрацю у
виробництві дронів. Сторони планують створити у Фінляндії додаткові
виробничі потужності, які працюватимуть за українськими технологіями.
Фінська оборонна компанія Patria підписала меморандум про наміри з
українським виробником безпілотників "Генерал Черешня". Про це повідомила Patria на офіційному сайті.
Дефіцит бюджету Міністерства оборони України наразі становить 27 млрд
доларів. Водночас Україна очікує на 30 млрд євро європейських коштів,
які мають бути спрямовані на оборону.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Національний банк України (НБУ) за заявою Державної іпотечної установи
(ДІУ) відкликав у неї ліцензію на діяльність фінансової компанії та
виключив установу з Державного реєстру фінансових установ, повідомив
регулятор на сайті.
Криптовалютний ринок завершив тиждень 17-23 серпня різким зростанням:
Bitcoin подорожчав приблизно на 23%, Ethereum - більш ніж на 30%, а
низка великих альткоїнів показала ще вищу динаміку.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 24 серпня 2026 року.
За тиждень з 17 по 21 серпня Національний банк України продав на міжбанку 1,19 млрд дол, при цьому не купвав валюту.
У межах підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні з
моменту запуску інструменту державних гарантій на портфельній основі у
грудні 2020 року було видано 58 459 кредитів на загальну суму 211,7 млрд
грн.
Курс долара США незначно змінюється у парах з іншими основними світовими валютами вранці в понеділок.
У НБУ заявили про підписання 21 серпня 2026 року Проміжної скороченої
консолідованої фінансової звітності Національного банку України за перше
півріччя 2026 року; сума консолідованого фінансового результату
Національного банку за січень - червень становила 103,9 млрд грн.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман вважає, що тривалість
традиційної чотирирічної університетської освіти варто переглянути: він
сам провів у Стенфорді лише два роки, а нині молодь (завдяки, звісно ж,
ШІ) має можливість створити власний бізнес самостійно без тривалого
навчання.
Anthropic розповіла, як працюватимуть водяні знаки у текстах,
створених чат-ботом Claude. Компанія пояснила принцип маркування,
можливість його видалення під час редагування та особливості
застосування технології до програмного коду.
Google запускає нову функцію Sheets Canvas на основі Gemini, яка
зможе перетворювати таблиці на кастомні й інтерактивні міні-програми.
Американські технологічні компанії, такі як Alphabet, Amazon і Microsoft, мають близько $3 трлн позабалансових зобов'язань, пов'язаних з інвестиціями у штучний інтелект
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.
Темпи зростання доходів OpenAI прискорилися в останні місяці і з огляду
на поточні показники, виручка компанії в перерахунку на рік перевищує
позначку в $40 млрд, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на
поінформовані джерела.