Фінансові новини
- |
- 06.05.26
- |
- 09:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на золото утримують прибутки на тлі сподівань на зниження ставок ФРС та побоювань щодо мит
08:43 05.08.2025 |

Ціни на золото у вівторок на азіатських біржах залишалися стабільними після трьох днів зростання, підкріплені зростаючими очікуваннями, що Федеральна резервна система США знизить ставки у вересні на тлі побоювань щодо економіки США та посилення торговельних напружень.
О 07:00 EET спотова ціна золота практично не змінилася і склала 3372,25 доларів за унцію, а ф'ючерси на золото з поставкою в грудні також залишилися без змін на рівні 3425,02 доларів за унцію.
Ціна на золото зростала протягом останніх трьох торгових сесій поспіль, а в п'ятницю після оприлюднення даних про зайнятість у несільськогосподарському секторі США вона підскочила більш ніж на 2%.
Дані, опубліковані в п'ятницю, показали, що кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі США в липні зросла лише на 73 000, що значно нижче прогнозів, а також супроводжувалося переглядом у бік зниження показників за травень і червень. Рівень безробіття зріс до 4,2%, що посилило побоювання щодо уповільнення економіки США.
За даними інструменту CME FedWatch, слабкі дані призвели до того, що ринки оцінили ймовірність зниження ставки ФРС у вересні в 92%.
Нижчі процентні ставки зменшують альтернативні витрати на утримання бездохідних активів, таких як золото, що робить золото більш привабливим для інвесторів.
Індекс долара США торгувався з незначним підвищенням після різкого падіння протягом останніх двох торгових днів, що зробило золото дешевшим для закордонних покупців.
Розвиток торговельної політики також надав підтримку. Торговий представник США Джеймісон Грір підтвердив, що широкі мита, введені президентом Трампом на імпорт з майже 70 країн, ймовірно, залишаться в силі, що посилить побоювання щодо інфляції.
Нові погрози підвищити мита на Індію через її закупівлі російської нафти ще більше похитнули ринки, посиливши попит на золото як безпечний актив.
Ф'ючерси на платину впали на 0,5% до 1335,65 доларів за унцію, а ф'ючерси на срібло піднялися на 0,2% до 37,415 доларів за унцію.
Ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів подорожчали на 0,3% до 9720,65 доларів за тонну, тоді як ф'ючерси на мідь у США практично не змінилися і склали 4,454 долара за фунт.
Ціни на мідь у США минулого тижня впали на 20% після того, як президент Трамп виключив рафінований метал зі свого запланованого 50-відсоткового імпортного мита на метал.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія готується розпочати переговори щодо приєднання до
плану Європейського Союзу з надання Україні кредиту на суму 90 млрд
євро.
Франція запропонувала Греції угоду про передачу всіх її винищувачів
Mirage 2000 Україні в обмін на вигідні умови придбання винищувачів
Rafale у компанії Dassault Aviation.
Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Посудомийна машина для багатьох сімей стала такою ж звичною, як
холодильник. Питання сьогодні - не «брати чи не брати», а під які
реальні потреби підбирати
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Із 2012 року "Альфа-Банк", який зараз називається "Сенс Банк", активно кредитував пов'язаних осіб і мав подвійну бухгалтерію.
За січень - квітень 2026 року уряд залучив від продажу / обміну
облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на аукціонах понад 184
млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану - більш як 2,21 трлн грн.
Державний і гарантований державою борг України станом на 31 березня поточного року становив 9,23 трлн грн, або $210,82 млрд.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 1 травня 2026 року.
Національний банк України погіршив прогноз щодо надходження міжнародних резервів.
Долар США дешевшає до євро і фунта стерлінгів після засідань Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Банку Англії.
Національний банк України ухвалив рішення залишити облікову ставку на рівні 15%.
Використання штучного інтелекту вже стало повсякденною практикою для
більшості студентів і працівників, однак ключовою конкурентною перевагою
на ринку праці в найближчі роки залишатимуться не технічні, а людські
навички - комунікація, лідерство, емоційний інтелект, критичне мислення
та здатність працювати з людьми.
В Києві з 27 квітня на майданчиках КП "Київтранспарксервіс" змінюються тарифи на паркування.
До 2031 року кількість мільярдерів у світі може
сягнути 3915. Найбагатші люди світу накопичують кошти прискореними
темпами через розвиток технологій, зокрема штучного інтелекту.
Google, мабуть, втомилася від порівнянь своїх дата-центрів зі звичайними
серверними фермами. У свіжому пресрелізі компанія фактично проголосила
еру «гіперкомп'ютерів».
Microsoft оголосила про першу в своїй 51-річній історії програму
добровільного дострокового виходу на пенсію для американських
співробітників.
Китайські виробники електромобілів цього року можуть впровадити
інтелектуальні системи водіння на основі LiDAR-них датчиків у моделях
вартістю від 60 000 юанів - про це повідомляє технологічна компанія на
базі штучного інтелекту Robosense
Місія Artemis II продемонструвала роботу лазерного зв'язку між
космічним кораблем Orion і Землею зі швидкістю до 260 Мбіт/с. Дані
передавалися під час польоту навколо Місяця