Фінансові новини
- |
- 04.02.26
- |
- 17:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Американські акції зупинилися на місці, оскільки ранній ентузіазм згас
08:18 01.08.2025 |

Американські акції закрилися в четвер зниженням, оскільки ранній приріст зник після оприлюднення останніх корпоративних результатів і економічних даних, а інвестори очікували на результати мегакапіталізованих компаній Amazon і Apple, які мали бути оприлюднені після закриття біржі.
Акції Microsoft подорожчали на 3,5% після оприлюднення сильного фінансового звіту і ненадовго перевищили поріг ринкової капіталізації в 4 трлн доларів, ставши другою після Nvidia публічною компанією, яка досягла цього рубежу.
Акції Meta Platforms подорожчали на 11,3% і закрилися на рекордному рівні 773,44 долара, оскільки зростання основного рекламного бізнесу за рахунок штучного інтелекту сприяло оптимістичному прогнозу доходів.
Проте інші компанії, пов'язані зі штучним інтелектом, продемонстрували слабкі результати на сесії. Такі компанії, як виробники мікросхем Broadcom, які втратили 2,9%, і Nvidia, які втратили 0,8%, негативно вплинули на індекс напівпровідників PHLX (SOX). Індекс мікросхем впав на 3,1%, що є найбільшим щоденним відсотковим падінням з 16 квітня.
«Якщо подивитися на сьогоднішню ситуацію на ринку, то можна побачити, що є ті, хто має, і ті, хто не має, і тому є кілька технологічних компаній, таких як багато акцій, пов'язаних з напівпровідниками та напівпровідниковим обладнанням, які демонструють досить погані результати», - сказала Еллен Хейзен, головний ринковий стратег F.L. Putnam Investment Management у Ліннфілді, штат Массачусетс.
«Але, звичайно, Microsoft демонструє досить хороші результати, так само як Amazon і Meta, які працюють дуже добре».
З 297 компаній індексу S&P 500, які до четверга вранці опублікували свої фінансові результати, 80,8% перевершили очікування аналітиків, згідно з даними LSEG, у порівнянні з 76% за останні чотири квартали.
Після закриття торгів, Amazon втратив 2,6% у подовженому режимі торгів після опублікування квартальних результатів.
Індекс Dow Jones Industrial Average впав на 330,30 пунктів, або 0,74%, до 44 130,98, S&P 500 втратив 23,51 пункту, або 0,37%, до 6339,39, а Nasdaq Composite втратив 7,23 пункту, або 0,03%, до 21 122,45.
Раніше в ході сесії індекс S&P 500 зріс на 1%, а Nasdaq - на 1,5%. Nasdaq не фіксував руху в будь-якому напрямку на 1% і більше з 3 липня, а S&P востаннє зафіксував щоденний рух на 1% 24 червня.
Раніше економічні дані з доповіді Міністерства торгівлі показали, що інфляція в червні прискорилася, а нові мита спричинили зростання цін і посилили очікування, що ціновий тиск може посилитися в найближчі місяці, тоді як щотижневі дані про кількість нових заяв на допомогу з безробіття свідчать про стабільність ринку праці.
Інвестори тепер будуть стежити за п'ятничним звітом про зайнятість у несільськогосподарському секторі та наближенням терміну введення мит, оскільки очікується, що президент США Дональд Трамп встановить вищі остаточні митні ставки для країн, які не досягли угоди, хоча Мексиці було надано 90-денну відстрочку.
Американські акції піднялися після різкого падіння, яке почалося на початку квітня після того, як Трамп оголосив про введення низки жорстких мит, але потім відновилися завдяки укладанню угод з багатьма торговельними партнерами щодо рівнів мит.
За місяць індекс S&P 500 зріс на 2,17%, Nasdaq - на 3,7%, а Dow - на 0,08%. Dow, S&P 500 і Nasdaq зафіксували третій місячний приріст поспіль.
Акції фармацевтичних компаній також ослабли після того, як Білий дім повідомив, що Трамп надіслав листи керівникам 17 найбільших фармацевтичних компаній, закликаючи їх вжити негайних заходів для зниження вартості рецептурних ліків для американців. Фармацевтичний індекс NYSE Arca впав на 2,9%, що є найбільшим падінням з 14 травня і четвертою поспіль сесією зниження.
Кількість акцій, що подешевшали, перевищила кількість акцій, що подорожчали, у співвідношенні 1,55 до 1 на NYSE і 1,98 до 1 на Nasdaq.
S&P 500 зафіксував 35 нових 52-тижневих максимумів і 28 нових мінімумів, а Nasdaq Composite - 70 нових максимумів і 141 новий мінімум.
Обсяг торгів на американських біржах склав 19,65 млрд акцій, порівняно з середнім показником 18,01 млрд за всю сесію протягом останніх 20 торгових днів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар США впевнено зміцнюється в парі з японською єною, трохи підвищується до євро й слабо знижується до фунта стерлінгів.
Ціни на золото продовжують відновлюватися в середу після історичного обвалу наприкінці минулого і на початку поточного тижня.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 лютого 2026 року.
Міністерство фінансів України 3 лютого 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 5,3 млрд гривень.
Уряд розпочав приймати заявки від малого та середнього бізнесу на
держпідтримку в умовах складної ситуації з енергетикою. Про це
повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Кількість успішних електронних ідентифікацій у системі BankID НБУ, яка
налічує 39 банків-ідентифікаторів та 112 надавачів послуг, за підсумками
2025 року збільшилася на 25%.
Загальна сума вкладів фізичних осіб та фізичних
осіб-підприємців в українських банках склала понад 1 617,7 мільярда
гривень, що на 225,5 мільярда більше за попередній показник.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.