Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 15:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Золото трохи подорожчало на тлі зниження дохідності казначейських облігацій. Очікується рішення ФРС щодо монетарної політики
08:53 30.07.2025 |

Ціни на золото в середу трохи подорожчали на тлі зниження дохідності казначейських облігацій і незначного ослаблення долара, в той час як інвестори очікують рішення Федеральної резервної системи США щодо монетарної політики, яке буде оприлюднено сьогодні.
Станом на 04:22 за Гринвічем спотове золото подорожчало на 0,1% до 3328,65 доларів за унцію. Ф'ючерси на золото в США подорожчали на 0,1% до 3326,10 доларів.
«Існує ймовірність, що ФРС почне схилятися до м'якої політики, що відображається на доходності казначейських облігацій», - сказав старший аналітик ринку OANDA Келвін Вонг, додавши, що долар також тимчасово ослаб.
Індекс долара США відступив від більш ніж місячного максимуму, а дохідність 10-річних казначейських облігацій у середу коливалася поблизу місячного мінімуму.
Очікується, що ФРС збереже ставки на незмінному рівні, незважаючи на постійні заклики президента США Дональда Трампа до їх зниження. Ринки продовжують враховувати в цінах потенційне зниження ставок у вересні.
Золото, як правило, добре себе почуває в умовах низьких процентних ставок.
Якщо до кінця цього тижня ціна на золото перевищить 3350 доларів, з огляду на майбутні дані про інфляцію та звіти про зайнятість у США, це може потенційно повернути імпульс до зростання цін, принаймні в короткостроковій перспективі, сказав Вонг.
Тим часом, у вівторок після дводенних переговорів у Стокгольмі представники США і Китаю домовилися про продовження 90-денного митного перемир'я, яке закінчується 12 серпня, при цьому представники США заявили, що рішення залишається за Трампом.
Міжнародний валютний фонд у вівторок дещо підвищив свої прогнози глобального зростання на 2025 і 2026 роки, посилаючись на сильніші, ніж очікувалося, покупки напередодні підвищення мит США 1 серпня і зниження ефективної ставки мит США з 24,4% до 17,3%.
Спотова ціна срібла залишилася стабільною на рівні 38,21 долара за унцію, платина втратила 0,6% до 1386,73 долара, а паладій подорожчав на 0,5% до 1265,07 долара.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Україна розглядає запропонований США план створення вільної економічної зони на Донбасі.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 12 січня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) оновив положення про систему BankID з
метою приведення його норм у відповідність до актуальних вимог
законодавства у сфері електронної ідентифікації та європейських підходів
у цій сфері.
Долар США дешевшає до євро і фунта стерлінгів на торгах у понеділок, стабільний у парі з єною.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.