Фінансові новини
- |
- 16.06.26
- |
- 07:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Ви ніколи не перетнете океан, якщо не наберетеся мужності втратити берег з поля зору" Христофор Колумб |
Єна та євро зростають завдяки прогресу в торгівлі
08:36 24.07.2025 |

У четвер євро піднявся до найвищого рівня майже за чотири роки, в той час як єна продовжила зростання після прогресу в торговельних угодах між Сполученими Штатами та їх найбільшими торговельними партнерами, що, в свою чергу, покращило загальний настрій на ринках.
Валюти здебільшого знизали плечима на новину про те, що президент США Дональд Трамп, який є активним критиком голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла, відвідає центральний банк у четвер.
Не відразу було зрозуміло, чи зустрінеться Трамп, який неодноразово критикував Пауелла за недостатньо агресивне зниження процентних ставок в США, з головою ФРС.
Ринки приділяли пильну увагу різним переговорам щодо мит. Європейський Союз і США наближаються до торговельної угоди, яка може включати в себе 15% базовий тариф США на товари з ЄС і можливі винятки, заявили в середу два європейських дипломата.
Це сталося після торговельної угоди Вашингтона з Токіо, яка знижує мита на імпорт автомобілів і звільняє Токіо від нових мит на інші товари в обмін на пакет пов'язаних зі США інвестицій і кредитів на суму 550 мільярдів доларів.
Світові ринки позитивно відреагували на останні події, оскільки ризикові активи зросли, а інвестори продавали долар США.
Чутливий до ризиків австралійський долар виріс до восьмимісячного максимуму в $0,66135 у четвер.
Курс євро стабілізувався на рівні $1,1776, наблизившись до максимуму в $1,1830, досягнутого на початку місяця, що стало найсильнішим рівнем за останні три роки.
"Ці торговельні рамки, узгоджені між США та провідними економіками, безумовно, є позитивними для ризикових настроїв", - сказала Керол Конг, валютний стратег Commonwealth Bank of Australia.
"Ми фактично очікували, що США і Європейський Союз перейдуть в режим відплати ... але цей ризик відплати, схоже, розвіявся".
По відношенню до ієни долар впав на 0,3% до 146,01, продовживши своє падіння проти японської валюти четверту сесію поспіль.
У той час як новини про торговельну угоду Японії розпалили вогонь під внутрішніми акціями, зростання єни було обмежене тривалою політичною невизначеністю всередині країни.
Прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба заперечив у середу, що вирішив піти у відставку після того, як джерело і ЗМІ повідомили, що він планує оголосити про свою відставку, щоб взяти на себе відповідальність за поразку на виборах до верхньої палати парламенту, яка завдала йому болючих травм.
"У найближчій перспективі єна все ще стикатиметься з зустрічним вітром через триваючу політичну невизначеність. Ми все ще не знаємо, що робитиме прем'єр-міністр Ісіба ... тому я думаю, що все ще існує певна невизначеність щодо фіскальних перспектив Японії та політики Банку Японії", - сказав Конг.
В той же час, фунт стерлінгів залишився на рівні $1,3581 після зростання на 0,36% на попередній сесії.
Індекс долара трохи знизився до 97,15, в той час як новозеландський долар виріс на 0,11% до $0,6053.
Окрім торговельних переговорів, ринки також будуть зосереджені на рішенні Європейського центрального банку щодо процентної ставки, яке буде прийнято пізніше цього дня.
Очікується, що політики не будуть змінювати ставки, хоча ринки будуть стежити за тим, що вони скажуть про перспективи монетарної політики. Інвестори загалом очікують ще одного зниження ставки ЄЦБ до кінця року, найімовірніше, в грудні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Національний банк України (НБУ) у межах планового випуску з 16 червня
2026 року вводить у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 100
грн із гаслом "Слава Україні! Героям слава!", повідомляється на сайті
регулятора.
Долар дешевшає щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у понеділок, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 15 червня 2026 року.
15 червня ціни на золото підскочили більш ніж на 2% після заяв
офіційних осіб США та Ірану про досягнення попередньої угоди щодо
припинення війни між країнами.
В Україні у травні зберігалися високі темпи кредитування як бізнесу, так і населення.
За тиждень з 8 по 12 червня Національний банк України продав на міжбанку 1154,9 млн дол, при цьому не купував валюту.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 12 червня 2026 року.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.