Фінансові новини
- |
- 25.02.26
- |
- 22:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Європейські фондові індекси переважно знижуються
12:38 22.07.2025 |

Європейські ринки акцій в основному знижуються у вівторок на тлі неоднорідної корпоративної звітності, а також побоювань розростання торговельної війни.
Очікування укладення торговельної угоди між США і Євросоюзом ослабли після появи в ЗМІ інформації про те, що Брюссель розглядає ширший набір можливих заходів у разі введення Вашингтоном обіцяних мит з 1 серпня.
Зведений індекс найбільших компаній регіону Stoxx Europe 600 за даними на 12:10 EET опустився на 0,36% - до 544,63 пункту.
Британський FTSE 100 втрачає 0,01%, німецький DAX - 0,76%, французький CAC 40 - 0,41%, італійський FTSE MIB - 0,07%, іспанський IBEX 35 додає 0,02%.
Помітне зниження на торгах у вівторок демонструють акції нідерландської Akzo Nobel NV (-2,6%). Один із найбільших світових виробників фарб і покриттів скоротив чистий прибуток і виручку в другому кварталі на тлі несприятливих курсових різниць, а також спаду ринкової активності. Крім того, компанія погіршила річний прогноз.
"Префи" німецького постачальника обладнання та послуг для біофармацевтичної галузі Sartorius AG подешевшали на 7%, оскільки його квартальна виручка не виправдала очікувань експертів.
Котирування акцій представників напівпровідникової галузі знижуються на квартальних результатах, що розчаровують, а також на прогнозах нідерландського чип-мейкера NXP Semiconductors. Виручка NXP в минулому кварталі зменшилася на 6%, і компанія очікує, що її зниження продовжиться в поточному кварталі.
Вартість паперів Infineon Technologies опустилася під час торгів на 3%, ASML Holding - на 2,2%, ASM International - на 1,8%.
Капіталізація Julius Baer знизилася на 1%. Швейцарська банківська група скоротила чистий прибуток у першому півріччі в 1,5 раза, зокрема, через одноразові витрати, пов'язані з продажем бразильського підрозділу.
Лідером зростання серед компонентів Stoxx Europe 600 є акції британської кейтерингової групи Compass (+4,8%), яка оголосила про купівлю нідерландської Vermaat в інвестфірми Bridgepoint за 1,5 млрд євро.
Папери Centrica подорожчали на 4,5%. Компанія інвестує 1,3 млрд фунтів стерлінгів ($1,8 млрд) у проєкт будівництва атомної електростанції Sizewell C, в якому отримає частку в 15%. Уряд Великої Британії у вівторок видав остаточний дозвіл на будівництво АЕС.
Вартість акцій Sanofi підвищилася на 0,1%. Французька фармкомпанія оголосила про придбання британської Vicebio Ltd., що спеціалізується на розробці вакцин проти респіраторних захворювань, сума угоди становитиме близько $1,6 млрд.
Ціна паперів AstraZeneca, яка оголосила про намір інвестувати $50 млрд у США до 2030 року, опустилася на 0,1%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
Європейський Союз розраховує "до Великодня" забезпечити Україні перший
оборонний пакет, профінансований з кредиту на 90 млрд євро.
Канада оголосила про передачу Україні 449 броньованих автомобілів
Roshel Senator та LAV 6. Про це йдеться у заяві уряду Канади до
четвертих роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Вартість золота продовжує підніматися в середу через геополітичну напруженість.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 лютого 2026 року.
Національний банк України оприлюднив
звіт про роботу зі зверненнями громадян за 2025 рік.
Міністерство фінансів України 24 лютого 2026
року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП) залучило до державного бюджету 21,4 млрд гривень.
Долар США дешевшає до євро, фунта стерлінгів та єні на торгах у середу.
Ціни на нафту підвищуються в середу, ринок стежить за розвитком ситуації
навколо Ірану й очікує публікації даних про запаси енергоносіїв у США.
24 лютого вартість золота знизилася, оскільки інвестори фіксували
прибуток після того, як під час попередньої сесії ціни на злитки
підскочили більш ніж на 2%.
U.S.-India Connection не просто пара нових дротів під водою, а амбітна спроба замкнути «цифрове кільце» навколо Землі, з’єднавши США, Азію, Австралію та Африку новими оптоволоконними магістралями.
Суд у США залишив у силі рішення про виплату компанією Tesla компенсації
у розмірі $243 мільйони у справі, що стосується аварії з використанням
функції Autopilot.
Уряд США оголосив про запуск нової ініціативи Tech Corps - програми,
що поєднує формат Peace Corps із фокусом на штучний інтелект.
У Google Maps з'явився обмежений режим перегляду для користувачів, які не увійшли в обліковий запис Google.
Це дасть змогу Україні масштабувати цифрові сервіси, розбудувати
хмарні рішення та інтегрувати штучний інтелект у державні процеси.
Samsung Electronics спільно з оператором KT Corporation та фахівцями з вимірювань із Keysight офіційно відзвітували про успішне випробування технології X-MIMO. Це не черговий лабораторний стенд за зачиненими дверима, а повноцінний тест у реальних вуличних умовах Сеула
Американська Nvidia Corp. обговорює вкладення до $30 млрд в AI-стартап
OpenAI в рамках інвестраунду з потенційною оцінкою вартості всієї
компанії на рівні $730 млрд без урахування залучених коштів (pre-money),
пише CNBC із посиланням на джерело.