Фінансові новини
- |
- 22.02.26
- |
- 04:19
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар знижується, бразильський реал падає через загрозу введення мит; біткойн наближається до рекордного максимуму
08:18 10.07.2025 |

У четвер долар США продовжив падіння з двотижневого максимуму щодо основних валют, оскільки останні митні заходи президента Дональда Трампа не вплинули на ринки, за винятком Бразилії, де загроза введення 50-відсоткового мита спричинила падіння реала на 2,8% за ніч.
Долар відчув додатковий тиск через різке зниження дохідності американських держоблігацій після успішного аукціону 10-річних облігацій у середу, що пом'якшило побоювання щодо «продажу Америки», які на початку цього року призвели до одночасного розпродажу держоблігацій, долара та акцій на Волл-стріт.
Загалом інвестори були зацікавлені в більш ризикових активах, оскільки найгірші сценарії щодо мит ставали все менш імовірними, що допомогло Nvidia стати першою акцією з оцінкою в 4 трильйони доларів і підняло криптовалюту біткойн до рекордного рівня, трохи нижчого за 112 000 доларів.
Настрої також підтримав протокол останнього засідання Федеральної резервної системи, на якому більшість політиків висловилися за те, що зниження процентних ставок буде доцільним у другій половині року.
Індекс долара, який вимірює валюту по відношенню до шести основних валют, знизився на 0,1% до 97,286, продовживши зниження на 0,2% від середи, того ж дня, коли він піднявся до найвищого рівня з 25 червня на 97,837, перш ніж втратити імпульс.
За винятком Бразилії, в останній серії листів Трампа до торговельних партнерів містилися мита, близькі до тих, що вже були запропоновані в його первинному оголошенні про «День звільнення» 2 квітня, як і в інших листах цього тижня.
Трамп також залишив відкритою можливість продовження терміну після нового кінцевого терміну 1 серпня, якщо країни зроблять переконливі пропозиції.
Спочатку Бразилії було призначено лише базовий збір у розмірі 10%, але Трамп посилався не тільки на торговельні практики, а й на ставлення до колишнього президента Жаїра Болсонару.
Болсонару, який був дружнім з Трампом, коли вони обидва перебували на посаді, судять за звинуваченням у змові з метою перевороту, щоб не допустити нинішнього президента Луїса Інасіо Лулу да Сілву до влади в січні 2023 року.
Реал впав до 5,6047 за долар вперше з 6 червня, а останній курс становив 5,5826 за долар.
«Це нагадує про схильність Трампа до мит як інструменту проти широкого кола скарг, справедливості в торгівлі чи іншого», - написав у дописі для клієнтів Тейлор Нуджент, старший економіст з ринків Національного банку Австралії.
Хоча останні листи не мали значного впливу на ринки за межами Бразилії, Нуджент зазначив, що «більш цікавими є листи, яких ми не бачили, зокрема від Індії, ЄС та Тайваню».
Трамп та інші чиновники останнім часом неодноразово заявляли, що угода з Індією близька, а Європейський Союз також наближається до укладення рамкової угоди.
У четвер євро подорожчав на 0,2% до 1,1747 долара, а фунт стерлінгів - на 0,2% до 1,3612 долара.
Долар подешевшав на 0,3% до 145,84 ієни і на 0,3% до 0,7922 швейцарського франка.
Біткойн піднявся на 0,3% до близько 111 114 доларів, наблизившись до рекордного максимуму, досягнутого за ніч, - 111 988,90 доларів.
«Новий рекорд був досягнутий завдяки поліпшенню настроїв щодо ризику», - написав аналітик IG Тоні Сикамор у записці для клієнтів.
«Хоча просування до нових максимумів ще не викликало того буму, на який сподівався ринок, біткойн має потенціал для подальшого зростання до 120 000 доларів».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.