Фінансові новини
- |
- 02.02.26
- |
- 00:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар США помірно дорожчає до основних світових валют
15:33 07.07.2025 |

Долар США помірно зміцнюється в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вдень у понеділок.
Трейдери продовжують стежити за розвитком ситуації у світовій торгівлі, оцінюючи нові сигнали Вашингтона.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), піднімається на 0,19%, ширший WSJ Dollar Index - на 0,4%.
Президент США Дональд Трамп підтвердив у неділю, що "дзеркальні" мита, оголошені ним у квітні, набудуть чинності з 1 серпня. При цьому Трамп зазначив, що в деяких випадках ставка мит може сягнути 60-70%. Очікується, що Білий дім почне розсилати торговельним партнерам повідомлення про розмір встановлених для них тарифів уже в понеділок.
Міністр фінансів Скотт Бессент пояснив, що митами обкладатиметься імпорт з країн, які не укладуть торговельних угод із Вашингтоном. Він також сказав, що США впритул підійшли до укладення угод із низкою партнерів. "Ми близькі до угод із низкою країн, - заявив він в ефірі CNN. - Я вважаю, що протягом найближчої пари днів у нас будуть важливі оголошення".
Наразі тих чи інших домовленостей у торговельній сфері було досягнуто лише з Китаєм, Великою Британією та В'єтнамом.
Представник Європейської комісії (ЄК) Олоф Гілл заявив, що Євросоюз наблизився до укладення рамкової торговельної угоди зі США. "Ми перебуваємо на початку заключного етапу, принаймні щодо досягнення принципової угоди", - сказав він журналістам у понеділок, коментуючи телефонну розмову голови ЄК Урсули фон дер Ляєн, що відбулася напередодні, з президентом Трампом.
Євро за даними на 14:54 EET торгується зі зниженням на 0,42% від рівня закриття п'ятниці, по $1,1732.
Фунт стерлінгів дешевшає на 0,25%, до $1,3616, і торгується на рівні мінімумів за два тижні.
Тиск на британську валюту чинять побоювання, пов'язані з бюджетними перспективами країни. В інтерв'ю газеті The Guardian міністр фінансів Рейчел Рівз натякнула, що уряд може піти на підвищення податків для скорочення бюджетного дефіциту.
Курс долара щодо єни підвищується на 0,7% і становить 145,49 єни.
Номінальний розмір зарплат у Японії в травні зріс на 1% у річному вираженні. Уповільнення зростання спостерігається третій місяць поспіль. Аналітики, консенсус-прогноз яких наводить Trading Economics, очікували підвищення на 2,4%. Реальний рівень зарплат знизився п'ятий місяць поспіль - на 2,9%.
Прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба в неділю відкинув можливість "легкого компромісу" в торговельних переговорах із Вашингтоном. Раніше цього року президент Трамп оголосив про намір обкласти імпорт з Японії митом у розмірі 35%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Під час зустрічі в ОАЕ 1 лютого представники України і Росії проведуть двосторонні перемовини, заявив Марко Рубіо. За його словами, "присутність США можлива", але це будуть не Стівен Віткофф і не Джаред Кушнер.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Перші заявки від бізнесу на страхування майна від воєнних ризиків уже надійшли, уряд працює на вдосконаленням програми.
Долар США зміцнюється до євро, фунта стерлінгів і японської єни.
Ціни на золото впали найсильніше з жовтня, втративши попередні прибутки, які підняли метал вище $5 500 за унцію.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 30 січня 2026 року.
Курс долара США підвищується в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в п'ятницю.
Національний банк України збільшив оцінку міжнародних резервів на кінець
2026 року до $65 млрд з $52,2 млрд, на 2027 рік - до $72,9 млрд з $59,2
млрд.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.
Українці придбали майже 29 300 легкових автомобілів з Китаю у 2025 році.
Про це повідомляє Укравтопром. Китайські машини зайняли 29,5% ринку
нових легковиків, причому абсолютна більшість (91%) - це електромобілі.
Соціальна мережа Threads від Meta обігнала X за кількістю щоденних
активних користувачів на смартфонах. Водночас платформа Ілона Маска,
раніше відома як Twitter, залишається лідером у вебі, повідомляє
TechCrunch посилаючись на звіт Similarweb.
ASUS уперше офіційно прокоментувала свою відмову від випуску нових
смартфонів. Хоча повідомлення про таке рішення з'явилися ще на початку
2026 року, компанія підтвердила й пояснила його лише зараз, передає
Android Authority.
Перше оновлення безпеки для Windows 11 у 2026 році виявилося проблемним.
Після релізу патча від 13 січня частина користувачів зіткнулася з
помилками, через які комп'ютери не могли коректно вимикатися або
переходити в режим сну.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу