Фінансові новини
- |
- 08.02.26
- |
- 17:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар падає через побоювання щодо надійності ФРС. Євро перевищує 1,1700 долара
07:58 26.06.2025 |

У четвер долар впав до багаторічного мінімуму щодо євро та швейцарського франка, оскільки побоювання щодо майбутньої незалежності Федеральної резервної системи США підірвали віру в надійність монетарної політики країни.
Згідно з повідомленням Wall Street Journal, президент США Дональд Трамп розглядав можливість вибору і оголошення заміни голови ФРС Джерома Пауелла до вересня або жовтня з метою підірвати його позиції.
«Ринки, ймовірно, будуть обурені будь-якими передчасними кроками щодо призначення наступника Пауелла, особливо якщо це рішення буде виглядати політично мотивованим», - сказав Кіран Вільямс, глава відділу валютних операцій в Азії в InTouch Capital Markets.
«Такий крок викличе питання про можливе підривання незалежності ФРС і потенційно послабить її авторитет», - додав він. «Якщо це станеться, це може переглянути очікування щодо ставок і спровокувати переоцінку позиціонування долара».
У середу Трамп назвав Пауелла «жахливим» за те, що той не знизив процентні ставки, тоді як голова ФРС заявляв Сенату, що політика має бути обережною, оскільки митні плани президента становлять ризик для інфляції.
Ринки підвищили ймовірність зниження ставок на наступному засіданні ФРС у липні до 25% з 12% тиждень тому і враховують зниження на 64 базисних пункти до кінця року, порівняно з приблизно 46 базисними пунктами минулої п'ятниці.
«Хоча це є останнім ударом по долару з боку Білого дому, я очікую, що він отримає певну підтримку в найближчі сесії завдяки потокам ребалансування наприкінці місяця та кварталу», - сказав Тоні Сикамор, аналітик IG.
Однак на даний момент долар перебуває під значним тиском, оскільки євро подорожчав на 0,4% до 1,1710 долара, що є найвищим показником з вересня 2021 року. Пробиття опору на рівні 1,1692 долара відкрило шлях до наступної цільової позначки на графіку - 1,1909 долара.
Фунт стерлінгів подорожчав на 0,3% до 1,3723 долара, що є найвищим показником з січня 2022 року, тоді як долар досяг найнижчого рівня за більш ніж десятиліття щодо швейцарського франка - 0,8030. Франк також досяг рекордного піку щодо єни на рівні 180,55.
Долар втратив 0,4% щодо єни до 144,62, а індекс долара впав до найнижчого рівня з початку 2022 року на рівні 97,401.
Хаотична митна політика Трампа також знову стає в центрі уваги, оскільки наближається 9 липня - термін укладення торговельних угод.
У середу JPMorgan попередив, що вплив мит сповільнить економічне зростання США і підвищить інфляцію, що призведе до 40% ймовірності рецесії.
«Ризик додаткових негативних потрясінь підвищений, і ми очікуємо, що мита США будуть підвищуватися», - написали аналітики JPMorgan у своєму звіті. «Результатом цих подій є те, що наш базовий сценарій передбачає закінчення фази винятковості США».
Закінчення «винятковості» було головною темою падіння долара в останні місяці, оскільки інвестори ставлять під сумнів його статус домінуючої резервної валюти та головного безпечного притулку серед валют.
Євро став великим бенефіціаром, а інвестори також сподіваються, що нові масштабні інвестиції в європейську оборону та інфраструктуру сприятимуть економічному зростанню на всьому континенті.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
В Україні другий рік поспіль
зберігаються високі темпи кредитування. За грудень 2025 року гривневі
кредити як бізнесу, так і населенню зросли на третину.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 6 лютого 2026 року.
Найбільша криптовалюта світу біткойн за останні три місяці втратила 50%
своєї вартості, коливаючись навколо позначки у 63 тисячі доларів США.
Національний банк України (НБУ) прогнозує, що інфляція сповільниться до
7,5% наприкінці 2026 року, у 2027-му знизиться до 6%, а у 2028-му
повернеться до цілі 5%, йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень 2026
року.
Курс долара США знижується до основних світових валют уранці в п'ятницю,
інвестори оцінюють підсумки засідань Банку Англії та Європейського
центрального банку, що завершилися напередодні.
Національний банк України (НБУ) затвердив пакет змін до нормативної бази
щодо оцінки банками кредитного ризику, роботи з проблемними активами та
корпоративного управління, які мають розширити можливості кредитування
бізнесу та іпотеки й наблизити підходи до вимог Європейського союзу
(ЄС).
Долар США слабо зміцнюється до євро та єни, фунт стерлінгів різко дешевшає на підсумках засідання Банку Англії.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.