Фінансові новини
- |
- 24.12.25
- |
- 13:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар стабільний, оскільки Пауелл вказує на ризики інфляції. Зростають побоювання щодо Близького Сходу
08:02 19.06.2025 |

У четвер долар залишався стабільнким, оскільки інвестори зважували обережний тон голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла щодо інфляції, а загроза розширення конфлікту на Близькому Сході та можливе втручання США залишили настрої непевними.
Як і очікувалося, ФРС залишила ставки без змін, а політики заявили, що все ще розраховують на зниження ставок на піввідсотка цього року, хоча не всі з них погодилися з необхідністю зниження ставок.
Пауелл заявив, що інфляція цін на товари прискориться протягом літа, оскільки мита, введені президентом США Дональдом Трампом, позначаться на споживачах.
«Зрештою, вартість мита має бути сплачена, і частина її ляже на кінцевого споживача», - заявив Пауелл на прес-конференції в середу. «Ми знаємо це, тому що так кажуть підприємства. Про це свідчать дані з минулого».
Коментарі Пауелла, який знову потрапив під критику Трампа, підкреслюють виклики, що стоять перед політиками, які намагаються впоратися з невизначеністю, пов'язаною з митами та геополітичними ризиками, що викликає занепокоєння ринків щодо подальшої динаміки процентних ставок у США.
Проте трейдери розраховують на щонайменше два зниження ставок цього року, хоча аналітики не впевнені щодо початкової точки.
«Ринок очікує двох знижень ставки на 25 базисних пунктів цього року, найімовірніше, у вересні та грудні, але, на нашу думку, вересневе засідання FOMC відбудеться занадто рано, щоб ФРС могла спокійно знизити ставки», - заявили економісти ING.
«Фактично ФРС визнала, що сучасна економіка працює досить добре, з певними ризиками, і відклала все це до макроекономічних даних, які з'являться в найближчі місяці», - зазначили економісти в своєму звіті.
Реакція валютного ринку була стриманою: долар дещо зміцнився після рішення ФРС, а на ранок в Азії стабілізувався щодо основних валют.
Євро коштував 1,14805 долара, що на 0,6% нижче за тиждень - це найбільше тижневе падіння з початку травня. Єна дещо зміцнилася до 144,86 за долар, а швейцарський франк коштував 0,81895 за долар.
Фунт стерлінгів подешевшав на 0,18% до 1,3398 долара на початку торгів напередодні рішення Банку Англії, який, як очікується, залишить ставки без змін.
Швейцарський національний банк і Norges Bank також мають сьогодні оголосити свої рішення щодо монетарної політики.
Індекс долара, який вимірює вартість валюти відносно шести інших валют, становив 98,957 і має намір продемонструвати зростання на 0,8% за тиждень, що є найсильнішим тижневим показником з кінця лютого.
Інвестори продовжують стежити за розвитком подій на Близькому Сході, де конфлікт між Ізраїлем та Іраном у четвер вступив у сьомий день. Зростає занепокоєння щодо можливого втручання США, оскільки Трамп тримає світ у невідомості щодо того, чи приєднаються США до бомбардування Ізраїлем іранських ядерних об'єктів.
Конфлікт посилив побоювання щодо більш широкої нестабільності в регіоні, що ускладнюється побічними ефектами війни в Газі.
Це призвело до зниження чутливого до ризиків австралійського долара на 0,3% до 0,649 долара, а новозеландський долар ослаб на 0,32% до 0,60105 долара.
Американські ринки закриті в четвер через федеральне свято Juneteenth.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Після повернення під контроль держави компанії "Укрнафта" та єдиного
працюючого Кременчуцького НПЗ восени 2022 року Ігор Коломойський обрав
публічну позицію мовчання.
Повітряні сили Збройних сил України отримають від Франції неназвану
кількість комплексів протиповітряної оборони SAMP/T NG, який стане
"найпотужнішою системою ППО в Силах оборони, повідомляє канал French Aid
to Ukraine.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг України з
«обмеженого дефолту» після того, як країна оголосила, що кредитори
погодилися обміняти державний борг, прив'язаний до економічного
зростання, на традиційні облігації.
Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Національний банк України підтримує відкриту конкуренцію та розвиток
фінансових технологій в Україні, але вимагає від всіх гравців
проходження процедури авторизації відповідно до вимог українського
законодавства, йдеться у коментарі НБУ
Золото у вівторок оновило історичний максимум, майже діставшись
психологічної позначки $4 500 за унцію, оскільки інвестори кинулися в
цей стабільний актив на тлі напруження між США та Венесуелою. Срібло
також подорожчало до нового рекордного рівня.
Станом на 1 грудня 2025 року загальна сума вкладів фізичних осіб, у тому
числі й фізичних осіб-підприємців, у банках України склала 1 552,8 млрд
грн, що на 18,0 млрд грн більше за аналогічний показник попереднього
місяця.
За оцінками гендиректора асоціації, зміни в законодавстві щодо ОСЦПВ,
які набрали чинності з 1 січня 2025 року, суттєво змінили структуру
ринку.
Банки України в жовтні 2025 року видали 809 іпотечних кредитів на суму
1,60 млрд грн, що на 3,2% менше ніж у вересні, коли було видано 874
кредитів на 1,66 млрд грн, свідчать результати щомісячного опитування
Національного банку України (НБУ).
Ціна золота піднялося до рекордного рівня, оскільки ескалація
геополітичної напруженості та ставки на подальше зниження ставок у США
додали імпульсу найкращим річним показникам за останні чотири
десятиліття.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За 9 місяців 2025 року глобальне виробництво автотранспорту порівняно з
аналогічним періодом торік зросло на 4% і становить понад 68,7 млн
одиниць.
AMD оприлюднила нові подробиці про майбутні процесори на базі
архітектури Zen 6. Компанія випустила документ Performance Monitor
Counters for AMD Family 1Ah Model 50h-57h Processors, який помітив
дослідник InstLatX64.
BMW подала в WIPO (Всесвітня організація інтелектуальної власності)
патентну заявку на гвинти з головками, виконаними за зразком логотипа
компанії.
Сервіси Uber і Lyft оголосили про партнерство з Baidu для запуску
пілотних сервісів роботаксі у Великій Британії. Автономні автомобілі
Baidu Apollo Go планують вивести на вулиці Лондона вже у 2026 році за
умови схвалення регуляторів, повідомляє CNBC.
Регулятор звинуватив компанію у зловживанні домінівним становищем і дискримінації сторонніх розробників в App Store
Китайська компанія ByteDance, яка володіє популярною соцмережею TikTok,
підписала угоду про відчуження свого американського підрозділу на
користь спільного підприємства, яке перебуватиме під контролем
інвесторів зі США.
У 2025 році зловмисники викрали криптовалюти на суму понад $3,4 млрд,
що робить цей рік одним з найзначніших в історії за обсягом викрадених
коштів.