Фінансові новини
- |
- 23.07.26
- |
- 05:09
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар трохи піднявся на тлі напруженості на ринках через конфлікт на Близькому Сході
07:36 16.06.2025 |

У понеділок долар зміцнився щодо основних валют завдяки купівлі безпечних активів інвесторами, які побоюються, що конфлікт між Ізраїлем та Іраном може перерости в більш масштабний регіональний конфлікт, і готуються до тижня, насиченого засіданнями центральних банків.
Оскільки ні Іран, ні Ізраїль не демонструють жодних ознак відступу від своїх атак, перспектива того, що Тегеран може спробувати перекрити Ормузьку протоку - найважливіший у світі шлях для транспортування нафти - підвищила ризики для економіки через перебої в постачанні енергоносіїв з Близького Сходу, багатого на енергоресурси.
Заплановані на вихідні переговори між Іраном і США щодо ядерної програми Тегерана також були відкладені після того, як Ізраїль у п'ятницю здійснив раптовий удар.
У понеділок долар подорожчав на 0,14% до 144,3 японської єни, а євро подешевшав на 0,14% до 1,1534 долара.
На початку азіатської сесії долар залишався стабільним щодо швейцарського франка на рівні 0,81, а індекс, що вимірює долар щодо шести інших валют, залишався стабільним на рівні 98,25.
Валюти, які позитивно корелюють з ризиком, такі як австралійський долар і новозеландський долар, незначно подорожчали.
«Роль долара як безпечного притулку, безсумнівно, буде перевірена, а останні цінові коливання не дають однозначної відповіді», - сказав Він Тін, глобальний керівник відділу ринкової стратегії Brown Brothers Harriman.
«Якщо ФРС збереже м'яку політику, як ми очікуємо, долар, ймовірно, продовжить слабшати через погіршення фундаментальних показників у США».
Геополітична напруга стала останнім поворотом для інвесторів і керівників центральних банків, які намагаються впоратися з економічною невизначеністю, спричиненою рішенням президента США Дональда Трампа переформатувати світовий торговельний порядок.
Незважаючи на загальне зростання долара протягом останніх кількох сесій, аналітики були менш переконані, що ця тенденція може продовжитися, доки не буде більшої ясності щодо мит.
Цього року валюта втратила понад 9% своєї вартості, оскільки інвестори залишаються знервованими через термін, встановлений Трампом для укладення торговельних угод, який спливає приблизно за три тижні, а угоди з основними торговельними партнерами, включаючи Європейський Союз і Японію, ще не підписані.
Зараз інвестори будуть стежити за прогресом у будь-яких двосторонніх зустрічах із США в рамках саміту лідерів «Великої сімки» в Канаді.
Головним питанням на порядку денному цього тижня є низка рішень центральних банків щодо монетарної політики, причому основна увага буде прикута в середу до Федеральної резервної системи США.
Очікується, що центральний банк залишить вартість позик без змін, але інвестори, ймовірно, будуть уважно стежити за думкою ФРС щодо останніх даних, які в цілому вказують на ослаблення економічної активності, навіть незважаючи на те, що ризики зростання цінового тиску залишаються високими.
«З їхніх прогнозів зростання ви побачите, що перехід до нижчих темпів зростання вже наближається, і це зробить заяву досить нейтральною», - сказав Кріс Вестон, керівник відділу досліджень Pepperstone.
Очікується, що Банк Японії оприлюднить своє рішення щодо процентної ставки в кінці дводенного засідання у вівторок, і трейдери в основному не очікують змін у політиці.
Очікується, що центральний банк також може розглянути можливість скорочення своїх запасів державних облігацій з наступного фінансового року, оскільки уряд наполягає на збільшенні частки внутрішніх власників.
Центральні банки Великобританії, Швеції та Норвегії також мають оприлюднити свої рішення щодо політики.
На тлі невизначеної глобальної ситуації ціни на золото зросли на 0,22% до 3435,5 доларів за унцію і залишилися трохи нижче рекордного рівня квітня.
Довгострокові американські казначейські облігації також дещо знизилися після п'ятничного стрибка, оскільки інвестори враховували можливий вплив геополітичної напруженості на ціновий тиск.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міжнародний валютний фонд розкритикував рішення Верховної Ради скоротити
термін посиленого обов'язкового фінансового моніторингу політично
значущих осіб (PEP). Про це йдеться в оновленому Меморандумі про
економічну й фінансову політику.
Британська оборонна компанія BAE Systems та стратегічний оборонний
партнер в Україні підписали ліцензійну угоду щодо місцевого виробництва
артилерійських систем Light Gun.
Згідно з ним, найближчим зобов'язанням України за програмою є прийняття
до кінця липня законодавства про запровадження податку на дохід,
отриманий від цифрових платформ, та скасування податкового звільнення на
імпорт товарів з низькою вартістю через поштові відправлення.
Президент України Володимир Зеленський
на тлі масових протестів в Україні, однією з основних вимог яких була
відставка головкома ЗСУ Олексадра Сирського, ухвалив рішення про заміну
головнокомандувача.
Керівники чотирьох з дев'яти територіальних управлінь Бюро економічної
безпеки провалили атестацію, повідомляється на сайті Бюро.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Міністерство фінансів України 22 липня 2026 року
на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило
до держбюджету ₴6,16 мільярда.
Міжнародний валютний фонд наполегливо порадив Україні відмовитися від
оподаткування прибутку банків за ставкою 50% після 2027 року. Про це
йдеться в оновленому Меморандумі про економічну й фінансову політику.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 22 липня 2026 року.
Курс долара США незначно змінюється у парах з євро, фунтом стерлінгів та
єною вранці в середу в очікуванні рішень центральних банків.
Національний банк України (НБУ) під час нагляду виявив операції
компаній-резидентів, які можуть свідчити про використання "скруток" і
"зустрічних потоків", та рекомендував банкам враховувати відповідні
ознаки під час перевірки клієнтів і операцій, йдеться в листі регулятора
до банків і банківських асоціацій.
Долар США залишається стабільним у парі з євро на торгах у вівторок, зміцнюється щодо фунта стерлінгів та єни.
Банки за останні десять років після кризи 2014-2015 років наростили
кількість активних корпоративних позичальників удвічі - до понад 17
тисяч компаній.
Зростання популярності технології бездротових оновлень (over-the-air,
OTA) в автомобілях підвищує ризик кібератак і може становити загрозу для
національної безпеки.
Європейська комісія зобов'язала Google відкрити Android для сторонніх
сервісів штучного інтелекту, щоб вони отримали такі самі можливості, як і
Gemini.
Trump Media & Technology Group обговорювала плату до $100 тисяч на
місяць за швидший доступ до публікацій президента США Дональда Трампа у
Truth Social.
Від кінця 2022 року, коли компанія OpenAI публічно представила
ChatGPT - перший масовий чат-бот штучного інтелекту (ШІ), минуло зовсім
небагато часу за мірками людства і ціла вічність для технологій.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн
Флагман OPPO Find X10 Pro Max, котрий вийде восени, вперше в історії
смартфонів отримає три камери по 200 МП, повідомляє інсайдер Digital
Chat Station. Ще 50 МП приходиться на фронтальну камеру.
Глобальні реєстрації електромобілів і plug-in гібридів у червні зросли на 7% у річному вимірі - до 2 млн одиниць.