Фінансові новини
- |
- 21.12.25
- |
- 19:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції Волл-стріт знизилися на тлі падіння акцій Tesla на 14% через ворожнечу між Маском і Трампом
07:52 06.06.2025 |

Фондові індекси Волл-стріт знизилися в четвер в ході нестабільних торгів, оскільки падіння акцій Tesla компенсувало новини про прогрес в переговорах щодо мит між президентом США Дональдом Трампом і китайським лідером Сі Цзіньпіном.
Акції виробника електромобілів Tesla впали більш ніж на 14% в ході активних торгів, оскільки публічна ворожнеча між генеральним директором Ілоном Маском і Трампом посилилася. Акції падали чотири з останніх п'яти сесій. Компанія втратила близько 150 мільярдів доларів після того, як Трамп і Маск почали словесну війну.
В останні дні Маск посилив критику масштабного податкового законодавства президента, в той час як Трамп стверджував, що Маск засмучений тим, що законопроект позбавляє його податкових пільг при купівлі електромобілів.
«Наслідки для акцій Tesla очевидні, - сказав Марк Шпігель, портфельний менеджер Stanphyl Capital.
«Я не бачу жодних значущих наслідків для решти ринку, окрім незначного впливу на індекси та індексні фонди. У фондового ринку в цілому багато проблем, але Tesla - не одна з них».
Раніше інвестори зосередилися на новинах про те, що Трамп і китайський лідер запросили один одного відвідати свої країни з візитами, як показано в американському і китайському резюме їхньої телефонної розмови в четвер.
Нещодавня суперечка щодо критично важливих корисних копалин загрожувала розірвати крихке торговельне перемир'я між двома найбільшими економіками.
«Нещодавні ринкові рухи є ще одним свідченням того, що зі змінами в економічній політиці, вищою геополітичною чутливістю та чутливістю до новин, ринки акцій будуть характеризуватися більшою волатильністю та швидкістю, ніж у попередньому циклі», - сказала Кетрін Бордлмей, співкерівник відділу управління портфелем фундаментальних акцій в Америці в GSAM.
Промисловий індекс Dow Jones впав на 108,00 пунктів, або 0,25%, до 42 319,74. S&P 500 втратив 31,51 пункту, або 0,53%, до 5 939,30, а Nasdaq Composite впав на 162,04 пункту, або 0,83%, до 19 298,45.
Слабші, ніж очікувалось, дані по зайнятості в приватному секторі та секторі послуг США в середу викликали занепокоєння щодо сповільнення економічного зростання, спричиненого торговельною невизначеністю, і інвестори зосередились на п'ятничному звіті по зайнятості в несільськогосподарському секторі.
Дані по первинним заявкам на допомогу з безробіття в четвер показали, що кількість американців, які подали нові заявки на допомогу по безробіттю минулого тижня, зросла другий тиждень поспіль.
Президент Федерального резервного банку Канзас-Сіті Джефф Шмід у четвер висловив занепокоєння, що мита можуть розпалити інфляцію, заявивши, що зростання цін може бути очевидним у найближчі місяці, але не буде повністю відомим протягом тривалого часу.
Коментарі показують, що Шмід, швидше за все, схильний залишити ставку ФРС незмінною на засіданні 17-18 червня, як і очікувалося, але також і після нього.
Незважаючи на заклики Трампа знизити ставки, голова ФРС Джером Пауелл вирішив поки що не діяти, чекаючи на нові дані, які допоможуть прийняти рішення щодо політики в умовах волатильності тарифів.
Американські акції різко зросли в травні: індекс S&P 500 та високотехнологічний Nasdaq продемонстрували найбільший місячний приріст з листопада 2023 року завдяки пом'якшенню жорсткої торговельної позиції Трампа та оптимістичним звітам про прибутки.
Brown-Forman впав майже на 18% після того, як виробник Jack Daniel's спрогнозував зниження річного доходу і прибутку.
Procter & Gamble заявила, що скоротить 7000 робочих місць, або близько 6% своєї робочої сили, протягом наступних двох років в рамках реструктуризації. Акції виробника споживчих товарів впали на 1,9%.
Обсяги торгів на американських біржах були відносно невеликими - 17,3 млрд. акцій, порівняно з 17,9 млрд. акцій в середньому за попередні 20 сесій.
На Нью-Йоркській фондовій біржі падаючі акції переважали над зростаючими у співвідношенні 1,11 до 1. На Нью-Йоркській фондовій біржі було зафіксовано 253 нових максимуми і 49 нових мінімумів.
На Nasdaq падаючі акції переважали над зростаючими у співвідношенні 1,48 до 1.
Індекс S&P 500 показав 16 нових 52-тижневих максимумів і три нових мінімуми, в той час як Nasdaq Composite зафіксував 63 нових максимуми і 42 нових мінімуми.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.