Фінансові новини
- |
- 05.02.26
- |
- 01:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Азіатські акції падають через невизначеність щодо мит. Китай падає через «застій» у торгових переговорах із США
08:14 30.05.2025 |

Азіатські акції в п'ятницю впали на тлі посилення занепокоєння щодо торгових мит президента США Дональда Трампа після того, як апеляційний суд відновив їх дію, затьмаривши попереднє рішення, яке блокувало ці збори.
Китайські ринки очолили падіння після того, як міністр фінансів Скотт Бессент заявив, що торговельні переговори з Пекіном за останні тижні зайшли в глухий кут, що підірвало надії на більш тривале зниження мит.
Регіональні ринки слідували за посередніми результатами нічної сесії на Волл-стріт, яка завершилася значно нижче денних максимумів після того, як апеляційний суд відновив дію мит Трампа, зберігши 90-денний термін укладення торговельної угоди.
Трамп різко виступив проти початкового рішення суду, яке блокувало його мита, і заявив, що впевнений, що Верховний суд дозволить продовжити їх дію. Він також зазначив можливість використання інших механізмів для введення мит, більшість з яких мають набути чинності на початку липня.
Ф'ючерси на S&P 500 впали на 0,3% на азіатських торгах. Зараз увага прикута до даних індексу цін PCE - ключового показника інфляції для Федеральної резервної системи - які будуть опубліковані сьогодні.
Китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 і Shanghai Composite впали на 0,5-0,7%, а індекс Hang Seng у Гонконзі - на 1,5%.
Значні втрати на китайських ринках сталися після того, як Бессент заявив, що торговельні переговори з Китаєм «зайшли в глухий кут» в останні тижні, хоча він і висловив упевненість, що переговори знову поновляться.
Однак коментарі Бессента посилили побоювання, що Вашингтон і Пекін не зможуть досягти більш постійної торговельної угоди, особливо з огляду на те, що риторика між двома країнами погіршилася протягом останнього тижня. Китай неодноразово критикував контроль США над його чіп-індустрією, а Вашингтон ввів ще більш жорсткі експортні обмеження проти Пекіна.
Раніше в травні обидві країни домовилися про деескалацію гострої митної війни на початковий період у 90 днів. Однак американські мита на китайські товари залишаються відносно високими, що робить імпорт з цієї країни дорогим.
Японські індекси Nikkei 225 і TOPIX впали на 1,3% і 0,7% відповідно після того, як дані про споживчу інфляцію в Токіо за травень виявилися вищими, ніж очікувалося.
Ці дані зазвичай є індикатором загальнонаціональної інфляції, і п'ятничні показники дали Банку Японії ще більший імпульс для підвищення процентних ставок. Аналітики зараз очікують підвищення на 25 базисних пунктів у липні.
Інші дані також показали певну стійкість японської економіки. Промислове виробництво в квітні скоротилося менше, ніж очікувалося, а роздрібний продаж зріс більше, ніж очікувалося.
Ієна зміцнилася після оприлюднення економічних даних, що також чинило тиск на японські акції.
Інші азіатські ринки в п'ятницю просіли, оскільки посилення юридичних суперечок щодо мит Трампа посилило невизначеність щодо їх неминучого економічного впливу.
Акції технологічних компаній втратили позиції, оскільки початковий оптимізм щодо сильних квартальних показників улюбленої ринком компанії NVIDIA Corporation вичерпався.
Південнокорейський KOSPI впав на 0,5%, оскільки місцеві виробники мікросхем і акції технологічних компаній змінили курс порівняно з вчорашнім днем, а індекс Straits Times Сінгапуру впав на 0,3%.
Австралійський ASX 200 залишився без змін, оскільки дані про роздрібні продажі, які виявилися слабшими за очікувані, спонукали деяких інвесторів робити ставки на подальше зниження процентних ставок РБА.
Ф'ючерси на індекс Nifty 50 в Індії піднялися на 0,1%, вказуючи на сильніше відкриття, оскільки індекс знайшов опору нижче 25 000 пунктів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар США впевнено зміцнюється в парі з японською єною, трохи підвищується до євро й слабо знижується до фунта стерлінгів.
Ціни на золото продовжують відновлюватися в середу після історичного обвалу наприкінці минулого і на початку поточного тижня.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 лютого 2026 року.
Міністерство фінансів України 3 лютого 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 5,3 млрд гривень.
Уряд розпочав приймати заявки від малого та середнього бізнесу на
держпідтримку в умовах складної ситуації з енергетикою. Про це
повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Кількість успішних електронних ідентифікацій у системі BankID НБУ, яка
налічує 39 банків-ідентифікаторів та 112 надавачів послуг, за підсумками
2025 року збільшилася на 25%.
Загальна сума вкладів фізичних осіб та фізичних
осіб-підприємців в українських банках склала понад 1 617,7 мільярда
гривень, що на 225,5 мільярда більше за попередній показник.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.