Фінансові новини
- |
- 19.01.26
- |
- 08:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ієна дрейфує перед аукціоном облігацій Японії, долар стабільний
08:10 28.05.2025 |

Японська єна коливалась на волатильних торгах в середу, оскільки на ринку облігацій основна увага була прикута до фіскального здоров'я провідних економік, в той час як долар США стабілізувався після сильного завершення попередньої сесії завдяки оптимістичним економічним даним.
Востаннє єна мало змінилася на рівні 144,345 за долар після падіння на 1% у вівторок після повідомлень про те, що Японія розгляне можливість скорочення випуску наддовгих облігацій після різкого зростання прибутковості в останні тижні.
У центрі уваги залишатиметься японський ринок облігацій, а аукціон з розміщення найдовших облігацій Японії, що відбудеться в середу, стане лакмусовим папірцем апетиту до цього виду боргу, оскільки інвестори зважують на погіршення фінансового стану найбільших державних емітентів.
Дохідність найдовших державних облігацій Японії минулого тижня злетіла до історичних максимумів після невдалого аукціону з розміщення 20-річних боргових зобов'язань. У середу прибутковість японських держоблігацій дещо зросла після різкого падіння на попередній сесії.
Чару Чанана, головний інвестиційний стратег Saxo, сказав, що аукціон в Японії навряд чи матиме великий попит на тлі нещодавнього сплеску дохідності довгострокових облігацій.
«Навіть якщо результати будуть хорошими, стійке зниження прибутковості виглядає малоймовірним, враховуючи невизначеність політики Банку Японії та фіскальні проблеми напередодні липневих виборів», - сказала вона.
«Для єни ризики залишаються двосторонніми - політична невизначеність зберігає тиск на зростання на тлі притоку капіталу з країн-притулків, але пом'якшення риторики щодо тарифів у США може обмежити зростання», - додала Чанана.
У 2025 році єна зросла майже на 9% через слабкість долара і потоки з безпечних гаваней, оскільки інвестори тікають з американських активів після нестабільної торговельної політики президента Дональда Трампа, яка потрясла ринки.
Фіскальні занепокоєння інвесторів на першому плані після зниження кредитного рейтингу США агентством Moody's через зростання боргового навантаження в цьому місяці і м'якого попиту на аукціоні облігацій Міністерства фінансів США минулого тижня, який підняв прибутковість 30-річних казначейських облігацій вище 5%.
Прибутковість казначейських облігацій США трохи зросла в середу після їх падіння на попередній сесії.
Курс євро не змінився і склав $1,1325 після падіння на 0,5% на попередній сесії, оскільки на ринках почалася хвиля купівлі долара на тлі ознак можливих торговельних угод і даних про те, що споживча довіра в США в травні виявилася набагато кращою, ніж очікувалося.
Долар США також зміцнився завдяки рішенню Трампа відкласти підвищення мит проти Європейського Союзу на вихідних.
Тим не менш, нові замовлення на ключові американські капітальні товари у квітні впали найбільше за останні шість місяців, оскільки нестабільність мит негативно позначилася на економіці та бізнесі.
Востаннє фунт стерлінгів коштував $1,3516, але залишився близьким до трирічного максимуму, досягнутого в понеділок, в той час як занепокоєння з приводу розтягнутих фінансів Британії також вплинуло на апетит інвесторів до боргових зобов'язань цієї країни.
Австралійський долар торгувався приглушено на рівні $0,6443, через тиждень після того, як центральний банк країни знизив процентні ставки на 50 базисних пунктів. Новозеландський долар востаннє трохи ослаб до $0,5941 напередодні рішення центрального банку в середу, де економісти, опитані Reuters, очікують зниження процентної ставки на 25 базисних пунктів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Після
зустрічей з президентом Володимиром Зеленським та іншими
високопосадовцями Георгієва зазначила, що з листопада, коли було
досягнуто попередньої домовленості щодо програми, ситуація в Україні
змінилася, але суть вимог програми залишиться незмінною
Національний банк із 14 січня актуалізував перелік бенчмарк-облігацій
внутрішньої державної позики, за рахунок яких банки мають змогу
покривати частину обсягу обов'язкових резервів (бенчмарк-ОВДП).
Долар США стабільний у парі з японською єною, зміцнюється проти євро і фунта стерлінгів у четвер удень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 15 січня 2026 року.
Всього з початку року Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2,1%, тоді як за весь минулий рік - на 0,8%.
Українські банки станом на початок 2026 року мають достатній запас капіталу та виконують встановлені нормативи його достатності.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.