Фінансові новини
- |
- 15.08.26
- |
- 20:48
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар торгується в бічному тренді перед податковим голосуванням, австралієць утримує прибуток перед РБА
08:21 20.05.2025 |

У вівторок долар торгувався в бічному тренді після тижневого зниження, що було викликано обережністю Федерального резерву щодо економіки і наближенням американських законодавців до прийняття законопроекту, який, як очікується, призведе до збільшення бюджетного дефіциту країни.
Долар широко розпродавався в понеділок після того, як минулого тижня агентство Moody's знизило суверенний рейтинг США через занепокоєння щодо дефіциту. Зараз увага зосереджена на вирішальному голосуванні у Вашингтоні щодо радикального скорочення податків, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Австралійський долар утримав більшу частину свого прибутку напередодні рішення Резервного банку Австралії, яке відбудеться пізніше у вівторок, коли, як очікується, він знизить процентні ставки на 25 базисних пунктів.
Президент ФРБ Атланти Рафаель Бостік заявив в понеділок в інтерв'ю CNBC, що центральний банк США, можливо, зможе знизити процентні ставки лише на чверть пункту до кінця року, враховуючи побоювання щодо зростання інфляції, викликаної підвищенням тарифів.
Очікується, що у вівторок Трамп приєднається до дебатів в Конгресі щодо свого податкового законопроекту. Голосування відбудеться після того, як агентство Moody's позбавило уряд США найвищого кредитного рейтингу, посилаючись на занепокоєння з приводу зростаючого боргу країни в розмірі 36,2 трильйона доларів.
«Ринок все ще дуже насторожено ставиться до відсутності жорсткої економії з боку бюджету США», - сказав Родріго Катріл, старший валютний стратег Національного Австралійського Банку.
«Ми вважаємо, що це потенційно може призвести до ослаблення долара в найближчі квартали, оскільки ринок, ймовірно, буде вимагати більш високу премію за кредити в США», - додав він.
За оцінками позапартійних аналітиків, законопроект Трампа додасть до боргу від $3 трлн до $5 трлн. Зростаючий бюджетний борг, торгові суперечності і ослаблення впевненості в тому, що винятковість США збережеться, негативно позначилися на американських активах. Індекс долара США впав на 10,6% від своїх січневих максимумів, що стало одним з найбільш різких падінь за три місяці.
Долар отримав перепочинок після того, як Трамп призупинив дію багатьох найбільших мит, про які він оголосив минулого місяця. Але коментарі головного торгового представника Японії у вівторок про те, що Токіо твердо стоїть на своїй антимитній позиції, вказують на те, що в найближчі тижні і місяці на переговорах не буде легкого з'їзду з траєкторії.
І на хвилі митних потрясінь Трампа Британія в понеділок погодилася на найбільш значне перезавантаження оборонних і торговельних зв'язків з Європейським Союзом з часів Брекзиту.
Курс долара майже не змінився і склав 144,87 єни після того, як в понеділок він торкнувся позначки 144,66, що було найнижчим рівнем з 8 травня. Індекс долара не змінився після зниження на 0,6% на попередній сесії.
«Валютний ринок є нестабільним з невеликою кількістю сигналів», - сказав головний валютний стратег SMBC Хірофумі Сузукі (Hirofumi Suzuki). «Очікуються зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків G7, а також японсько-американські торговельні переговори, що ускладнює рух ринку».
Міністр фінансів Японії Кацунобу Като заявив у вівторок, що сподівається обмінятися думками про валютну політику і різні двосторонні теми з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, коли міністри фінансів G7 зустрінуться в Канаді на цьому тижні.
Австралійський долар знизився на 0,2% до $0,6443, зберігши більшу частину зростання в понеділок на 0,8%.
Фунт стерлінгів торгувався на рівні $1,3353, що на 0,1% нижче. Євро знизився на 0,1% до $1,1230.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Долар США помірно дешевшає до інших основних світових валют у п'ятницю.
Національний банк України (НБУ) розширив перелік дозволених валютних
операцій для фінансової компанії NovaPay (ТОВ "НоваПей"), яка входить до
групи компаній "Нова пошта".
Найбільший приріст кредитування забезпечив корпоративний сегмент: обсяг
кредитів бізнесу за місяць збільшився на 3,2%, або на 28,1 млрд грн, -
до 895,9 млрд грн.
Національний банк України (НБУ) під час нагляду за проведенням банками
готівкових валютно-обмінних операцій із фізособами виявив численні
випадки дроблення операцій на суми до 400 тис. грн для уникнення
встановлених законодавством порогових значень та належної перевірки
клієнтів.
Із початку 2026 року 6,6 тис. агропідприємств отримали майже 44,63 млрд грн за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9%".
Долар США слабо дешевшає щодо євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у п'ятницю.
Кабінет міністрів вирішив надати у 2026 році державні гарантії на
портфельній основі 19 банкам-кредиторам на загальну суму до 20,8 млрд
грн, повідомив прем'єр-міністр Сергій Корецький.
Компанія Apple оголосила про оновлення своєї програми обміну Trade-In в
США, збільшивши розмір виплат за більшість моделей iPhone, iPad, Mac та
Apple Watch.
Експериментальні моделі штучного інтелекту (ШІ), розроблені компанією OpenAI, почали обмінюватися повідомленнями між собою та шукати спосіб отримати доступ до інтернету.
Signal почав розгортати підтримку додаткових смартфонів на Android та
iPhone, а також Android-планшетів у межах одного акаунта. Повідомлення
синхронізуються між пристроями та залишаються захищеними наскрізним
шифруванням.
SpaceX планує у короткі терміни зробити Starlink одним з найбільших операторів стільникового зв'язку у США.
Поки конкуренти намагаються бодай раз стабільно доставити екіпаж до
МКС без пригод, SpaceX вирішила, що виробничих потужностей для
пілотованих капсул їй достатньо.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.