Фінансові новини
- |
- 16.07.26
- |
- 18:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції в Азії зростають після зниження процентних ставок у Китаї; у фокусі уваги - зниження ставок РБА
08:04 20.05.2025 |

Більшість азіатських акцій у вівторок незначно зросли, причому Китай лідирував після того, як Пекін, як і очікувалося, знизив ключову кредитну ставку, в той час як австралійські акції зміцнилися в очікуванні довгоочікуваного зниження ставки з боку РБА.
Регіональні ринки реагували на сигнали Волл-стріт, яка в понеділок не змінилася після зниження суверенного кредитного рейтингу США агентством Moody's.
Але ф'ючерси на S&P 500 впали на 0,2% на азіатських торгах, в той час як зростання китайських акцій також було обмеженим після того, як Пекін попередив, що контроль США над експортом мікросхем може підірвати торговельне перемир'я, досягнуте минулого тижня.
Зараз основна увага прикута до голосування в Палаті представників Конгресу США по податковому законопроекту, підтриманому Трампом, а також до будь-яких подальших подій в торгових переговорах США.
Китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 і Shanghai Composite виросли приблизно на 0,3% і 0,2% відповідно, в той час як гонконгський індекс Hang Seng підскочив на 1%.
Зростання на китайських ринках відбулося після того, як Народний банк Китаю, як і очікувалося, знизив базову кредитну ставку, що призвело до її подальшого зниження до рекордно низького рівня.
Зниження ставки стало сигналом того, що Пекін готовий надавати більше монетарних стимулів для підтримки економіки, хоча інвестори все ще очікують на більше фіскальних заходів, особливо тих, що спрямовані на стимулювання споживання.
Але зростання на китайських ринках було обмежене попередженням Пекіна про те, що жорсткі обмеження США на експорт мікросхем до Китаю загрожують підірвати прогрес у деескалації торговельних відносин між двома країнами.
Міністерство торгівлі Китаю розкритикувало нещодавнє попередження свого американського колеги про те, що чіпи Ascend китайського виробника мікросхем Huawei порушують американський експортний контроль.
Австралійський індекс ASX 200 виріс на 0,6% і наблизився до тримісячного максимуму на тлі ставок на те, що Резервний банк Австралії знизить процентні ставки на 25 базисних пунктів пізніше цього дня.
Зниження ставок РБА є широко очікуваним після нещодавнього зниження австралійської інфляції та певної ясності щодо торговельної політики США.
Основна увага буде зосереджена на перспективах центрального банку щодо майбутніх ставок, оскільки аналітики очікують, що РБА залишиться неприхильним до подальшого пом'якшення монетарної політики. Зниження ставки у вівторок стане другим зниженням ставки РБА в цьому році, після того, як центральний банк розпочав цикл неглибокого пом'якшення в січні.
Азійські фондові індекси зросли, зосередившись на будь-яких нових торгових угодах зі Сполученими Штатами. Японські індекси Nikkei 225 та TOPIX додали 0,5% та 0,3% відповідно після того, як міністр економіки Рьосей Аказава підтвердив, що японсько-американські торговельні переговори відбулися в понеділок.
Південнокорейський індекс KOSPI виріс на 0,2%, як і сінгапурський індекс Straits Times.
Ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 впали на 0,1%, що вказує на слабке відкриття торгів в умовах тривалої фіксації прибутку після значного зростання минулого тижня. Індія також намагається укласти тимчасову торговельну угоду з США до липневого дедлайну, встановленого Трампом для запровадження взаємних тарифів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Курс долара США незначно коливається у парі з японською єною вранці в
середу, а також продовжує знижуватися щодо євро та фунта стерлінгів,
реагує на дані про різке уповільнення американської інфляції.
Долар США посилив зниження щодо основних світових валют у вівторок удень.
У зв'язку із введенням мита на дрібні посилки в ЄС
Національний банк пом'якшив валютні обмеження для перевізників
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 14 липня 2026 року.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 липня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $273,1 млн, або на 23,9%, - до $871,2 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Курс долара США зростає у парах з євро, єною та фунтом стерлінгів у понеділок уранці.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.