Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 01:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Індекси Волл-стріт закрилися майже без змін, зосередившись на переговорах між США і Китаєм
07:19 12.05.2025 |

Американські акції завершили тиждень на спокійній ноті після коливань між незначним зростанням і падінням, оскільки інвестори оцінювали коментарі Дональда Трампа щодо китайських мит напередодні торговельних переговорів між двома країнами, які відбулися на вихідних.
Основні індекси Волл-стріт за підсумками тижня трохи знизилися.
Трамп заявив, що Пекін повинен відкрити свій ринок для США і що встановлення 80% мит на китайські товари «здається правильним». Ці коментарі стали його першою конкретною пропозицією щодо зміни мит, які наразі становлять 145%.
Представники двох економічних потуг зустрілися у Швейцарії на вихідних, щоб обговорити тарифи. Інвестори сподівалися, що це стане першим кроком на шляху до припинення торговельної війни, яка викликала занепокоєння щодо глобального економічного зростання та відновлення інфляції.
«Китай є основним об'єктом уваги, і саме він має найбільші наслідки через довгострокову торговельну практику, яка дійсно потребує вдосконалення», - сказав Рассел Прайс, головний економіст Ameriprise в Трої, штат Мічиган.
"Це може піти в будь-який бік, тому що принаймні вони знаходяться в одній кімнаті разом. Тож незалежно від того, чи вважатимемо ми це лише можливістю познайомитися з вами трохи ближче, чи досягненням певного прогресу в укладанні угоди, ще належить з'ясувати, але все може піти і так, і так".
Хоча багато хто вважав, що дискусії на цих вихідних мали більш попередній характер, Трамп заявив у четвер, що очікує предметних переговорів.
Промисловий індекс Dow Jones впав на 119,07 пункту, або на 0,29%, до 41 249,38, S&P 500 втратив 4,03 пункту, або 0,07%, до 5 659,91, а Nasdaq Composite виріс на 0,78 пункту, або без змін, до 17 928,92.
За тиждень S&P 500 впав на 0,47%, Nasdaq - на 0,27%, а Dow - на 0,16%.
Ринки були нестабільними з того часу, як 2 квітня Трамп вперше оголосив про низку мит для країн по всьому світу, але акції відновилися майже до рівнів, які спостерігалися безпосередньо перед оголошенням мит, частково завдяки високим корпоративним прибуткам.
З 450 компаній S&P 500, які відзвітували про прибутки до ранку п'ятниці, близько 76% перевершили очікування аналітиків. Але багато хто також скоротив або відкликав свої прогнози через невизначеність у торговельному середовищі.
У четвер основні індекси Волл-стріт закрилися з підвищенням, оскільки інвестори вітали торговельну угоду, укладену між Великобританією і США, першу в своєму роді з тих пір, як Трамп оголосив про 90-денну паузу в запровадженні своїх тарифів. Проте, 10% базове мито на товари, що імпортуються з Великої Британії до США, залишився в силі.
Агентство Reuters повідомило, що Індія запропонувала скоротити свій тарифний розрив з США до менш ніж 4% з майже 13% в обмін на звільнення від мит Трампа, згідно з джерелами.
Енергетика виросла на 1,1% і очолила зростання серед 11 секторів S&P 500, оскільки ціни на нафту виросли на оптимізмі напередодні переговорів, в той час як сектор охорони здоров'я впав на 1,1%, що стало найгіршим показником на цій сесії.
Через кілька днів після того, як Федеральна резервна система залишила процентні ставки без змін, в п'ятницю політики ФРС вказали на зростаючі економічні ризики від мит Трампа, повторивши коментарі голови Джерома Пауелла на засіданні на початку цього тижня.
Акції Expedia впали на 7,3% після того, як онлайн-платформа для подорожей не виправдала квартальні прогнози по виручці.
На Нью-Йоркській фондовій біржі акції, що зростають, переважали над тими, що падають, в співвідношенні 1,35 до 1, в той час як на Нью-Йоркській фондовій біржі акції, що падають, переважали над тими, що зростають, в співвідношенні 1,06 до 1.
Індекс S&P 500 показав шість нових 52-тижневих максимумів і три нових мінімуми, тоді як Nasdaq Composite зафіксував 53 нових максимуми і 97 нових мінімумів.
Обсяг торгів на американських біржах склав 16,03 млрд. акцій, порівняно з 16,47 млрд. в середньому за повну сесію за останні 20 торгових днів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Штучний інтелект (ШІ) - це фундаментальний зсув у галузі фінансів, він
дуже суттєво та в короткі терміни її змінить, заявив глобальний керівник
напряму цифрових банків у BBVA, однієї з найбільших фінансових груп
світу, Мурат Калкан.
Курс долара США почав помірно зростати до основних світових валют вдень у
середу в очікуванні нового раунду американсько-іранських переговорів.
У криптоіндустрії набирає обертів дискусія щодо майбутнього безпеки
біткоїна на тлі розвитку квантових обчислень. Група розробників на чолі з
Джеймсоном Лоппом опублікувала
пропозицію BIP-361, яка передбачає поетапне заморожування монет, що
залишаються вразливими до квантових атак - включно з потенційними
активами Сатоші Накамото у $74 млрд.
Інвестиційний гігант BlackRock у своєму прогнозі на ІІ квартал 2026
року зафіксував різку зміну динаміки глобальних ринків: після кількох
років домінування технологічних гігантів і теми штучного інтелекту (ШІ)
інвестори почали переоцінювати ризики та шукати нові точки зростання.
Європейський центральний банк (ЄЦБ) підтримав
ініціативу щодо передачі нагляду за криптовалютним ринком Європейському
управлінню з цінних паперів і ринків (ESMA). Нагадаємо, регламент MiCA
залишав провідну роль за локальними органами.
Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення відкликати банківську
ліцензію Мотор-Банку і ліквідувати фінустанову за пропозицією Фонду
гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) від 6 квітня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) третій тиждень поспіль скорочує обсяг
валютних інтервенцій на міжбанківському ринку, минулого тижня - на
$122,6 млн, або на 13,8%, до $765,9 млн
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.