Фінансові новини
- |
- 22.08.26
- |
- 13:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Європейські фондові індекси знижуються в очікуванні підсумків засідання ФРС
13:18 07.05.2025 |

Європейські фондові індекси знижуються під час торгів у середу.
Інвестори оцінюють корпоративні звітності та новини, а також очікують підсумків чергового засідання Федеральної резервної системи США.
Зведений індекс найбільших європейських компаній Stoxx Europe 600 до 12:05 EET зменшився на 0,2% - до 535,13 пункту.
Французький CAC 40 знизився з відкриття ринку на 0,4%, британський FTSE 100 - на 0,25%, іспанський IBEX 35 - на 0,6%. Німецький DAX та італійський FTSE MIB втрачають менше 0,1%.
Роздрібний продаж в єврозоні в березні зменшилися на 0,1% відносно попереднього місяця, повідомило статуправління Євросоюзу. Аналітики в середньому очікували, що показник не зміниться, за даними Trading Economics.
Згідно з переглянутими даними, у лютому роздрібний продаж в єврозоні зріс на 0,2%, а не на 0,3%, як повідомлялося раніше.
Обсяг замовлень промислових підприємств Німеччини в березні збільшився на 3,6% порівняно з попереднім місяцем, повідомило статагентство країни. Експерти в середньому прогнозували підвищення на 1,3%.
Ціна акцій Novo Nordisk підскочила на 6%. Данська фармацевтична компанія в першому кварталі збільшила чистий прибуток на 14%, виручку - на 19%, причому обидва показники перевершили середній прогноз аналітиків.
Bayerische Motoren Werke AG у січні-березні скоротила чистий прибуток на 26,4%. Німецький автовиробник заявив, що, як і раніше, планує отримати у 2025 році доподатковий прибуток приблизно на торішньому рівні. Також BMW очікує, що поставки автомобілів і мотоциклів трохи зростуть цього року. Папери компанії дорожчають на 2,8%.
DNB Bank у січні-березні отримав чистий прибуток у розмірі 10,85 млрд норвезьких крон ($1,06 млрд) порівняно з 10,2 млрд крон за аналогічний період минулого року. Результат виявився кращим за середній прогноз експертів, що становив 9,9 млрд крон. Акції норвезького банку дорожчають на 2,3%.
Тим часом котирування акцій Veolia Environnement SA знижуються на 2,2%. Французький оператор комунальних послуг оголосив про викуп частки канадської Caisse de depot et placement du Quebec (CDPQ) у власному підрозділі Water Technologies and Solutions за $1,75 млрд. Унаслідок цього Veolia стане власником 100% цього підрозділу.
Вартість Siemens Healthineers опустилася на 1,5% після того, як німецький виробник медичної продукції переглянув прогноз скоригованого прибутку на поточний рік до 2,2-2,5 євро на акцію з 2,35-2,5 євро, яких раніше очікували.
Ціна паперів британських фармацевтичних компаній AstraZeneca і GSK знижується на 1,5% і 4,1% відповідно, німецьких Bayer і Merck - на 1,1%.
Капіталізація найбільших нафтогазовидобувних компаній Європи також скоротилася: Equinor - на 1,6%, BP Plc - на 0,7%, TotalEnergies - на 0,1%. Винятком виступає тільки Shell, папери якої подорожчали на 0,5%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Депутати Верховної Ради підтримали призначення Євгенія Хмари міністром оборони України.
Верховна Рада у середу, 19 серпня, підтримала в першому читанні проєкт
нового Митного кодексу, який повинен набрати чинності з 2027 року; за
нього проголосував 261 народний депутат.
Програма діяльності нового Кабінету міністрів України передбачає, як і у
деяких попередників, створення Фонду добробуту для управління частиною
портфеля державних підприємств в рамках підвищення ефективності
управління стратегічними активами.
Кабінет міністрів України у Плані дій уряду зобов'язав Міністерство
економіки та довкілля у 2026-2027 роках забезпечити надання у
користування ділянок надр стратегічного значення щодо літію та урану на
умовах угод про розподіл продукції (УРП)
Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У період з 14 до 20 серпня банки видали фермерам та аграрним
компаніям нових кредитів під державні гарантії на суму 3,5 млрд грн.
Страхові компанії України в січні-червні 2026 року виплатили клієнтам за
воєнними ризиками 176,5 млн грн відшкодувань, зокрема у другому
кварталі - 129,4 млн грн проти 47,1 млн грн у першому кварталі,
повідомляється в "Огляді ринку воєнного страхування за I півріччя 2026",
підготовленому Національною асоціацією страховиків України
Долар США дещо знецінюється щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у середу, а ще помітніше - у парі з єною.
Долар США стабільний у парі з євро на торгах у вівторок, зміцнюється щодо фунта стерлінгів та єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 18 серпня 2026 року.
Аналітики CryptoQuant вважають, що
інвесторам не варто намагатися визначити точну точку мінімуму біткоїна.
Долар США стабільний до євро та фунта стерлінгів на торгах у вівторок, зміцнюється в парі з єною.
Американські технологічні компанії, такі як Alphabet, Amazon і Microsoft, мають близько $3 трлн позабалансових зобов'язань, пов'язаних з інвестиціями у штучний інтелект
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.
Темпи зростання доходів OpenAI прискорилися в останні місяці і з огляду
на поточні показники, виручка компанії в перерахунку на рік перевищує
позначку в $40 млрд, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на
поінформовані джерела.
Наприкінці 2025 року невідомі хакери атакували малу теплоелектроцентраль
у Польщі, використавши для цього раніше не відомий метод проникнення
через приватну мережу APN, повідомляється у звіті CERT Polska.
Постачання смартфонів впали на 7% у другому кварталі 2026 року у
порівнянні з тим самим періодом торік, а також на 3% у порівнянні з
першим кварталом.
Spotify оголосила про нову політику щодо музики, створеної за допомогою штучного інтелекту, пише
TechCrunch. Починаючи з вересня, компанія запровадить спеціальні
позначки "AI Persona" для артистів, які є штучно згенерованими.