Фінансові новини
- |
- 22.02.26
- |
- 06:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Як посієш наволоком, то і вродить ненароком, а як посієш густо, то не буде пусто" Українське прислів'я |
Долар США продовжує дешевшати до основних валют, ринок очікує засідання ФРС
15:53 05.05.2025 |

Долар США продовжує дешевшати до євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у понеділок.
Ослабленню американської валюти сприяють очікування спаду економічної активності в США у зв'язку з торговельною війною Вашингтона і Пекіна. У неділю президент США Дональд Трамп знову висловив упевненість у тому, що Китай зацікавлений в укладенні торговельної угоди, проте не повідомив жодних подробиць на цю тему.
Статдані, оприлюднені минулого тижня, показали перше за три роки скорочення ВВП США. Американська економіка в першому кварталі 2025 року знизилася на 0,3% у перерахунку на річні темпи, повідомив Мінторг США.
Увагу ринку цього тижня спрямовано на чергове засідання ФРС, за підсумками якого американський ЦБ, як очікується, залишить незмінною базову процентну ставку (на рівні 4,25-4,5%).
Очікування зниження ставки Федрезерву в червні ослабли після публікації в п'ятницю даних з ринку праці США, зазначає Trading Economics, Судячи з котирувань ф'ючерсів на рівень ставки, ймовірність її зменшення в червні оцінюється ринком у 31%.
Квітневий звіт із безробіття показав, що ринок праці США залишається сильним, незважаючи на деяке ослаблення в першому кварталі. Це дає ФРС можливість не поспішати з пом'якшенням політики, а дочекатися реакції економіки на імпортні мита, введені адміністрацією Трампа, зазначає Market Watch.
"У звіті з ринку праці не було нічого, що могло б змусити Федрезерв відмовитися від вичікувальної позиції цього тижня і почати знижувати ставки", - зазначає головний економіст по США BMO Capital Markets Скотт Андерсон.
Кількість робочих місць в економіці США у квітні збільшилася на 177 тис., тоді як експерти в середньому прогнозували зростання на 130 тис. Безробіття в країні минулого місяця залишилося на рівні 4,2%, що збіглося з прогнозом.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,45%, ширший WSJ Dollar Index - 0,47%.
Пара євро/долар за даними на 14:45 EET торгується на рівні $1,1343 порівняно з $1,1300 на закриття попередньої сесії. Вартість фунта до долара піднялася до $1,3314 з $1,3271 напередодні.
Банк Англії цього тижня також проводить чергове засідання. Британський ЦБ опустить базову ставку 8 травня на 25 базисних пунктів, до 4,25% річних, прогнозує економіст Barclays Джек Мінінг. Він також очікує, що Банк Англії знизить прогноз інфляції у зв'язку з погіршенням перспектив економічного зростання країни.
Курс долара в парі з єною опустився до 143,83 єни з 144,97 єни на закриття попередніх торгів. Вартість американської валюти в парі з офшорним юанем зменшилася до 7,1958 юаня з 7,2112 юаня напередодні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.