Фінансові новини
- |
- 07.12.25
- |
- 15:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції в Азії: слабкі індекси ділової активності в Китаї підважують; Індія падає на тлі зростання напруженості в Пакистані
08:32 30.04.2025 |

Більшість фондових ринків Азії мало змінилися в середу, оскільки інвестори засвоїли низку ключових економічних показників, головним чином слабкі дані з виробничої активності в Японії та Китаї, а також австралійську інфляцію ІСЦ.
Тим часом індійські акції знизилися на тлі зростання геополітичної напруженості у відносинах з Пакистаном, а акції Південної Кореї впали на тлі посилення політичних заворушень у країні.
Регіональні ринки мало чим відреагували на позитивне нічне закриття на Волл-стріт. Основні фондові індекси США у вівторок закрилися зі скромним зростанням, тоді як ф'ючерси, прив'язані до цих індексів, впали на азіатських торгах у середу, оскільки глобальні інвестори очікували на ключові дані по індексу цін PCE та основні корпоративні звіти, що мають бути опубліковані найближчими днями.
Свіжі економічні дані з Китаю та Японії свідчать про уповільнення промислової активності, що значною мірою пов'язано з підвищенням мит у США за адміністрації президента Дональда Трампа.
Офіційний індекс менеджерів із закупівель у виробничому секторі Китаю (PMI) впав до 49,0 у квітні порівняно з 50,5 у березні, що свідчить про скорочення виробничої активності.
Це падіння стало першим з грудня 2023 року і пов'язане з посиленням торговельної війни зі США, які запровадили колосальні 145% мита на китайські товари.
Показники Caixin також відображають різке падіння закордонних замовлень після запровадження мит Трампа.
Спад викликав заклики до економічного стимулювання, оскільки вплив цих мит стає все більш очевидним.
Китайський Shanghai Composite був приглушений, в той час як Shanghai Shenzhen CSI 300 також не змінився. Гонконгський Hang Seng виріс на 0,3%.
Тим часом промислове виробництво в Японії скоротилося на 1,1% в березні, перевершивши очікування ринку щодо падіння на 0,5%.
Це скорочення пов'язане з перебоями в поставках автозапчастин, що стало наслідком запровадження США 25% мита на імпорт легкових та вантажних автомобілів та тимчасового 10% мита на всі японські товари.
Японський індекс Nikkei 225 майже не змінився, в той час як TOPIX виріс на 0,4%, оскільки ринки повернулись після державних свят.
Дані в середу показали, що в першому кварталі індекс споживчих цін в Австралії виріс трохи більше, ніж очікувалось, в той час як базова інфляція повернулась в цільовий діапазон Резервного банку Австралії 2%-3%, підтримуючи аргументацію на користь зниження ставки.
Очікується, що РБА знизить процентні ставки на 25 базисних пунктів на наступному засіданні 20 травня.
Австралійський S&P/ASX 200 виріс на 0,3%.
Інші азіатські фондові індекси лише трохи підросли, незважаючи на послаблення митної напруги в США.
Індійський Nifty 50 впав на 0,2% на відкритті торгів.
Міністр інформації Пакистану Аттаулла Тарар заявив в середу, що країна має надійні розвідувальні дані, які вказують на те, що Індія може завдати військового удару протягом наступних 24-36 годин.
Ця подія відбувається на тлі зростаючої напруженості між двома ядерними сусідами після того, як Індія заявила, що пакистанські елементи причетні до нападу минулого тижня, в результаті якого загинуло 26 осіб на туристичному об'єкті в індійському Кашмірі.
Тим часом, південнокорейський KOSPI знизився після того, як у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що південнокорейські прокурори обшукують приватну резиденцію поваленого президента Юна Сук Йола.
Юн був усунутий від влади після того, як оголосив воєнний стан у Південній Кореї в грудні минулого року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 грудня 2025 року.
Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) заявила,
що ф'ючерсні біржі з її ліцензією зможуть вести торгівлю спотовими
криптопродуктами. Це частина зусиль федерального уряду з інтеграції
цифрових активів у сферу TradFi.
Понад 13,7 млрд грн позичили українці у
мікрофінансових організацій за третій квартал, загалом із початку 2025
року - на понад 40 млрд грн.
с долара США вранці в п'ятницю демонструє слабке зниження до євро і
фунта стерлінгів і трохи активніше - в парі з японською єною.
Долар США стабільний до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, дешевшає в парі з єною.
Майнери біткоїна увійшли в найслабший період прибутковості за весь
час існування активу
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.