Фінансові новини
- |
- 16.07.26
- |
- 19:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції в Азії впали. Nikkei знизився на 5% через побоювання торгової війни між США та Китаєм
08:26 11.04.2025 |

Акції в Азії впали в п'ятницю, причому японські ринки лідирували у втратах через посилення побоювань щодо наслідків загострення торгової війни між США та Китаєм, що значною мірою нівелювало полегшення від відтермінування США деяких торговельних мит.
Регіональні ринки впали слідом за нічним падінням на Волл-стріт, оскільки ралі після 90-денного звільнення президента Дональда Трампа від взаємних мит було значною мірою зведено нанівець ознаками загострення китайсько-американської торговельної напруженості.
Трамп запровадив ще вищі мита проти Китаю, що викликало гнів і погрози ще більших заходів у відповідь з боку Пекіна. І Вашингтон, і Пекін не продемонстрували наміру негайно розпочати торговельні переговори.
Ф'ючерси на Волл-стріт втратили попередні прибутки і впали на азіатських торгах, а ф'ючерс на S&P 500 знизився на 0,8%.
В Азії японські акції показали найгірші результати, враховуючи, що країна має велику експортну залежність як від США, так і від Китаю.
Акції континентального Китаю впали відносно менше, ніж їхні аналоги, чому сприяла очевидна купівля акцій державними фондами - так званою національною командою Китаю.
Японський індекс Nikkei 225 знизився на 5%, як і більш широкий індекс TOPIX.
Втрати були спрямовані, головним чином, на сектори з великою залежністю від міжнародної торгівлі, такі як автомобілі та технології, які стикаються з уповільненням попиту як у США, так і в Китаї.
Японія відчула певне полегшення від того, що Трамп відклав запровадження 24% мит проти країни. Але аналітики Citi відзначили, що 10% універсальні мита Трампа плюс додатковий 25% збір на автомобілі, як і раніше, створюють короткострокові перешкоди.
Citi знизив прогноз валового внутрішнього продукту Японії на 2025 рік і пересунув очікування наступного підвищення процентної ставки Банком Японії з червня 2025 року на березень 2026 року.
Тим не менш, Citi заявив, що Японія уникне рецесії цього року завдяки сильному особистому споживанню після чергового раунду весняного підвищення заробітної плати.
Китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 і Shanghai Composite впали на 0,6% і 0,2% відповідно, а гонконгський індекс Hang Seng втратив 0,5%.
Цього тижня китайські державні фонди скуповували більше місцевих акцій, допомагаючи захистити ринки від погіршення торговельних відносин з США.
Пекін пообіцяв більшу підтримку місцевим ринкам, а також окреслив плани щодо запровадження додаткових стимулів. Місцеві ЗМІ повідомляли, що чиновники розглядають можливість прискорення запланованих заходів стимулювання в умовах торгової війни з США.
Ця думка призвела до певної купівлі китайських акцій, що мають внутрішній ризик, особливо в таких секторах, як промисловість та споживчі товари.
Але слабші, ніж очікувалося, дані по інфляції в Китаї, опубліковані цього тижня, показали, що Пекіну потрібно зробити набагато більше роботи для підтримки економіки. Очікується, що 145%-ві мита Трампа, які набули чинності в четвер, ще більше ускладнять зусилля уряду.
Китайські 84% мита у відповідь проти США набули чинності з четверга, при цьому Пекін не демонструє наміру йти на деескалацію.
Більшість азіатських фондових індексів продемонстрували негативну динаміку, розвернувшись після короткочасного зростання на попередній сесії. Сінгапурський індекс Straits Times втратив 2,1%, а австралійський ASX 200 впав на 1,3%.
Південнокорейський KOSPI втратив 1,3%, а ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 показали слабке відкриття.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Курс долара США незначно коливається у парі з японською єною вранці в
середу, а також продовжує знижуватися щодо євро та фунта стерлінгів,
реагує на дані про різке уповільнення американської інфляції.
Долар США посилив зниження щодо основних світових валют у вівторок удень.
У зв'язку із введенням мита на дрібні посилки в ЄС
Національний банк пом'якшив валютні обмеження для перевізників
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 14 липня 2026 року.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 липня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $273,1 млн, або на 23,9%, - до $871,2 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Курс долара США зростає у парах з євро, єною та фунтом стерлінгів у понеділок уранці.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.